sadsad x
asdasd

Aile Arasında Söz ve İsteme Elbisesi, Kutlamalı Söz Elbisesi
Ve İddialı Nişan Elbisesi 2021 Modelleri

Düğünden önceki en önemli etkinliklerden biri de söz ve nişan. Söz ve nişan konseptleri, her ilişkiye ve aile geleneklerine göre farklılık gösteriyor. Bu özel günler için bazen ev ortamları tercih ediliyor, bazen de salon ya da bahçe gibi açık alanlar kiralanıyor. Her ne kadar düğün daveti kadar kalabalık ve yoğun ön hazırlıkları olmasa da, günün anlam ve öneminden herkes için oldukça heyecanlı bir süreç!

2021 nişan elbisesi abiye modelleri, en son trendlerden izler taşıyor. Uçuşan şifonlar, çiçek motifli elbiseler, romantik tüller ve bohem fırfırlar 2021 söz, nişan elbisesi modelleri için ilham kaynağı oluyor.

Söz ve nişanı farklı günlerde ya da aynı gün içerisinde planlayanlardan biriyseniz ve giyeceğiniz nişan elbisesi ya da söz kıyafetleri hakkında hiçbir fikriniz yoksa sizin için birkaç kurtarıcı fikrimiz var. Üstelik bu birbirinden güzel farklı tasarımlara sahip nişanlık elbiselerin her bütçeye uygun alternatifler içerdiğini ve nişan elbisesi fiyatlarının markaya, kumaşa ve işçiliğe göre farklılık gösterdiğini de belirtmek isteriz.

Söz Nişan Bir Arada, Ne Giyebilirim?

Söz ve nişanın bir arada kutlanması, son zamanlarda sık sık tercih edilmeye başlayan konseptlerden biri. Durum böyle olunca, gelin adayı olarak aklınız biraz karışıyor ve söz nişan elbisesi nasıl olmalı sorusu aklınıza geliyor olabilir. Söz elbisesi kadar sade ve klasik; nişan abiyesi kadar da gösterişli bir kıyafet olmasın istiyor olabilirsiniz.

Nişan elbiseleri, abiyeler arasında en gösterişli konseptlerden biridir. Söz elbiseleri, nişan elbiseleri ile kıyaslandığında daha sade detaylara sahip olabiliyor.

Söz ve nişan töreniniz bir arada olacaksa gösterişli ama aynı zamanda sade bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda sizin için önerimiz, nişanlık modelleri arasından detayları daha az ve düz olan bir model ile canlı bir renk tonunu kombinlemeniz yönünde.

omantik detaylara sahip, sade, uzun, şifon nişan kıyafetleri aynı zamanda söz ve nişanı bir arada yapanlar için güzel bir alternatif olacaktır. Ya da diz boyu krep söz nişan elbiseleri, gösterişli takılar ile daha dikkat çekici hale getirilebilir.

Söz İçin Elbiseler Nasıl Olmalı?

Söz merasimi boyunca gelinin isteme elbisesinden, kahve servisine; oturup kalkmasından konuşmasına kadar pek çok detayın mercek altında olduğu bu gece; kadınlar, daha sade ve abartısız olmayı tercih ediyor.

Söz elbiseleri uzun modellerde bu sene, küçük detayları olan ve hareketlerinizi kısıtlamayacak elbiseler yer alıyor. Şifon, tül gibi hafif kumaşları ya da jarse gibi hareketlerinizi kısıtlamayacak kumaşlarla tasarlanan evde söz abiyeleri, tercihleriniz arasında olabilir. Aynı zamanda, askılı ve boyundan bağlı elbiseler ile kahve ikramı yaparken, kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

Ayrıca üstü işlemeli, dantel söz elbisesi kısa tercih edildiğinde ise farklı bir şıklık elde edebilirsiniz. Söz elbisesi uzun olduğunda, ayakkabılarım nasıl olsa görünmeyecek, demeyin çünkü söz ya da nişan ayakkabısı da önemli bir detay. Zarif bir stiletto, hem uzun hem de kısa söz elbise modelleri ile oldukça tamamlayıcı olacaktır.

Söz İçin Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer söz elbisesi modelleri arasından uzun değil de kısa modeller ile kendinizi daha iyi ve rahat hissedeceğinizi düşünüyorsanız, sizin için de seçenek çok fazla. Kısa elbiselerin böyle günlerdeki kullanımında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise partiye gidiyor gibi görünmemek. Kız isteme merasimi, yüzük takma merasimi, kahve servisi ve detayları daha mütevazi iken, parti konsepti bu gece için uygun olmayabilir.

Peki nelere dikkat edilmeli?

Uzun kollu siyah ya da lacivert elbiseler ile ideal bir görünüm elde edebilirsiniz. Krep kumaştan minimal kısa ve canlı renklere sahip bir model, ev ortamında gerçekleşen söz törenleri için uygun olacaktır.

Bu tarz söz abiye modelleri, yine siyah renkte bir babet ya da yarım topuklu bir ayakkabı ile kombinlenebilir. Eğer yaz aylarında gerçekleşecek bir söz töreni ise ve uzun kollu giyinmek istemiyorsanız, açık tonlarda kısa payet işlemeli elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bu kombinin en önemli detayı ise saçınız. Sıkı bir topuz ya da düz fön ile asil bir görünüm elde edebilirsiniz.

Söz ve nişan dönemleri gelin adayları için, düğün öncesindeki en önemli zamanlardır. Şıklığınızı tamamlayacağınız en zarif elbiseleri, düğün öncesindeki bu en özel günlerde Oleg Cassini koleksiyonundan seçmeye ne dersiniz?

Nişan Abiyesi Nasıl Olmalı ve Nişan Elbiseleri 2021
Tercihleri Neler?

Nişan, söze göre daha eğlenceli ve hatta müzikli olarak organize edilen geleneksel düğün aşamalarından biri. Aile içi ve ev ortamında planlanan nişan konseptleri, tıpkı söz konsepti gibi mütevazi bir şekilde gerçekleşebilir. Fakat işin içine müzik girince ve mekan seçimi evin dışına çıkınca, kıyafetinizde de tıpkı organizasyondaki gibi bir değişikliğe gitmenizi öneririz.

Sözden sonra nişan elbisesi sade olmaktan biraz uzaklaşabilir. Son zamanlarda sıkça tercih edilen nişan elbiseleri balık modelleri, taşlı detaylar ile süslenerek daha gösterişli bir kalıba bürünüyor. Dilerseniz uzun, dilerseniz de kısa nişan elbisesi tercih edebilirsiniz.

Uzun ya da kısa nişan abiyesi seçiminizi yaparken öncelikli olarak törenin konsepti ve mekan ile uyumlu olmasına dikkat edin. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken konu ise nişan abiye modelinizin vücut tipinize uygun olması.

Nişan abiyeleri deyince aklımıza ilk gelen modeller arasında ise senelerdir modası geçmeyen pembe ve pudra tonlarındaki abiye modelleri diyebiliriz. Salon ortamında gerçekleşen nişan törenleri için kabarık nişan elbisesi tercih edilebilir.

Nişanlık abiye, aynı zamanda sizin tarzınızı da yansıtmalı. Tarzınız ve kişiliğinizden uzak nişanlık abiyeleri çok iyi taşıyamayabilirsiniz.

Nişan Saçı ve Aksesuar Seçimi

Nişan saç aksesuarları, kadınların bu özel geceye eklemek istediği diğer konsept detaylardan biri. Nişan saç aksesuar modeline ve saçınıza karar verirken seçerken, elbisenizin yaka tipine uygun bir saç modeli ile tamamlamayı unutmayın.

Son dönemlerde daha doğal görünüm ile şekillendirilmiş nişan saç modelleri çok tercih ediliyor diyebiliriz. Kayık yaka ya da straplez elbiseler ile kolye kullanmak istiyorsanız, saçınızı toplamanızı ve çok büyük olmayan saç aksesuarı kullanmanızı öneririz. Eğer boyundan bağlı bir elbise giyiyorsanız, saçınıza daha gösterişli bir aksesuar takabilirsiniz.

Nişan Tepsisi ve Nişan Davetiyesi Örnekleri

Aslında küçük bir detay gibi görünen ama geceye şıklık katan önemli aksesuarlardan biri de nişan tepsisi.

Gümüş, aynalı ya da altın varaklı nişan tepsisi modellerinden birini tercih ederek yüzüklerinizi daha şık bir görünümde sunabilirsiniz. Nişan tepsisi süsleme ve nişan tepsisi modelleri de davetlerin konseptine göre farklı tarzlarda olabilmekte.

Peki ya misafirleriniz?

Genelde düğün için olsa da, nişan için hazırlanan davetiyeler de son zamanlarda sıkça kullanılmaya başladı. Oleg Cassini’de, davetiyenizin tasarımına karar verdikten sonra, sepete ekleme esnasında nişanınıza ait kişisel bilgilerinizi yazmanız yeterli.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.