sadsad x
asdasd

Prenses Gelinlik (Kabarık Gelinlik Modelleri) ile Prensesler Gibi Hissedin

Prenses gelinlik (kabarık gelinlik), deyince akıllara gerçekten prenseslerin gelmesi çok normal. Geçmişi eski Mısır dönemine kadar giden gelinliğin tarihinde birbirinden farklı modeller ve siluetler popüler olsa da bizim görmekten keyif aldığımız, giyinince kelimenin tam anlamıyla prenses gibi hissettiğimiz prenses gelinlikler, 1950 ve 1960’lı yıllarda hem dünya basınında hem de kendi çevremizde popüler olmaya başladı. Grace Kelly’nin 1956 yılında Monako Prensi Rainier III ile evlenirken giyindiği kabarık gelinlik, düğün seremonisi boyunca en çok dikkat çeken figürlerden biriydi. Neredeyse yarım yüzyıldır popülerliğini kaybetmeyen prenses gelinlik modellerini Oleg Cassini imzası ile incelemeye ne dersiniz?

Prenses Gelinlik Modelleri 2021’de de Trend

Balo tipi kabarık gelinlikler, tarihi ile her ne kadar yarım yüzyıl öncesine de dayansa 2021 yılında da trend olmaya devam ediyor. Prenses gelinlik modelleri, beyazın yanı sıra, farklı renk alternatifleriyle de 2021'de oldukça tercih ediliyor. Ekru, fildişi, kırık beyaz, capucino ve farklı renk detayları olan kabarık gelinlik modelleri ile beyaz görünümün dışına çıkabilirsiniz. Gelinlik provası sırasında, kabarıklık seviyeleri farklı olan modelleri mutlaka denemenizi öneririz. Çünkü her kabarık modeli giyindiğinizde farklı bir görünüm elde ettiğinizi göreceksiniz. Dolayısıyla bir tane prenses gelinlik çok kabarık göründü diye, diğer prenses gelinlikleri denememezlik etmemenizi öneriyoruz. "Bazen kilo fazlası olan gelin adayları, kabarık modellere karşı ön yargılı olabiliyor ve bu modelin kendisine yakışmayacağını düşünebiliyor. Ancak nispeten daha az kabarık eteği olan modelleri tercih ederseniz, yanıldığınızı göreceksiniz.

Kabarık Uzun Prenses Gelinlik Modelleri ve Kumaş
Seçimi

Fransız kabarık gelinlik modelleri, asil görünümü ile her sene tercih edilen modellerden biri. En çok yaka ve kol bölgesinde kullanılan dantelli modellerin yanı sıra, tamamen dantel detayları ile tasarlanan modeller de bulunuyor. Komple dantel işlemeli bir model tercih edecekseniz, saçınızın toplu ve aksesuarlarınızın sade olmasını öneririz. Bu şekilde gelinliğinizi, dantel detayları ile öne çıkarabilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra, sadece yaka ya da kol bölgesinde dantel bulunan gelinlikleri de deneyebilirsiniz. Bu durumda, saçlarınızı açık ve dalgalı kullanmanızı öneririz.

Tül ve şifon kabarık prenses gelinlik modelleri, tafta modellere göre taşıması daha hafif ve kolay olan modellerden. Genelde yaz düğünleri için tercih edilen bu gelinlik kumaşları üzerindeki işlemeler, 2021 yılında daha çok kabartmalı (üç boyutlu) çiçek desenlerinden oluşuyor. Çiçek kabartmaları ile detaylandırılan gelinlik tasarımları, romantik bir görünüm sergiliyor.

Saten prenses gelinlikler de diğer kabarık şık kabarık gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Parlak ve pürüzsüz görünüme sahip saten kumaşlar, ipeksi ve hafif dokusu sebebiyle yaz aylarında daha çok tercih ediliyor. Saten, duruşu itibariyle fazlasıyla sade olduğundan, kabarık sade gelinlikler arasında en çok tercih edilen kumaş türlerinden. Fakat siz saten gelinliğinizi hareketlendirmek istiyorsanız, yaka ve kol bölgelerinde dantel işlemeleri kullanabilirsiniz.

Gelinliklerde kişiye özel yapılan tüm tadilat işlemleri Oleg Cassini mağazalarında uzman terzi kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir. Stil danışmanlarımız eşliğinde de hayallerinizdeki gelinliğe kavuşmak için sizleri mağazalarımıza bekliyoruz.

Prenses Gelinlik Modelleri Yaka Tipleri 2021

İyi bir tasarıma sahip gelinlik, doğru vücut tipi ile eşleştiğinde; istisnasız her zaman dikkat çeker. Fakat gelinliklerin biraz daha detayına inildiğinde, mesela “ilk bakış” kadar detayına; bir gelinliği karakterize eden en önemli detayın “yaka tipi” olduğunu anlarsınız.

Çünkü yaka tasarımı ile tüm gelinliği baştan sona şekillendirebilirsiniz.

Yaka detayı ile kabarık gelinlikler baştan aşağı şık bir görünüm elde edebilir.

Yaka detayı ile uyumlu kol ve etek detayları ayarlayabilirsiniz.

Yaka detayı ile uyumlu bir saç modeli kullanabilir ve 2021 prenses gelinlik modelleri ile uyumlu duvak modeli kombinleyebilirsiniz.

Yani anlayacağınız, gelinliğin yaka bölümü; gelin zarifliğinin orjin noktası gibidir.

En trend yaka tipi tüyoları:

Kalp yaka kabarık prenses gelinlik modelleri, görünümünüze daha sıcak ve romantik bir hava katar. En çok straplez ya da kısa/uzun kol entegre edilen modellerde kullanılır. Kalp yaka prenses model gelinlikler ile geçmişten bugüne en romantik görünüme sahip gelinlerin arasında, siz de yer alabilirsiniz.

V yaka kabarık gelinlik modelleri, göğüs dekoltesini orjin alan modellerdendir. Dolayısıyla bu modeller ile saçınızı topuz yapmanızı öneririz. Yine bu modeller de, kalp yaka da olduğu gibi uzun kol tasarımı ile entegre edilebilen yaka tipleridir.

Kayık yaka kabarık gelinlik modelleri, genelde çok fazla göğüs dekoltesi kullanmak istemeyen gelin adayları tarafından tercih ediliyor. Eğer zarif ve formda görünmek sizin için bir gelinliği nitelendirmesi gereken olmazsa olmaz iki faktörse, hiç düşünmeden tercihlerinizi kayık yaka prenses gelinlik modellerinden kullanabilirsiniz.

Uzun Kollu ve Kısa Kollu Kabarık Gelinlik Modelleri

Aslında hepsi! Eskiden sadece biraz daha kapalı modelleri tercih eden gelin adayları kollu ya da askılı gelinlik modelleri ile ilgilenirken; bu modeller geçtiğimiz yıllardan itibaren giderek her kadının tercihi olmaya başladı.. Konsept ve gelinin komple görünümü söz konusu olduğunda; kısa kollu, uzun kollu ya da askılı gelinlik modellerinin hepsinin bir kullanım yeri ya da şekli var aslında.

İnce askılı kabarık gelinlik modelleri, rahatlığına düşkün gelin adayları için birebir. Prenses gelinlik modelleri, kesimi itibariyle kabarık bir tasarıma sahip olduğundan; bu modeller ile birleştirilmiş straplez kesim, düğün boyunca hareketlerinizi kısıtlayabilir. Eğer siz de “Gelin bile olsam, rahat hissetmem gerekiyor!” diyenlerdenseniz; ince askılı modelleri tercih edebilirsiniz.

Kısa kollu kabarık gelinlik modelleri, genelde geniş omuzlara sahip gelin adaylarının tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Kısa kol entegresi ile daha dar ve zarif bir omuz görünümüne sahip olabilirsiniz. Üstelik eğer gelinlik modeliniz sade ise; danteller ile tasarlanmış bir kısa kol detayı ile gelinliğinizi hareketlendirebilirsiniz.

Uzun kollu kabarık gelinlik modelleri, kapalı gelinlik tercih edenlerin yanı sıra, kış aylarında gerçekleşen düğünler için tercih edilen gelinlikler arasında yer alıyor. Kısa kollu gelinliklerde olduğu gibi, yine dantel kumaşlar ile detaylandıracağınız uzun kol entegresi ile gelinliğinize şıklık katabilirsiniz.

Kabarık Duvaklı Prenses Model Gelinlik 2021

Duvaksız gelin olur mu? Olmaz tabii! Kabarık duvakları tercih edecek olan gelin adaylarının, saç modellerinde risk almamalarını, çok ince bir şekilde karar vermelerini öneririz. Özellikle en kabarık gelinlikleri tercih eden müşterilerimizin sacı ve duvağı bu görünümle tamamen uyumlu olmalı.

En kabarık gelinlik modelleri ve prenses gelinlik fiyatları için koleksiyonumuzu incelemeyi unutmayın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.