sadsad x
asdasd
Ertelenen Düğünleri Davetlilere Haber Verme Yöntemleri

Ertelenen Düğünleri Davetlilere Haber Verme Yöntemleri

06 Nisan 2020

Ne demişler, hayatta hiçbir şeyin garantisi yok… Planladığımız birçok şey ön göremediğimiz şekilde iptal olabilir. Bu hiç istemeseniz de iptal etmek ya da ertelemek zorunda kaldığınız düğününüz de olabilir.

Beklenmedik bir doğal afet, ailevi bir durum ya da herkesin izole olmasını gerektiren bir salgın, tüm düğünün iptaline ya da ertelenmesine sebep olabilir.

Peki, bu sizin başınıza gelirse, ne yapmanız gerekiyor?

İlk olarak rahat olmayı deneyin ve aşkınızın her şeyden önemli olduğunu hatırlayın. Tabii ki diğer en önemli olan konu ise tüm davetlileri bir an önce konudan haberdar etmek.

Konunun uzmanları, en önemli birkaç haberleşme yolunu kullanarak davetlilerinizi en kısa zamanda haberdar etmenizi öneriyor. Ertelenen düğünlerde yeni tarihi belirlemeden önce tüm yakın çevrenizle ve o mutlu günde sizin yanınızda olmak isteyen dostlarınız ile iletişime geçin ve herkesin takvimine uyacak yeni bir tarih belirlemeye çalışın.

Hadi, gelin, bir düğün erteleme durumunda davetlilere haber vermenin en doğru ve en güzel yolları nelermiş, detaylarına birlikte bakalım.

Ertelenen Düğünleri Davetlilere Haber Verme Yöntemleri

E-Posta Aracılığıyla Haber Vermek

Düğün erteleme kararınız ister düğünden 1 hafta önce olsun ister aylar önce, konunun uzmanları hızlıca davetlilere e-posta göndermenizi öneriyor. Yeni tarihiniz belli olsa da olmasa da e-posta içeriğini hazırlarken, erteleme sebebini yazmak konusunda kendinizi zorunlu hissetmeyin. Ya da istiyorsanız da kısa bir açıklama yeterli olacaktır.

E-Posta ile Davetiye Paylaşma Yöntemi

Bazı hassas konuları yakın çevreniz zaten biliyor olacaktır. Ya da "Hepinizin bildiği gibi şu an içinde bulunduğumuz salgın durumundan dolayı düğün tarihimizi ileri bir tarihe erteleme kararı aldık. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız." gibi kısa bir açıklama yazabilirsiniz. Hatta daha zarif olması için e-postanızı zarif bir davetiye formunda hazırlayabilirsiniz. Sonuçta bu hala sizin düğününüz ve bu mesaj da bir davetiye niteliğinde.

WhatsApp Gibi Mesajlaşma Programları Aracılığıyla Haber Vermek

Daha yakın çevrenize ve arkadaş gruplarınıza WhatsApp yolu ile hızlı bir şekilde haber verebilirsiniz. Çok yakın arkadaş gruplarınız için yeni bir grup kurarak, aynı anda birçok kişiye mesajınızı iletebilirsiniz.

Telefon Araması ya da SMS Aracılığıyla Haber Vermek

Sebebi ne olursa olsun, ertelenen düğününüzü davetlilere haber verirken en doğru kelimeleri seçmeye çalışır, hala ne kadar heyecanlı olduğunuzu hissettirmek istersiniz. Ayrıca uzun zamandır hayalini kurduğunuz ve hazırlıklarına başladığınız o büyük günü ertelemek, sizin için ne kadar zor olsa da bunu en kısa zamanda davetliler ile paylaşmanız gerekir. Telefon numarasına sahip olduğunuz tüm davetlilerinize SMS mesajı yollayarak, düğününüzü erteleme kararı aldığınızı bildirebilirsiniz. Yeni düğün tarihiniz belli ise bunu da mesajınıza ekleyebilirsiniz.

Unutmayın ki birçok davetli düğününüz için seyahat etmek , kalacak yer ayarlamak, işi ile ilgili izinlerini almak için plan yapmaya çoktan başlamış olabilir. Bu durumda hızlıca yapmanız gereken, davetli listesini gözden geçirmek olmalı. En acil haber verilmesi gerekli kişileri belirleyip, hiç vakit kaybetmeden telefon ile arayarak durumu bildirebilirsiniz. Özellikle de yaşça büyük olan davetlilerinizi telefon ile aramanız daha doğru olacaktır. Çünkü e-posta ya da WhatsApp gibi iletişim araçlarını kullanmıyor olabilirler.

Yakınlarınızdan Çevrelerine Durumu Bildirmelerini Rica Edebilirsiniz

Tüm davetlilere SMS ya da WhatsApp yolu ile ulaşamayabilirsiniz. Bundan dolayı yakınlarınızdan ve arkadaşlarınızdan çevrelerine durumu hızlıca bildirmelerini rica edebilirsiniz.

Sosyal Medya ile Ertelenen Düğün Davetiyesini Paylaşma

Sosyal Medya Hesaplarınızdan Paylaşım Yapabilirsiniz

Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızdan düğününüzü ertelediğinize dair duyuruyu hoş bir tasarım ile paylaşabilirsiniz. Tasarımlarınızda davetiye örneğinizi kullanabileceğiniz gibi enerjisi yüksek neşeli bir video çekerek de erteleme duyurunuzu yapabilirsiniz.

Yeni Davetiye Kartı Göndererek Haber Verme

İleri tarihe ertelediğiniz düğününüz için göndereceğiniz davetiye, daha resmi olmak zorunda değil. Enerjinizi yüksek tutarak ilk davetiyenizin konseptini koruyabilirsiniz. Davetiyede söylemek istedikleriniz sizin tarzınıza, gerçekleşen duruma ya da vermek istediğiniz mesaja göre değişebilir fakat yeni davetiye bir önceki davetiyeden tarz olarak farklı olmasın.

Ertelemeyi Bildiren Yeni Davetiye Kartı

Daha önce tropikal desenli bir kart gönderdiyseniz, yeni kartınız siyah olmamalı. Kart göndermenin bir avantajı da size zaman kazandırarak davetliler ile aranıza biraz mesafe koymanızı sağlayacaktır. Emin olun ilk öğrendiklerinde herkes ne olduğunu öğrenmek için sizi arayacaktır.

Ertelenen Düğün Davetiye Mesajı

Özellikle yeni davetiye kartlarına erteleme sebebini yazmanıza ya da çok fazla bilgi vermenize gerek yok diyebiliriz. Sadece yeni tarihi, yeri ve zamanı bildirmeniz yeterli olacaktır.

Örnek olarak aşağıdaki metinlerden yararlanabilirsiniz:

"Lütfen - XX.XX.20XX - tarihini takviminize işaretleyin, çünkü düğün tarihimizi değiştirdik ve sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız."

"Yaşadığımız süreçteki sebepten dolayı düğünümüzü daha güvenli ve keyifli kutlayacağımız - XX.XX.20XX – tarihine erteleme kararı aldık. Lütfen tarihi kaydedin çünkü sizleri de aramızda görmek bizi çok mutlu edecektir."

"Üzülerek bildirmek isteriz ki öngörülemeyen sebepten dolayı düğünümüzü ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldık. En kısa zamanda yeni tarihi sizler ile paylaşacağız."

Ertelenen Düğün Davetiye Mesaj Örneği

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.