sadsad x
asdasd
Düğünü Ertelenen ya da İptal Edilenlere Özel Öneriler

Düğünü Ertelenen ya da İptal Edilenlere Özel Öneriler

25 Mart 2020

Hayatınızın en anlamlı günlerinden biri de eminiz ki hayatınızın aşkı ile bir ömür mutluluğa, "evet" dediğiniz gün olacaktır. Ve bu güzel gün için herkesin hayalini kurduğu farklı kutlama tercihleri vardır. Bazı çiftler büyük bir düğün organizasyonu planlarken, bazı çiftler sadece çok yakın çevrelerinin katıldığı sade törenleri tercih edebilir. Bazı çiftler ise "aşk bize yeter" diyerek, sadece nikah şahitleri ile mutluğa evet diyebilir.

Bazen ise hiçbir şey planladığınız gibi gitmeyebilir ve uzun zamandır hayalini kurduğunuz düğünüzü, partinizi bir süreliğine iptal etmek ya da ileri bir tarihe ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Ama unutmayın ki hiçbir şey sizden, sevginizden daha önemli değil. Sevdiğiniz kişi ile el ele tutuşun ve hayallerinizden vazgeçmeyin. Siz birlikte olduğunuz ve istediğiniz sürece, her an, kutlamaya dönebilir.

Bunları söylüyoruz çünkü elinizde olmayan sebeplerden dolayı tüm evlilik planlarınızı değiştirmek, ertelemek zorunda kalmış olabilirsiniz. Üstelik tüm planlama aşamasında kısıtlı bir bütçe ile düğün konsepti hazırlamak için de çok uğraşmış olabilirsiniz. Düğününüzü ertelemek ya da iptal etmek zor bir durum olsa da bunu keyifli hale getirebilirsiniz. Ne demiştik, siz birlikte ve sağlıklı olduğunuz sürece her şey güzel, her an keyif dolu olacaktır.

O zaman hadi, gelin, düğün iptallerinde ya da ertelemelerinde nelere dikkat etmeli ve ileriye dönük organizasyon planlaması nasıl yapmalı, sade bir nikah töreni nasıl daha keyifli hale getirilebilir, birlikte bakalım.

Ertelenen Düğünler

Bazen hiç istemeseniz de o anki şartlar ve farklı sebeplerden dolayı düğünüzü ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir karar aldığınızda, hiç vakit kaybetmeden eğer varsa düğününüzü organize eden şirketle iletişime geçip durumu bildirmelisiniz.

Ertelenen Düğünlerde Yapılacaklar

Eğer her şeyi kendiniz organize ediyorsanız, düğün mekanını, fotoğrafçıyı ve o gün sizin için hazırlık yapacak herkesi durumdan haberdar edip, yeni düğün tarihinizi belirlemeniz gerekiyor. Bu arada tabii ki tüm davetleri ister SMS, ister e-posta ya da telefon araması ile erteleme kararınızı bildirebilirsiniz. Düğününüzü ileri bir tarihe ertelemenin daha ayrıntılı olarak hazırlanmak için bir fırsat olacağını da unutmayın.

Düğünü Ertelenenlere Özel Öneriler

İptal Olan Düğünler

Organize edilmiş düğününüzü iptal etmek için birçok farklı sebebiniz olabilir ama bu kararı vermeden önce iyi düşünün deriz. Duygusal anlarda bazen doğru olmayan ve daha sonra keşke iptal etmeseydim diyebileceğiniz ani kararlar verebilirsiniz. Çift olarak bir araya gelip, detaylıca konuşarak kararınızdan emin olmalısınız.

İptal Edilen Düğün Sahiplerine Özel Öneriler

İptal etmeyi planladığınız düğününüz çok ileri bir tarihte ise ve bununla ilgili hiçbir yere ödeme yapmadıysanız, işiniz çok daha kolay fakat tüm ödemesi yapılmış ya da kaporası verilmiş düğün mekanları için para iadesi her zaman söz konusu olmuyor.

Bazı organizasyon firmalarının iptaller durumunda devreye girecek sigortalı sözleşmeleri olabiliyor. Eğer sizin de böyle bir sigortanız varsa ve iptal sebebiniz bunu kapsıyorsa ödemenin büyük bir kısmını geri alabilirsiniz.

Unutmayın düğünler, kutlamalar iptal olabilir; önemli olan aşkınızın daimi olmasıdır. Düğünden vazgeçseniz de mutluluğunuzdan asla vazgeçmeyin. Sade bir nikah töreni ile başlayacağınız yeni hayatınızın her anını düğün tadında geçirmenizi dileriz.

İptal Edilen ya da Ertelenen Düğünlere Alternatif: Şahitler Eşliğinde Nikah Töreni

Büyük bir tören istemiyor ve sade bir nikah töreni ile evlenip, harika bir balayı geçirmeyi tercih etmek istiyor olabilirsiniz. Ya da farklı sebeplerden dolayı düğünüzü iptal ya da ertelemek zorunda kalmış olabilirsiniz. Bu durum hayallerinizi ertelemeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Şahitlerinizin eşliğinde evlenip, mutluluğunuzu ertelemeden, kurmuş olduğunuz yeni yuvanıza adım atabilirsiniz.

Houseparty Skype ile Uzaktan Düğün Kutlaması

Eminiz ki mutluluğunuzu sevdiklerinizle de paylaşmak isteyeceksiniz. Peki, o anları ölümsüzleştirmek için bol bol selfie çekmeye ve evliliğinizi ilan ettiğiniz keyifli anları video’ya kaydetmeye ne dersiniz? Bu görüntüleri tüm sevdiklerinize göndererek, o mutlu anlarınızı onlarla da paylaşmış olursunuz. İki kişi olsanız da kutlamalar tabii ki burada bitmedi. Nerede olursanız olun; Houseparty, Skype gibi programlar aracılığıyla sevdiklerinizle uzaktan, görüntülü kutlamalar yapabilir, onlarla birlikte eğlenmeye, gülmeye yani kutlamalara sanki onlar da yanınızdaymış gibi devam edebilirsiniz.

Gelin Damat Selfie Çekimleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.