sadsad x
asdasd

2021 Düğün ve Kına Gecesi Konseptleriyle Nedime Elbiseleri ve Nedime
Aksesuarları

En yakın arkadaşınızı henüz tanımadan önce, bugüne kadar onunla birlikte paylaştıklarınızı bir düşünün… Tüm o çılgınlıklar ve bazen de sıkıldığınız anlar… Her zaman birlikteydiniz ve şimdi de nedimesi (bridesmaid) olarak onurlandırılıyorsunuz… Bu harika bir şey! Birlikte eğlendiniz, sevindiniz, belki birlikte ağladınız ama neredeyse her iyi ve kötü durumu birlikte paylaştınız. Esas kızın gelinliğinden, düğünün olacağı yer ve zamana kadar her şeyi hazır? Peki siz hazır mısınız?

Gelinin En Yakın Arkadaşları ve Nedime Elbiseleri

Gelin ve yakın arkadaşlarını bir araya getiren nedimelik ritüeli, modanın ve zamanın değişen trendleriyle birlikte kendi geleneklerimizin de arasında yer almaya başladı.

Antik Roman Dönemi’nde, gelinlikle tıpatıp aynı tasarlanan nedime elbiselerinin, tören boyunca etrafta dolanan şeytani ruhları engellediğine inanılırdı. Daha sonralardan, gelinin güzelliğinin önüne geçilmemesi için tüm nedimeler aynı renk ve aynı model nedime elbisesi giyinmeye devam etti. Fakat günümüzde ve özellikle ülkemizde, nedime konseptli düğün ve kına geceleri, hem gelin ile yakın arkadaşlarının samimiyetlerini gösteren bir hatıraları olsun diye hem de eğlence için yapılıyor.

Bundan birkaç yıl öncesine kadar sadece aynı renkte ve modelde olması gereken nedime elbiseleri, artık eskisi kadar tek tip bir görüntüye sahip değil. 2021'de nedime abiyeleri renk skalaları ve modelleri açısından çeşitlilik gösteriyor. Gelin ve nedimelerin karar verdiği, aynı tonlara sahip bir renk paleti ile nedimeler, düğün konsepti ile uyumlu istedikleri modeli seçebiliyorlar. "

Kına Gecesi Nedime Kıyafetleri 2021 Koleksiyon

Nedime kıyafeti kına gecesi ile de uyumlu bir konsepte de sahip. Bu geleneği, düğünden önce başlatmak istiyorsanız, neden olmasın?

Kına gecesi nedime kıyafetleri de tıpkı düğün konseptinde olduğu gibi birbirleri ile bir uyum ve bağlılık gösteren semboller içerir. Sarı, pembe, mavi gibi birbirinden farklı renkte elbiseleri elbette tercih edebilirsiniz fakat bu renklerin tonlarının birbirine yakın olmasına dikkat edin. Zıt renkler ile uyum ve bütünlük sağlamak istiyorsanız, pastel ve açık tonları tercih etmenizi öneririz.

Gümüş, gold ya da lacivert kına gecesi nedime elbiselerinde olduğu gibi klasik ama güçlü renk tonlarının tercihi de 2021 trendleri arasında. Kına gecesi nedime kıyafetleri fiyatları için koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz

Nedimeler gelinlerin en yakın dostları ve düğün gününde en büyük destekçileridir. Pastel tonlarda tercih edecekleri elbiseleri ile yazın en güzel günlerine uyum sağlayacak Nedimeler için tüm modeller Oleg Cassini koleksiyonunda!

Nedime Bilekliği Anlamı ve Nedime Bilekliği Modelleri

Nedime bileklikliği modelleri, sizi diğer misafirlerden ayırmaya, gelinle olan yakınlığınızı temsil etmeye yarıyor. Ayrıca düğün sonrasında “arkadaşlığınızın” en güzel simgelerinden biri de size hatıra olarak kalmış oluyor. Gelin ve tüm nedimelerin daha önceden karar verdiği nedime bilekliklerini, kına gecesinde de kullanabilirsiniz.

Eğer renk tonu kınada giyeceğiniz elbise ile uyumlu değil ve elbisenizin rengi düğündekine göre daha güçlüyse, daha basit ama zarif bir bileklik tercih edebilirsiniz. Beyaz orkide çiçek detayları olan nedime bilekliği hem kına hem de düğünde tercih edilebilecek, oldukça zarif seçenekler arasında yer alıyor.

Nedime Konseptinde Olmazsa Olmaz Nedime
Sabahlıkları

Her ne kadar düğün davetiyesi tüm konukların akşam 6’dan itibaren konuk edileceğini söylese de bu çağrı sizin için değil. Eğer tüm sorumluluklarınızı başarı ile yerine getirebilirseniz, siz de bir gün iyi bir nedime olarak anılabilirsiniz. Göreviniz ise çok basit; gelinin tüm düğün alışverişlerinden tutun, düğün sabahından akşamına kadar yanında olup, ona destek olmak. Balayından sonra bir araya gelip, tüm sürecin kritiğini birlikte yapabilmek de görevin tatlı bonusu.

Nedime sabahlıkları, son zamanlarda sosyal medya nedimelerinin üzerinde görmeye giderek alıştığımız nedime kıyafetlerinden biri. Nedimelerin makyaj yapımı sırasında, elbiselerinde herhangi bir makyaj lekesi olmaması için giyinmeyi tercih ettikleri makyaj bornozlarının yerini nedime sabahlıkları alıyor. Önerisi ise çok basit; gelin dışında tüm nedimelerin sabahlığı bir örnek oluyor.

Bir örnek giyilen nedime sabahlıkları, gelinin sabahlığına benzer bir stilde fakat farklı renk tonlarından oluşuyor. Sabahlıkların arkasında gelinin ve nedimelerin tercihine göre “Bridesmaid” ya da nedimelerin ismi yazılabilirken; gelinin sabahlığının arkasında “Bride” gibi belirleyici ifadeler yer alıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.