x

En Yakın Arkadaşının Düğününde En Şık Nedime Kıyafeti Senin Olsun

En yakın arkadaşınızı henüz tanımadan önce, bugüne kadar onunla birlikte paylaştıklarınızı bir düşünün… Tüm o çılgınlıklar ve bazen de sıkıldığınız anlar… Her zaman birlikteydiniz ve şimdi de nedimesi (bridesmaid) olarak onurlandırılıyorsunuz… Bu harika bir şey! Birlikte eğlendiniz, sevindiniz, belki birlikte ağladınız ama neredeyse her iyi ve kötü durumu birlikte paylaştınız. Esas kızın gelinliğinden, düğünün olacağı yer ve zamana kadar her şeyi hazır? Peki siz hazır mısınız?

İzlediğimiz yabancı dizi ve filmlerde, gelin ve yakın arkadaşlarını bir araya getiren nedimelik ritüeli,  modanın ve zamanın değişen trendleriyle birlikte kendi geleneklerimizin de arasında yer almaya başladı.

Bundan birkaç yıl öncesine kadar sadece aynı renk ve aynı model olması gereken nedime elbiseleri, artık eskisi kadar tek tip bir görüntüye sahip değil. Gelin ve nedimelerin karar verdiği, açık ve aynı tonlarda bir renk paleti oluyor ve nedimeler, düğün konsepti ile uyumlu istedikleri modeli seçebiliyorlar. 

Antik Roman Dönemi’nde, gelinlikle tıpatıp aynı olarak tasarlanan nedime elbiselerinin, tören boyunca etrafta dolanan şeytani ruhları engellediğine inanılırdı. Daha sonralardan, gelinin güzelliğinin önüne geçilmemesi için tüm nedimeler aynı renk ve aynı model nedime elbisesi giyinmeye devam etti. Fakat günümüzde ve özellikle ülkemizde, nedime konseptli düğünler, hem gelin ile yakın arkadaşlarının samimiyetlerini gösteren bir hatıraları olsun diye hem de eğlence için yapılıyor. Dolayısıyla bir deste tek tip nedime elbisesi yerine, benzer renk tonlarında elbiselerin ve nedime temalı aksesuarların kullanımı tercih ediliyor. İş böyle olunca da elbise modelleri ve renk skalasında daha fazla çeşitlilik görülebiliyor.

Güne Nedime Sabahlığı Giyerek Başlayın

Her ne kadar düğün davetiyesi tüm konukların akşam 6’dan itibaren konuk edileceğini söylese de bu çağrı sizin için değil. Eğer tüm sorumluluklarınızı başarı ile yerine getirebilirseniz, siz de bir gün iyi bir nedime olarak anılabilirsiniz. Göreviniz ise çok basit; gelinin tüm düğün alışverişlerinden tutun,  düğün sabahından akşamına kadar yanında olup, ona destek olmak. Balayından sonra bir araya gelip, tüm sürecin kritiğini birlikte yapabilmek de görevin tatlı bonusu.

Uyanın, güneş çoktan yükselmeye başladı. Hemen “Nedimelerin Gücü Adına” mesajlaşma grubunuzu kontrol edin ve acil bir durum yoksa, Süper-Nedime-Çantanızı hazırlayın.Eğer henüz nedime kıyafetinizi seçmediyseniz, gelin birlikte göz atalım.

Nedime Sabahlığı ve Nedime Bilekliği Ne İfade Ediyor?

Süper nedime çantasının içi gerçekten de çok keyifli aksesuarlar ve kıyafetlerle dolu, baktıkça içiniz açılıyor, değil mi? Nedime sabahlığı, nedime bilekliği ve tacı, fotoğraf makinesi, içecekleriniz, gelinin en sevdiği çikolata, olmadan-olmaz dediğiniz makyaj malzemeleri ve diğer kişisel kitleriniz.

Nedime sabahlıkları, son zamanlarda sosyal medya nedimelerinin üzerinde görmeye giderek alıştığımız nedime kıyafetlerinden biri. Nedimelerin makyaj yapımı sırasında, elbiselerinde herhangi bir makyaj lekesi olmaması için giyinmeyi tercih ettikleri makyaj bornozlarının yerini nedime sabahlıkları alıyor. Önerisi ise çok basit; gelin dışında tüm nedimelerin sabahlığı bir örnek oluyor.

Bir örnek giyilen nedime sabahlıkları, gelinin sabahlığına benzer bir stilde fakat farklı renk tonlarından oluşuyor. Sabahlıkların arkasında gelinin ve nedimelerin tercihine göre “Bridesmaid” ya da nedimelerin ismi yazılabilirken; gelinin sabahlığının arkasında “Bride” gibi belirleyici ifadeler yer alıyor.

Nedime bileklikliği modelleri ise sizi diğer misafirlerden ayırmaya, gelinle olan yakınlığınızı temsil etmeye yarıyor. Ayrıca düğün sonrasında “arkadaşlığınızın”  en güzel simgelerinden biri de size hatıra olarak kalmış oluyor.

Nedime sabahlığı, bilekliği ve tacı; nedime konseptli bir düğün için “olmazsa olmazlar” listesinde! Bu aksesuarlar ile birlikte bol bol fotoğraf çekilmeyi unutmayın, çünkü konseptle uyumlu tüm bu detaylar inanılmaz güzel bir görüntü veriyor.

Nedimeler gelinlerin en yakın dostları ve düğün gününde en büyük destekçileridir. Pastel tonlarda tercih edecekleri elbiseleri ile yazın en güzel günlerine uyum sağlayacak Nedimeler için tüm modeller Oleg Cassini koleksiyonunda!

Birbirinden Şık Nedime Kıyafetleri Kına Gecesinde

Nedime kıyafeti kına gecesi ile de uyumlu bir konsepte de sahip. Bu geleneği, düğünden önce başlatmak istiyorsanız, neden olmasın?

Kına nedime kıyafetleri, nedimelerin düğünde giyineceği renk tonunun tam tersi bir tonda olabilir. Genelde düğünlerde tercih edilen renk tonları, daha nötr ve pastel tonlarda olan elbiselerken, kına gecesinde gelinin giyineceği kırmızı, bordo, koyu yeşil ya da parlament mavisi gibi güçlü renkler ile uyumlu bir kına gecesi nedime kıyafeti seçebilirsiniz.

Gelin ve tüm nedimelerin daha önceden karar verdiği nedime bilekliklerini, kına gecesinde de kullanabilirsiniz. Eğer renk tonu kınada giyeceğiniz elbise ile uyumlu değil ve elbisenizin rengi düğündekine göre daha güçlüyse, daha basit ama zarif bir bileklik tercih edebilirsiniz.

Kına ve düğün konseptli nedime elbiseleri ve fiyatları için koleksiyonumuza bir göz atın, eminiz, Oleg Cassini’de sizin için çok özel modeller ve fiyatlar bulabileceksiniz
E-bülten aboneliği
Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun...
© 2019 olegcassini.com.tr Tüm Hakları Saklıdır, Kopyalanamaz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.