x

Gelinlik Terzisi ve Stil Danımanlığı Eşliğinde Hayalinizdeki Kapalı Gelinlik Modelleri Oleg Cassini'de

Oleg Cassini gelinlik modelleri, her kadının hayallerini süsleyen ve zamanın moda anlayışıyla harmanlanmış tasarımlarıyla bilinir. İster çılgın olun, ister aşırı romantik ya da bohem. Açık ya da kapalı olmanız, hiç fark etmiyor. Oleg Cassini koleksiyonu içerisinde kapalı gelinlik modelleri bulunmasa da, uzman terzi ve stil danışmanlarımız ile dilediğiniz modelin üzerinde gelinlik tadilatı yaptırabilirsiniz.

Siz Hangi Kapalı Gelinlikleri Tercih Ediyorsunuz?

Hayalinizdeki kapalı gelinlik, prenses modellerinden biri olabilir… Hatta biraz daha detay verirsek, bol bol dantel detayları olan bir gelinlik olabilir. Vintage olabilir ya da sade düz bir gelinlik olabilir, fark etmiyor… Dilediğiniz modeli, kapalı gelinlik modeline dönüştürebilir ve sizin gecenin yıldızı ilan edebiliriz; hazır olun!

Yaka, sırt, kol gibi açık kısımları bulunan gelinlik modellerini; tasarımı bozmayacak; aksine aynı stilde ama yaratıcı fikirler ile bambaşka bir gelinlik modeline çeviriyoruz. Dantel gibi teni gösteren transparan kumaşlar ile hazırlanan gelinlik modellerimiz, genelde gelinlikte bulunan diğer, transparan olmayan kumaşlar ile kapatılıyor. Dilerseniz bu kumaşların türüne göre; üzerine taşlı, dantelli işlemeler yapılabiliyor.

Kayık yaka, duruşu ve silüeti itibariyle kapanması zor gibi görünebilir. Ya da kapatıldığında modelin özelliğini kaybedeceğini düşünebilirsiniz. Model, sadece açık olma özelliğini kaybediyor. Dantel ve kumaş eklentileri, açık yakanın bitiminden itibaren boyun bölgesine kadar uzatılabiliyor.

Kapalı Gelinler için Gelinlik Kol Boyu Ayarlaması

Oleg Cassini gelinlik koleksiyonu içerisinde zaten uzun kollu gelinlik modelleri bulunuyor. Bu modellerin uzun kol detayları genelde dantel işlemeli modeller. Diğer kapama işlemlerinde olduğu gibi bu dantel ve transparan kol birleşimi, kumaşın altına teninizi göstermeyecek bir kumaş dikimi ile telafi edilebiliyor. Bunun yanı sıra, eğer beğendiğiniz gelinlik modeli; straplez ya da kısa kollu ise; gelinliğin diğer bölgelerinde kullanılan, içini göstermeyen kumaş çeşitlerinden faydalanarak, ekstra kol dikimi yapılabiliyor.

Gelinliklerde kişiye özel yapılan tüm tadilat işlemleri Oleg Cassini mağazalarında uzman terzi kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir. Stil danışmanlarımız eşliğinde de hayallerinizdeki gelinliğe kavuşmak için sizleri mağazalarımıza bekliyoruz.

Sırt Dekoltesi Kapatma İşlemi

Eğer beğendiğiniz gelinlik modelinin sırt bölgesinde sırt düğmeleri bulunuyor ve bunu iptal etmek istiyorsanız, terzilerimiz sizler için gelinliğinizin sırt bölgesine korsaj bağlama işlemi uygulayabiliyor. Fermuar ya da düğme detaylarının dışında, derin sırt dekoltesi olan bir gelinlik modelini seçtiyseniz; yine kumaş eklemeleri ile bu bölüm boyun bölgesine kadar uzatılabiliyor.

Kapalı Gelinlik Modelleri 2019 Trendleri

Oleg Cassini’nin kapalı gelinlik modellerinin olmadığını, bunun yerine, kapalı gelinlerin istekleri üzerine terzilik ve stil danışmanlığı hizmeti verdiğini söylemiştik. Tüm bunların yanı sıra, gelin, biraz trendler üzerine kadına kadına konuşalım...

Kapalı gelin taçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Son zamanlarda, sadeliğin ve doğallığın ön plana çıktığını biliyoruz. Canlı çiçekler, küçük taşlar ile hazırlanmış taç modelleri… Aslında bu modellerin büyük bir kısmı, kapalı gelin tacı olarak kullanılabilecek boyutlarda. Koyu ve iddialı makyaj tonlarını kullanmadıysanız; küçük, renkli çiçeklerle oluşturulmuş bir taç tercih edebilirsiniz.Fakat siyahın ve diğer koyu renk tonlarının ağırlıkta olduğu bir makyaj tercih edecekseniz, kapalı gelin başı aksesuarlarında; daha minimalist boyutları ve gümüş gibi taşları tercih etmenizi öneririz.Gelinlik tadilatı nasıl yapılır, detaylı öğrenmek için stil danışmanlığı ve terzi hizmeti yazımızı okuyabilirsiniz.

Kapalı Gelinler Nasıl Ayakkabı Tercih Etmeli?

Kapalı gelinlerin tercihi, genelde önü kapalı gelin ayakkabısı oluyor. Aslında ayakkabı seçiminde, gelin, ister açık ister kapalı olsun; en önemli konu rahatlık. Saatlerce, günlük rutininizde giyinmediğiniz bir silüet, yani gelinlik taşıyacağınız için ayakkabınız ne kadar rahat olursa, gelinliğinizi o kadar rahat taşıyabilirsiniz.

Eğer önü kapalı olmasın istiyorsanız, ayakkabınız ile aynı renkte kullanacağınız, ince yapılı bir çorapla da kapalı gelin ayakkabısı kullanabilirsiniz. Bizce rahatlıktan sonraki en önemli konu; kapalı kadınların günlük rutinlerinde topuklu ayakkabı seçiminin nasıl olduğu. Eğer rutininizde önü kapalı topuklu ayakkabı giyinmeye alıştıysanız; gelinliğinizle de bu şekilde bir ayakkabı kombinleyebilirsiniz. Normalde, ayakkabılarınızın önü açık oluyor ve ince çoraplarla birlikte giyinmeyi tercih ediyorsanız; bunu düğün gününüzde de uygulayabilirsiniz.

Son olarak alanında uzman, yıllarını bu işe vermiş usta ayakkabıcıları ziyaret edebilir ve dilediğiniz önü açık ayakkabıyı, gelinliğinizin kumaşı ile kaplatabilirsiniz.

E-bülten aboneliği
Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun...
© 2019 olegcassini.com.tr Tüm Hakları Saklıdır, Kopyalanamaz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.