Gelinlik Terzisi ve Stil Danışmanlığı Eşliğinde
Hayalinizdeki Kapalı Gelinlik Modelleri Oleg Cassini’de

Oleg Cassini gelinlik modelleri, her kadının hayallerini süsleyen ve zamanın moda anlayışıyla harmanlanmış tasarımlarıyla bilinir. İster çılgın olun, ister aşırı romantik ya da bohem. İster straplez, dekolteli bir model tercih edin; ister trendleri yansıtan uzun kollu daha kapalı bir model. Oleg Cassini koleksiyonunda her zevke, her tarza ve vücut tipine uygun model bulmak mümkün.

Oleg Cassini koleksiyonu içerisinde değişik silüetlerde kapalı gelinlik modelleri bulunsa da kapamaya uygun, diğer modeller arasından beğendiğiniz gelinliğe; stil danışmanlarımız eşliğindeki uzman terzilerimiz, kapama işlemi yaparak gelinliğinizi tesettür gelinlik modeli olarak baştan yaratabilirler.

Peki, sizin hayalinizdeki kapalı gelinlik modelleri nasıl?

Gelin, tesettür gelinlik modelleri 2020’de nasıl olacak, tesettür gelinlik fiyatları 2020 senesinde neye göre belirlenecek, birlikte bakalım.

Siz Hangi Kapalı Gelinlikleri Tercih Ediyorsunuz?

Hayalinizdeki kapalı gelinlik, dantel detaylar ile tasarlanmış prenses gelinlik modellerinden biri ya da vintage görünümlü retro A kesim gelinlik olabilir. Belki de daha yalın hatlara sahip saten düz gelinlik modelleri size cazip geliyordur. Ama bilin ki Oleg Cassini ailesi olarak, sizi hayalinizdeki modele kavuşturmak için buradayız. Dilediğiniz modeli, kapalı gelinlik modeline dönüştürebilir ve sizi gecenin yıldızı ilan edebiliriz; hazır olun! Kapalı gelinlik modelleri 2020’de hayalinizin ötesine geçecek.

Yaka, sırt, kol gibi açık kısımları bulunan gelinlik modellerini, tasarımı bozmayacak, aksine aynı stilde ama yaratıcı fikirler ile bambaşka bir gelinlik modeline çeviriyoruz. Dantel gibi teni gösteren transparan kumaşlar ile hazırlanan gelinlik modellerimiz, genelde gelinlikte bulunan diğer transparan olmayan kumaşlar ve yoğunlaştırılmış dantel aplikler ile kapatılıyor. Daha ışıltılı bir gelinlik istiyorsanız, bu kumaşların türüne göre; üzerine ışıltılı kesme bocuklar ve şeffaf pullar ile işlemeler yapılabilir. Son dönemlerin yükselen trendlerinden bohem tarz, incecik dantel kumaşlar ile tasarlanmış uzun kollu tesettür gelinlik 2020 senesinde farklı stilini yansıtmak isteyen gelin adaylarının tercihi olabilir. Tesettür gelinlik sade olmalı diyenlerdenseniz, Oleg Cassini koleksiyonunda saten uzun kollu, kapalı yalın çizgilere sahip çok zarif modeller bulmanız mümkün. Koleksiyondaki kapalı olmayan saten modeller üzerinde de uzman terzilerimiz çok şık kapama işlemeleri yapabilmektedirler.

Kapalı gelinlik fiyatları, markaya göre değişse de fiyatı belirleyen en önemli kriterlerden biri de gelinlikte kullanılan kumaşın cinsi, kalitesi ve işlemeleri olacaktır.

Kapalı Gelinlik Modelleri 2020 Trendleri

Oleg Cassini koleksiyonunda çok şık ve trendleri yansıtan kapalı gelinlik modelleri olduğunu ama isterseniz farklı gelinliklerimizin kapama işlemlerinin de zevkinize ve tercihinize göre, gelinliğe en çok yakışacak şekilde, uzman terzilerimiz tarafından yapılacağını tekrar hatırlatmak isteriz.

Peki, kapalı gelinlik modelinizi seçerken biraz da trendleri yansıtmasını ister misiniz? O halde, gelin, biraz trendler üzerine kadın kadına konuşalım...

2020 gelinlik trendleri kapalı ya da açık model fark etmeksizin birçok trendi içinde barındırıyor. Bunlardan biri de uzun kollar. Tamamen dantelden tasarlanmış kolu saran uzun bir kol ya da daha bol tasarlanmış ve üç boyutlu çiçekler ile süslenmiş uzun kollar, 2020 senesinde birçok gelinliği dikkat çekici kılıyor olacak.

Saten, yalın tasarımlı kabarık ya da dar kapalı gelinlik modelleri 2020 trendlerinden diyebiliriz. Yine sezon trendlerinden, büyük ya da küçük bir fiyonk, gelinliğinize farklı bir stil katabilir. Kapalı balık gelinlik modelleri her zaman trend olmaya devam ediyor.

Sezon trendlerinden biri olan yüksek yakalar ile tesettür gelinlik kabarık prenses modelleri 2020 senesinde de beğeninizi kazanacaktır diyebiliriz.

Kapalı Gelinler İçin Gelinlik Kol ve Yaka Kapaması

Oleg Cassini koleksiyonunda birbirinden şık, uzun kollu modeller olduğundan bahsetmiştik ve bu modellerin bazılarında uzun kollar transparan etkili dantel işlemelere sahip. İsterseniz bu gelinliklerimize de kapama işlemi yapılabilmektedir. Diğer kapama işlemlerinde olduğu gibi bu dantel ve transparan kol birleşimi, kumaşın altına teninizi göstermeyecek bir kumaş dikimi ile telafi edilebiliyor. Bunun yanı sıra, eğer beğendiğiniz gelinlik modeli, straplez ya da kısa kollu ise; gelinliğin diğer bölgelerinde kullanılan, içini göstermeyen kumaş çeşitlerinden faydalanarak, ekstra kol dikimi yapılabilmektedir.

Kayık yaka, duruşu ve silüeti itibariyle kapanması zor gibi görünebilir. Ya da kapatıldığında modelin özelliğini kaybedeceğini düşünebilirsiniz. Model, sadece açık olma özelliğini kaybediyor. Dantel ve kumaş eklentileri, açık yakanın bitiminden itibaren boyun bölgesine kadar uzatılabiliyor.

Sırt Dekoltesi Kapatma İşlemi

Eğer beğendiğiniz gelinlik modelinin sırt bölgesinde sırt düğmeleri bulunuyor ve bunu iptal etmek istiyorsanız, terzilerimiz sizler için gelinliğinizin sırt bölgesine korsaj bağlama işlemi uygulayabiliyor. Fermuar ya da düğme detaylarının dışında, derin sırt dekoltesi olan bir gelinlik modelini seçtiyseniz; yine kumaş eklemeleri ile bu bölüm boyun bölgesine kadar kapatılabiliyor..

Gelinlik tadilatı nasıl yapılır, detaylı öğrenmek için stil danışmanlığı ve terzi hizmeti yazımızı okuyabilirsiniz.

Kapalı Gelinlik Aksesuarları

Kapalı ya da tesettür gelinlik taçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Son zamanlarda, sadeliğin ve doğallığın ön plana çıktığını biliyoruz. Canlı çiçekler, küçük taşlar ile hazırlanmış taç modelleri, tesettür gelinlik duvak modelleri ile birlikte kullanılabilecek güzel aksesuarlar arasında.

Farklı boyutlarda yapılan ışıltılı ya da çiçekli taçların bant şeklinde olanları da kapalı gelinlikler ve tesettür gelin başı için çok ideal ve şık olmakta. Farklı bir stil isteyenler için ise minimal boyutlarda abartısız tesettür gelinlik şapkası tercih edebilirsiniz.

Peki, tesettür gelin makyajı ve aksesuarlarınızın uyumu nasıl olmalı?

Koyu ve iddialı makyaj tonlarını kullanmadıysanız; küçük, renkli çiçeklerle oluşturulmuş bir taç tercih edebilirsiniz. Fakat siyahın ve diğer koyu renk tonlarının ağırlıkta olduğu bir makyaj tercih edecekseniz, kapalı gelin başı aksesuarlarında; daha minimalist boyutları ve gümüş taçları tercih etmenizi öneririz.

Kapalı Gelinler Nasıl Ayakkabı Tercih Etmeli?

Kapalı gelinlerin tercihi, genelde önü kapalı gelin ayakkabısı oluyor. Aslında ayakkabı seçiminde, gelin, ister açık ister kapalı olsun; en önemli konu rahatlık. Keyifli vakit geçirebilmeniz için hem rahat hem de gelinliğiniz ile uyumlu bir ayakkabı seçmenizi tavsiye ederiz. Seçiminizde mutlaka törenin yapıldığı mekanda önemli yer tutacaktır. Tesettürlü gelinlik prenses model ise ayakkabınızı ince topuklu bir stilettodan yana yapabilirsiniz. A kesim tesettürlü gelinlik modelleri için ayakkabı tavsiyemiz ise çapraz bantlı kalın topuklu saten bir ayakkabı olabilir.

Eğer önü açık bir ayakkabı tercihi yapacaksanız, ayakkabınız ile uyumlu bir renkte ince çorap kullanabilirsiniz. Bizce rahatlıktan sonraki en önemli konu; kapalı kadınların günlük rutinlerinde topuklu ayakkabı seçiminin nasıl olduğu. Eğer kapalı ve topuklu ayakkabı giyinmeye alışıksanız; platformlu ve kapalı bir ayakkabı sizin için hem rahat hem de şık bir tercih olacaktır.

Oleg Cassini gelin ayakkabısı koleksiyonundaki birbirinden güzel ayakkabı modellerini denemenizi tavsiye ederiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.