x

Düğüne Adım Adım: Kusursuz Söz Kıyafetleri ve İddialı Nişan Elbisesi Abiyeleri

Düğünden önceki en önemli etkinliklerden biri de söz ve nişan. Söz ve nişan konseptleri her ilişkiye ve aile geleneklerine göre farklılık gösteriyor. Bu özel günler için bazen ev ortamları tercih ediliyor, bazen de salon ya da bahçe gibi açık alanlar kiralanıyor. Her ne kadar düğün daveti kadar kalabalık ve yoğun ön hazırlıkları olmasa da, günün anlam ve öneminden herkes için oldukça heyecanlı bir süreç!

Söz ve nişanı farklı günlerde ya da aynı gün içerisinde planlayanlardan biriyseniz ve giyeceğiniz nişan elbisesi ya da söz kıyafeti hakkında hiçbir fikriniz yoksa, sizin için birkaç kurtarıcı fikrimiz var.

Söz Nişan Bir Arada, Ne Giyebilirim?

Söz ve nişanın bir arada kutlanması, son zamanlarda sık sık tercih edilmeye başlayan konseptlerden biri. Durum böyle olunca, gelin adayı olarak aklınız biraz karışıyor olabilir. Söz kıyafeti kadar sade ve klasik; nişan abiyesi kadar da gösterişli bir kıyafet olmasın istiyor olabilirsiniz.

Nişan elbiseleri abiyeler arasında en gösterişli konseptlerden biri. Görünümünüzde birkaç detaya dikkat ederek, beğendiğiniz elbiseyi söz kıyafetlerinin sadeliğine benzetebilirsiniz.

Gösterişli ama aynı zamanda sade olmak için, detayları daha az ve düz olan bir modeli ile canlı bir renk tonunu kombinleyebilirsiniz. Açık tonlarda, boyundan bağlı krep elbise ile dilediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Söz ve nişan günü için farklı günler seçildiyse, doğru kıyafeti seçme süreci biraz daha kolaylaşabiliyor.

Nişan Abiyesi Modelleri Nasıl Olmalı?

Nişan, söze göre daha eğlenceli ve hatta müzikli olarak organize edilen geleneksel düğün aşamalarından biri. Aile içi ve ev ortamında planlanan nişan konseptleri, tıpkı söz konsepti gibi mütevazi bir şekilde gerçekleşiyor. Fakat işin içine müzik girince ve mekan seçimi evin dışına çıkınca, kıyafetinizde de tıpkı organizasyondaki gibi bir değişikliğe gitmenizi öneririz.

Sözden sonra nişan elbisesi sade olmaktan biraz uzaklaşabilir. Son zamanlarda sıkça tercih edilen nişan elbiseleri balık modelleri, taşlı detaylar ile süslenerek daha gösterişli bir kalıba bürünüyor. Uzun ve kısa, her iki boy da bu gece tercih edilebilir formlar.

Nişan saç aksesuarları, kadınların bu özel geceye eklemek istediği diğer konsept detaylardan biri.  Saç aksesuarınızı seçerken, elbisenizin yaka tipine uygun bir saç modeli ile tamamlamayı unutmayın. Straplez ya da kayık yaka gibi yaka tipine sahip elbiseler ile kolye kullanmak istiyorsanız, saçınızı toplamanızı ve çok büyük olmayan saç aksesuarı kullanmanızı öneririz. Eğer boyundan bağlı bir elbise giyiniyorsanız, saçınıza daha gösterişli bir aksesuar takabilir, nişan ayakkabısı tercihinizi ise daha sade modellerden yana kullanabilirsiniz.

Söz ve nişan dönemleri gelin adayları için, düğün öncesindeki en önemli zamanlardır. Şıklığınızı tamamlayacağınız en zarif elbiseleri, düğün öncesindeki bu en özel günlerde Oleg Cassini koleksiyonundan seçmeye ne dersiniz?

Nişan Abiyesi Modelleri Nasıl Olmalı?

Nişan, söze göre daha eğlenceli ve hatta müzikli olarak organize edilen geleneksel düğün aşamalarından biri. Aile içi ve ev ortamında planlanan nişan konseptleri, tıpkı söz konsepti gibi mütevazi bir şekilde gerçekleşiyor. Fakat işin içine müzik girince ve mekan seçimi evin dışına çıkınca, kıyafetinizde de tıpkı organizasyondaki gibi bir değişikliğe gitmenizi öneririz.

Sözden sonranişan elbisesi sade olmaktan biraz uzaklaşabilir. Son zamanlarda sıkça tercih edilen nişan elbiseleri balık modelleri, taşlı detaylar ile süslenerek daha gösterişli bir kalıba bürünüyor. Uzun ve kısa, her iki boy da bu gece tercih edilebilir formlar.

Nişan saç aksesuarları, kadınların bu özel geceye eklemek istediği diğer konsept detaylardan biri.  Saç aksesuarınızı seçerken, elbisenizin yaka tipine uygun bir saç modeli ile tamamlamayı unutmayın. Straplez ya da kayık yaka gibi yaka tipine sahip elbiseler ile kolye kullanmak istiyorsanız, saçınızı toplamanızı ve çok büyük olmayan saç aksesuarı kullanmanızı öneririz. Eğer boyundan bağlı bir elbise giyiniyorsanız, saçınıza daha gösterişli bir aksesuar takabilirsiniz.

Nişan Tepsisi ve Nişan Davetiyesi Örnekleri

Aslında küçük bir detay gibi görünen ama geceye şıklık katan önemli aksesuarlardan biri de nişan tepsisi.

Gümüş, aynalı ya da altın varaklı nişan tepsisi modellerinden birini tercih ederek yüzüklerinizi daha şık bir görünümde sunabilirsiniz.

Peki ya misafirleriniz? Genelde düğün için olsa da, nişan için hazırlanan davetiyeler de son zamanlarda sıkça kullanılmaya başladı. Oleg Cassini’de kağıt, ahşap ve daha birçok tasarımda nişan davetiyesi örnekleri bulabilirsiniz. Davetiyenizin tasarımına karar verdikten sonra, sepete ekleme esnasında nişanınıza ait kişisel bilgilerinizi yazmanız yeterli.

E-bülten aboneliği
Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun...
© 2018 olegcassini.com.tr Tüm Hakları Saklıdır, Kopyalanamaz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.