sadsad x
asdasd
Gelinlik Kesimine ve Düğün Konseptine Uygun Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Gelinlik Kesimine ve Düğün Konseptine Uygun Ayakkabı Nasıl Seçilir?

22 Ocak 2018

Size en çok yakışan gelinliği buldunuz, gelinliğiniz ile bütünleşen tüm aksesuarlarınız hazır. Şimdi sıra gelin ayakkabısı seçiminde. Gelinlik seçimi kadar önemli olan bir başka detayda gelinliğin altına giyilen ayakkabılar oluyor.

Düğün gününüzde, evden çıkma ve hazırlık süreçlerinde rahatlığınız ön planda olmalı. Rahat gelinlik ayakkabısı, gününüzü daha konforlu geçirmenizi sağlayacaktır. Peki rahat edebileceğiniz gelin ayakkabısı kaç santim olmalı, gelin ayakkabısı topuklu olursa nasıl bir topuk tercih edilmeli gibi detaylar çok önemli. Düğün gününde sabahın en erken saatlerinden, gecenin geç saatlerine kadar ayağımızda olacak ayakkabıları seçmek konusunda çoğu zaman kararsız kaldığımız doğrudur. Gelinliği ve şıklığınızı tamamlayacak o en özel parçayı bulmaya çalışırken, model ve şıklığıyla gözümüzü kamaştıran birçok gelin ayakkabısı sizin için doğru seçim olmayabilir. Gelin ayakkabınızı seçerken birçok kriteri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Gelinliğinizin kesimi, düğününüzün konsepti, mekanı ve düğünün yapılacağı mevsim gibi bir çok etken gelinlik ayakkabısı seçimini etkilemektedir.

Gelinliğin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusunun cevabı ise kesinlikle size kalmış bir şey. Beyaz ve krem tonlarının haricinde renkli gelinlik ayakkabısı da farklı tarzınızı yansıtmanızı sağlayacaktır. El buketiniz ile uyumlu pembe, lila yada mor renkleri de tercih edebilirisiniz.

Gelinlik Kesimine Göre Ayakkabı Seçimi

Ayakkabı modelinizi seçerken rahat gelinlik ayakkabılarından gelinliğinizin modeli, kesimi, kumaşı hatta işlemeleri ile uyumlu olanını seçmenizi tavsiye ederiz.

A Kesim Gelinlik Modellerine Uygun Ayakkabı Modelleri

A kesim gelinlikler daha klasik tarza sahip olan modellerdir. Gelin ayakkabısı, dolgu topuk olabileceği gibi kapalı salon düğünlerinde ince topuklu stilletto da tercih edilebilir. Gelinliğiniz sade ve işlemesiz ise taşlı ve ışıltılı bir model tercih edebilirisiniz.

Yüksek topuklu gelinlik ayakkabıları tercih edenler ise seçimlerini düğünün yapılacağı mekanı göz önünde bulundurarak rahat edebilecekleri modeller arasından yapmalarını tavsiye ederiz. Kır düğünü yada sahil düğünü olacak gelin adaylarına ise daha kalın topuklu bantlı ayakkabıları tavsiye ederiz.
Kırık beyaz tüy detaylı topuklu gelin ayakkabısı - Oleg Cassini

Kırık beyaz saten topuklu gelin ayakkabısı - Oleg Cassini

Balo Tipi Gelinlik Modellerine Uygun Ayakkabı Modelleri

Özellikle kapalı mekan düğünlerine, yalı, saray gibi tarihi mekanlar için çok uygun olan balo tipi gelinliklerin altına dolgu topuklu gelin ayakkabısı ya da ince topuklu gelin ayakkabısı tercih edebilirsiniz. Gelinliğiniz dantel ve yoğun işlemeli ise gelin ayakkabısı tercihiniz daha yalın ve düz modellerden yana yapabilirsiniz. Gelinliğiniz düz saten ve kabarık ise taşlı bir stiletto ile çok şık olabilirsiniz. Boyum yeterince uzun, gelin ayakkabısı az topuklu olsun derseniz gelinliğiniz ile uyumlu şık bir babet tercih edebilirsiniz. Gelin ayakkabısı babet tercih edenler tüm günü ve düğünü çok konforlu ve rahat geçirecekleri şüphesiz.

Beyaz Simli Gelin Babeti - Oleg Cassini

Kırık beyaz taş detaylı gelin ayakkabısı - Oleg Cassini

Vintage Gelinlik Modellerine Uygun Ayakkabı Modelleri

Vintage gelinlikler daha çok dökümlü eteklere sahip, çoğunlukla dantel kumaşlar ile tasarlanmış, inci gibi detaylara sahip çok romantik ve zarif modellerdir. Vintage tarz bir gelinlik seçtiyseniz ve gelinlik ayakkabısı nasıl olmalı diyorsanız, ayakkabınızın geçmişin havasını yansıtan tarzda olmasına dikkat edin. Gelinliğiniz ile uyumlu aynı zarafette seçeceğiniz gelin ayakkabısı şıklığınızı tamamlayacaktır. Abartıdan uzak gelinliğinizle uyumlu, minik detaylara sahip, o dönemin havasını yansıtan dantel detaylı fildişi krem tonlarında vintage gelin ayakkabılarını tercih edebilirisiniz.

Kırık beyaz tül detaylı gelin ayakkabısı - Oleg Cassini

Dantelli Gelin Ayakkabısı - Oleg Cassini

Düğün Mekanına Göre Ayakkabı Seçimi

Gelinlik ayakkabısı seçiminde, gelinliğinizin tarzı ve kesimi ne kadar önemli ise düğünün yapılacağı mekan da çok önemlidir. Mekana göre gelin ayakkabısı seçerken dikkate alınması gereken topuk yüksekliği, şekli ve tabii ki konforunuz olmalıdır.

Kır Düğününde Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Çoğunlukla yazın gerçekleşen açık hava düğünleri arasında kır düğünleri her zaman çok popüler olmuştur. Bahçe ortamında yeşillikler içinde gerçekleşen düğünler için gelinliğiniz ile uyumlu, romantik detaylı ve bir o kadar da konforlu ayakkabı seçmenizi tavsiye ederiz. Çim alanlarda rahatlıkla yürümenizi sağlayacak dolgu topuklu ya da kalın topuklu gelin ayakkabısı seçmeniz doğru olacaktır. İnce topuklu gelin ayakkabıları toprağa saplanarak yürümenizi zorlaştırabilir. Kır düğünü konsepti ile evlenen gelin adaylarının tercih edecekleri gelin ayakkabısı topuksuz olabileceği gibi dekor ile uyumlu tonlarda renkli gelin ayakkabısı da çok şık ve tarz olacaktır.

Kırık beyaz fiyonk detaylı gelin ayakkabısı - Oleg Cassini

Şeffaf bantlı kalın topuklu gelin ayakkabısı - Oleg Cassini

Plaj ve Sahil Düğünlerinde Hangi Ayakkabılar Tercih Edilmeli?

Son dönemlerin en romantik düğün konseptlerinden biride plaj ve sahil düğünleridir. Bohem tarzı en iyi yansıtan plaj düğünlerinde genellikle bohem gelinlikler tercih edilmektedir. Gelinliğiniz ve düğün konseptiyle uyumlu, kumlarda yürümenizi kolaylaştıracak taş, çiçek ya da tüy detaylı sandalet tercih edebilirisiniz. Işıltılı ya da fiyonk detaylı bir babet gelin ayakkabısı da güzel bir tercih olabilir. Biraz topuklu tercih ediyorsanız kısa ve rahat topuklu gelin ayakkabıları arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Kırık beyaz fiyonk detaylı gelin babeti - Oleg Cassini

Gümüş rengi taşlı gelin sandaleti - Oleg Cassini

Kırık beyaz taş işlemeli topuklu gelin ayakkabısı - Ole Cassini

Salon, Saray ve Yalı Gibi Kapalı Mekanlarda Nasıl Ayakkabılar Tercih Edilmeli?

Tarihi mekanlarda gerçekleşen düğünler en gösterişli olan düğünler arasındadır. Gelinlik seçimi de mekan kadar gösterişli yapılmaktadır. Daha çok prenses ya da A kesim modeller tercih edilir. Saray düğünü ile evlenen gelin adaylarının ayakkabı seçimi de olabildiğince gösterişli olabilir. Işıltılı ince topuk bir stiletto tercih edebileceğiniz gibi parlak taşlar ile detaylandırılmış ince bantlı bir ayakkabı da seçebilirsiniz.

Yedek Gelin Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Düğün konseptine, mekana ve gelinliğinize uyumlu seçtiğiniz gelin ayakkabısı her ne kadar rahat olsa bile tüm gün ayağınızı rahatsız edebilir. Önü kapalı gelin ayakkabısı, ince topuklu stiletto ya da dolgu topuk gelin ayakkabısı giyenler dahil tüm gelin adaylarına tavsiyemiz, düğünün ilerleyen saatlerine daha rahat bir ayakkabı ile devam etmeleri olacaktır. Gelinlik altına spor ayakkabı modelleri oldukça rahat bir tercih olacaktır. Gelinliğin altına spor ayakkabı giyilmez diye düşünenlerdenseniz emin olun farklı tasarımlarda çok şık spor ayakkabı modelleri hoşunuza gidebilir. Düğün konseptine göre yedek gelin ayakkabısı tercihinizi babet gelin ayakkabısı olarak da yapabilirisiniz.

Kırık beyaz Yüksek Tabanlı Spor gelin ayakkabısı - Oleg Cassini

Kırık beyaz taşlı gelin babeti - Oleg Cassini

Yüksek topukların kadınlara verdiği haz duygusu, özellikle düğün gününde yapılacak tercihler konusunda yanlış kararlara sebep olabiliyor. Güzellik uğruna rahatsız ayakkabı tercihi gelin adaylarının en korktukları durumlar arasında yer alıyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için düğün gününden en az bir hafta öncesinde ayakkabının alınmış olması ve düğün gününe kadar her gün en az bir saat olmak üzere giyilmesini tavsiye ediyoruz. Böylece çok daha rahat bir gün geçirebilir, keyfinizi kaçırmadan sınırsızca eğlenebilirsiniz.

Oleg Cassini koleksiyonundan da inceleyebileceğiniz modeller, özellikle renklerle ve ayakkabı üzerine yazılan kişiye özel yazılar ve çizimlerle farkınızı yansıtabilir. Ayrıca bu modeller düğün gününde yapacağınız çekimlerde de rengarenk fotoğrafların objektife yansımasını sağlayarak, size keyifli anılar bırakabilir. Gelin çiçeğiniz, damat yaka çiçeğiniz ve gelin ayakkabınızın bir uyum içerisinde olmasını isterseniz, ihtiyacınız olan her şeyi Oleg Cassini koleksiyonunda bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.