x

Prenses Gelinlik (Kabarık Gelinlik Modelleri) ile Prensesler Gibi Hissedin

Prenses gelinlik (kabarık gelinlik), deyince akıllara gerçekten prenseslerin gelmesi çok normal. Her ne kadar eski Mısır döneminde, yani binlerce yıl öncesinde kat kat kesilen pileli elbiseler gelinlik modasının başında gelse de bizim görmekten keyif aldığımız, giyinince kelimenin tam anlamıyla prenses gibi hissettiğimiz prenses gelinlikler, 1950 ve 1960’lı yıllarda hem dünya basınında hem de kendi çevremizde popüler olmaya başladı.  Grace Kelly’nin 1956 yılında Monako Prensi Rainier III ile evlenirken giyindiği kabarık gelinlik, düğün seremonisi boyunca en çok dikkat çeken figürlerden biriydi. Neredeyse yarım yüzyıldır popülerliğini kaybetmeyen prenses gelinlik modellerini Oleg Cassini imzası ile incelemeye ne dersiniz?

Prenses Gelinlik Modelleri 2019’da da Trend

Balo tipi kabarık gelinliklerin tarihi, her ne kadar yarım yüzyıl öncesine de dayansa 2019 yılında da trend olmaya devam ediyor. Beyazın yanı sıra, farklı renk alternatifleri de bu sezon oldukça fazla tercih ediliyor. Ekru, fildişi, kırık beyaz, capucino ve farklı renk detayları olan kabarık gelinlik modelleri ile beyaz görünümün dışına çıkabilirsiniz.

Prenses modeller, “Mutlaka çok kabarık gelinlikler olmalı!” diye bir kural yok. Oleg Cassini tasarımlarına baktığınızda, daha az kabarık gelinlik modelleri de bulabilirsiniz. Bazen kilo fazlası olan gelin adayları, kabarık modellere karşı ön yargılı olabiliyor ve bu modelin kendisine yakışmayacağını düşünebiliyor. Ancak nispeten daha az kabarık eteği olan modelleri tercih ederseniz, yanıldığınızı göreceksiniz.

Kabarık Uzun Gelinlik Modelleri ve Kumaş Seçimi

Fransız kabarık gelinlik modelleri, asil görünümü ile her sene tercih edilen modellerden biri. En çok yaka ve kol bölgesinde kullanılan dantelli modellerin yanı sıra, tamamen dantel detayları ile tasarlanan modeller de bulunuyor. Komple dantel işlemeli bir model tercih edecekseniz, saçınızın toplu ve aksesuarlarınızın sade olmasını öneririz. Bu şekilde gelinliğinizi, dantel detayları ile öne çıkarabilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra, sadece yaka ya da kol bölgesinde dantel bulunan gelinlikleri de deneyebilirsiniz. Bu durumda, saçlarınızı açık ve dalgalı kullanmanızı öneririz.

Tül ve şifon kabarık gelinlik modelleri, tafta modellere göre taşıması daha hafif ve kolay olan modellerden. Genelde yaz düğünleri için tercih edilen bu gelinlik kumaşları üzerindeki işlemeler, 2019 yılında daha çok kabartmalı (üç boyutlu) çiçek desenlerinden oluşuyor. Çiçek kabartmaları ile detaylandırılan gelinlik tasarımları, romantik bir görünüm sergiliyor.

Saten prenses gelinlikler de diğer kabarık şık gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Parlak ve pürüzsüz görünüme sahip saten kumaşlar, ipeksi ve hafif dokusu sebebiyle yaz aylarında daha çok tercih ediliyor. Saten, duruşu itibariyle fazlasıyla sade olduğundan, kabarık sade gelinlikler arasında en çok tercih edilen kumaş türlerinden. Fakat siz saten gelinliğinizi hareketlendirmek istiyorsanız, yaka ve kol bölgelerinde dantel işlemeleri kullanabilirsiniz.

Gelinliklerde kişiye özel yapılan tüm tadilat işlemleri Oleg Cassini mağazalarında uzman terzi kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir. Stil danışmanlarımız eşliğinde de hayallerinizdeki gelinliğe kavuşmak için sizleri mağazalarımıza bekliyoruz.

Prenses Gibi Gelinlikler ve Yaka Tipleri

İyi bir tasarıma sahip gelinlik, doğru vücut tipi ile eşleştiğinde; istisnasız her zaman dikkat çeker. Fakat gelinliklerin biraz daha detayına inildiğinde, mesela “ilk bakış” kadar detayına; bir gelinliği karakterize eden en önemli detayın “yaka tipi” olduğunu anlarsınız.

Çünkü yaka tasarımı ile tüm gelinliği baştan sona şekillendirebilirsiniz.

Yaka detayı ile baştan aşağı şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Yaka detayı ile uyumlu kol ve etek detayları ayarlayabilirsiniz.

Yaka detayı ile uyumlu bir saç modeli kullanabilir, duvak modeli kombinleyebilirsiniz.

Yani anlayacağınız, gelinliğin yaka bölümü; gelin zarifliğinin orjin noktası gibidir.

En trend yaka tipi tüyoları:

Kalp yaka kabarık gelinlik modelleri, görünümünüze daha sıcak ve romantik bir hava katar. En çok straplez ya da kısa/uzun kol entegre edilen modellerde kullanılır. Kalp yaka kabarık gelinlik modelleri ile geçmişten bugüne en romantik görünüme sahip gelinlerin arasında, siz de yer alabilirsiniz.

V yaka kabarık gelinlik modelleri, göğüs dekoltesini orjin alan modellerdendir. Dolayısıyla bu modeller ile saçınızı topuz yapmanızı öneririz.  Yine bu modeller de, kalp yaka da olduğu gibi uzun kol tasarımı ile entegre edilebilen yaka tipleridir.

Kayık yaka kabarık gelinlik modelleri, genelde çok fazla göğüs dekoltesi kullanmak istemeyen gelin adayları tarafından tercih ediliyor. Eğer zarif ve formda görünmek sizin için bir gelinliği nitelendirmesi gereken olmazsa olmaz iki faktörse, hiç düşünmeden tercihlerinizi kayık yaka prenses gelinlik modellerinden kullanabilirsiniz.

Uzun Kollu mu Yoksa Kısa Kollu Mu?
Peki Ya Askılı Modeller

Aslında hepsi! Eskiden sadece biraz daha kapalı modelleri tercih eden gelin adayları kollu ya da askılı gelinlik modelleri ile ilgilenirken; bu modeller geçtiğimiz yıllardan itibaren giderek her kadının tercihi olmaya başladı.. Konsept ve gelinin komple görünümü söz konusu olduğunda; kısa kollu, uzun kollu ya da askılı gelinlik modellerinin hepsinin bir kullanım yeri ya da şekli var aslında.

İnce askılı kabarık gelinlik modelleri, rahatlığına düşkün gelin adayları için birebir. Prenses gelinlik modelleri, kesimi itibariyle kabarık bir tasarıma sahip olduğundan; bu modeller ile birleştirilmiş straplez kesim, düğün boyunca hareketlerinizi kısıtlayabilir. Eğer siz de “Gelin bile olsam, rahat hissetmem gerekiyor!” diyenlerdenseniz; ince askılı modelleri tercih edebilirsiniz.

Kısa kollu kabarık gelinlik modelleri, genelde geniş omuzlara sahip gelin adaylarının tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Kısa kol entegresi ile daha dar ve zarif bir omuz görünümüne sahip olabilirsiniz. Üstelik eğer gelinlik modeliniz sade ise; danteller ile tasarlanmış bir kısa kol detayı ile gelinliğinizi hareketlendirebilirsiniz.

Uzun kollu kabarık gelinlik modelleri, kapalı gelinlik tercih edenlerin yanı sıra, kış aylarında gerçekleşen düğünler için tercih edilen gelinlikler arasında yer alıyor. Kısa kollu gelinliklerde olduğu gibi, yine dantel kumaşlar ile detaylandıracağınız uzun kol entegresi ile gelinliğinize şıklık katabilirsiniz.

Kabarık Duvaklı Gelinlik Modelleri

Duvaksız gelin olur mu? Olmaz tabii! Kabarık duvakları tercih edecek olan gelin adaylarının, saç modellerinde risk almamalarını ve çok ince bir şekilde karar vermelerini öneririz. Kabarık duvaklar, görünümü itibariyle zaten fazlasıyla iddialı modeller olduğu için, açıkçası her bir saç telinin nasıl durduğu da oldukça önemli. Yüz yapısı minyon gelin adaylarının, krepe ile kabartılmış topuz saç modeli ile kullanacağı kabarık duvaklar birbiriyle uyumlu olacaktır.

Eğer yüz tipiniz yuvarlak ve oval bir görünüme sahipse, kabarık yerine katedral ya da dirsekte biten duval modellerinden birini tercih etmenizi öneririz.

Prenses gelinlik modelleri ve fiyatları için koleksiyonumuzu incelemeyi unutmayın.

E-bülten aboneliği
Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun...
© 2019 olegcassini.com.tr Tüm Hakları Saklıdır, Kopyalanamaz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.