sadsad x
asdasd

Gelinlik Terzisi ve Stil Danışmanlığı Eşliğinde Kişiye Özel Gelinlik Tadilatı Oleg Cassini’de

Hayatımızdaki en önemli giysilerin başında bir çoğumuz için gelinlik gelmektedir. Yeni ve aşk dolu bir hayata ‘Evet!’ derken gelinliğinin içinde kusursuz görünmek istersin. Bazen yüzlerce değişik gelinlik modeli içerisinden tam da hayalindekini bulmak zor olabilir. Vücut tipine, konsepte uygun seçim yapmaya çalışırken bazı detayların beğendiğin gelinlikte olmadığını fark etmiş olabilirsin. Kapalı bir model ararken straplez bir modele aşık olabilirisin. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek için, tam da bu noktada Oleg Cassini’nin stil danışmanları ve uzman terzi kadrosu senin için burada.

Oleg Cassinin birbirinden farklı yüzlerce gelinlik modeli içerisinden seçeceğin modeli istediğin tarza dönüştürmenin, gelinlik tadilatı ile mümkün olduğunu biliyor muydun? Peki bu süreçte gelinliğinin mükemmel gözükmesi için uzman stil danışmanlarımızdan fikir ve öneri almaya ne dersin?

Hadi o zaman gelinlik tadilatı nasıl yapılır, kaç prova gerekir ve gelinlik dekoltesi kapatma işlemi nasıl gerçekleşir birlikte bakalım.

Gelinlik Tadilat İşlemleri

Hazırsan Oleg Cassini gelinlik tadilatı sürecine birlikte göz atalım. Oleg Cassini koleksiyonunda gelinlikler mağazalarımızda satışa hazır halde bulunmakta. Modeline göre beden aralığı 34 den 50 bedene kadar olan gelinlikleri stresli dikim ve bekleme süreleri olmadan aynı gün mağazadan alıp çıkma şansın olduğu gibi, seçtiğin gelinliğin üstünde bazı değişiklikler de yaptırabilirsin. Uzman terzilerimizin onayı ve stil danışmanlarımızın önerileri eşliğinde, straplez bir gelinliğe farklı tasarımlarda askı, kol ekletmen mümkün.

Terzilerimiz senin için kapalı bir modeli straplez modele dönüştürülebilir. Açık bulduğun göğüs ve sırt dekolteleri kapatılabilir. Buradaki en önemli şey gelinliğin bütünlüğünü korumak ve yapılan eklemenin ya da tadilatın sonradan yapıldığı belli olmadan tadilatı gerçekleştirmek. Örneğin gelinlik dekoltesi kapatma işlemi yapılırken dekolte ile kapama yapılan yerdeki geçişlerin dikiş izleri belli olmadan yapılmasıdır.

Gelinlik Tadilatı Nasıl Yapılır?

Gelinlik tadilatı yapılmasının bazı süreçleri var. İlk olarak vücut tipine en yakışacak modeli seçmek ve daha sonrasında mükemmel sonuca ulaşmak için beden ölçülerinin ve diğer gerekli ölçümlerin uzman terzilerimiz tarafından alınması gerekiyor. Gelinlik önü kapatma ya da gelinlik sırt kapatma işlemi yapılacak ise bunun seni en mutlu edecek şekilde nasıl yapılacağına karar verilmesi gerekmektedir.

Uzman terzilerimiz ve stil danışmanlarımız, tecrübeleri ile sana önerilerde bulunup hazır gelinlik modellerinde hayallerine kavuşmanı kolaylaştırabilirler. Kapama işleminin dizaynına, kullanılacak kumaş yada işlemelere birlikte karar verebilirsiniz. Ayrıca gelinliğin üstünde kusursuz durmasını sağlayacak gelinlik daraltma işlemleri gerekli olabilir. Belki de yüzlerce gelinlik modeli arasından tarzına ve vücuduna tam uyacak gelinliği alıp aynı gün evine götüreceksin ama yine de değiştirmek istediğin her detay için biz yanınızdayız.

Gelinlik Dönüştürme: Daraltma, Genişletme ve Gelinlik Boyu Kısaltma

Vücut tipinize göre gelinliğin mükemmel duruşa ulaşması için gelinlik daraltma yada gelinlik genişletme tadilatları gerekli olabilir. Üst bedenin sımsıkı oturması seni daha güvenli ve konforlu hissettirecektir. Sırt kısmına yapılacak korse bağlamalar ile gelinliğini istediğin kadar sıkıp bollaştırabileceğini unutma!

Gelinlik daraltılır mı diye düşünüyorsan cevabımız evet olacaktır. Gelinlik daraltma nasıl yapılır konusunda ise uzman terzilerimize güvene bilirsin.

Gelinliğinizi teslim alacağınız güne kadar yaşanan telaşlar size kilo aldırabilir ya da kilo kaybedebilirsiniz. Unutmayın ki son güne kadar Oleg Cassini ekibi olarak yanınızdayız, beğendiğiniz model gelinliği aynı gün evinize götürebilir kilo alma ya da kilo verme durumunda ise tadilat yaptırabilirsiniz. Bu konuda uzman gelinlik terzilerimiz gelinliğin modeli ve kumaşına göre daraltma ve genişletme işlemini başarı ile gerçekleştirmektedir.

En önemli konulardan biri de gelinlik boyunun giyeceğin ayakkabının topuk yüksekliğine göre ayarlanması olacaktır. Gelinliğin ile rahat adımlar atman için gelinlik etek boyunun çok iyi ayarlanması gerekmektedir. Ne çok kısa ne de çok uzun. Gelinlik terzisi ve stil danışmanları seni bu konuda da doğru yönlendirecektir. Peki dantel uçlu gelinlik boyu nasıl kısalır diye merak ediyorsan bu işlemde gelinliğin orijinal görüntüsü bozulmadan yapılmaktadır.

Gelinlik Modellerinde Yaka, Omuz ve Kol Kapatma İşlemi

Özel dikim gelinlik tercih etmiyorum çünkü sürprizler ile karşılamak istemiyorum diyorsan gelinlik satın almanın en zahmetsiz yolu olan hazır gelinlikler senin için doğru bir karar olabilir. Özel dikim gelinliğin ya da hazır gelinlik almanın kendine göre artıları ve eksileri vardır. Özel dikimde gelinliğinizi baştan aşağıya istediğiniz gibi yaptırabilirken hazır gelinlikte sonucu hiç risk almadan baştan görebilirisin. Hazır gelinliğini beklemeden askıdan alıp evine götürebilir, yapacağın kombinleri gelinliğin yanındayken oluşturabilirsin. Ayrıca oldukça yoğun geçen evliliğe hazırlık sürecinde gelinliğine daha kısa sürede zahmetsizce kavuşabilirsin. Ama beğendiğin gelinlik hala tam istediğin gibi değilse bile Oleg Cassini de uzman terzilerimizin sihirli dokunuşları ile hayaline en kısa sürede kavuşabilirsin.

Gelinliğin omuzlarını farklı tasarımlar ile kapatma ya da gelinlik kol kapatma terzilerimizin uzmanlıkları arasında diyebiliriz. Sezon trendlerinden olan uzun kollu gelinlik tercih ediyorsan terzilerimiz gelinliğin ile uyumlu dantelden dar bir kol, istersen tülden romantik görünümlü kabarık kollar yaratabilirler.

Sırt Dekoltesi Kapatma İşlemi

Gelinliğinin ön dekoltesini kapattırmak istediğin gibi sırt dekoltesini de kapattırmak isteyebilirsin. Dekolteyi nasıl ve ne kadar kapattırmak istediğin terzilerimizin sana alternatifler sunması açısından çok önemli. Bazen gelinliğin modeli sırtının tam senin hayal ettiğin şekilde kapatılmasına uygun olmaya bilir. Ama hiç merak etme stil danışmanlarımız ve terzimiz sana beğeneceğin farklı öneriler ile geleceklerdir. Bazen transparan tül üzerine dantel aplikler, bazen şifon kumaştan degajeler bazen de çapraz bantlar ve daha bir çok alternatif seni mutlu edecektir.

Gelinlik Tadilatı Ne Kadar Sürer?

Yoğun ve masraflı geçen evliliğe hazırlık sürecinde merak edilen bir diğer konu ise gelinlik tadilatı fiyat ve tadilatın ne kadar süreceği oluyor. Mağazalarımızda gelinlik seçimi ile başlayan ve provalar ile devam eden süreç gelinliğe yapılacak tadilat işlemlerinin neler olduğu ve gelinliğin modeli ile alakalı. Tabii ki bu süreci etkileyen diğer etkenlerde olabiliyor. Gelinliği giyeceğin güne ne kadar kaldığı ya da mağazanın yoğunluğu. Gerekli prova tarihlerine ve gelinliğini teslim alacağın güne senin de beklentilerin doğrultusunda mağaza yöneticileri ve terzilerimiz ile birlikte karar verebilirsiniz.

Hayalindeki gelinliği mağazalarımızda keşfetmek için online gelinlik randevu formunu doldurabilir, hayalindeki gelinliğe bir adım daha yakın olabilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.