sadsad x
asdasd

Balık Gelinlikler, Dar Gelinlik Modelleri ve Genel Balık Gelinlik Modelleri
2022 Trendi

Geçmişten bugüne, tüm dönemlerin gelinliği olarak bilinen balık gelinlik modelleri, bu sene de trend olmaya devam ediyor. Her elbise modelini dikkat çekici kılan balık modeller; söz konusu bu özel gün olduğunda balık model gelinlikler ile daha da iddialı oluyor.

Dar Gelinlik Modelleri Tüm Düğün Konseptlerine Uygun

İster yaz düğünü olsun, ister kış; düğün konsepti hiç fark etmeksizin tercih edilen balık gelinlikler ve stilleri, gelin beraber inceleyelim.

Balık ya da denizkızı formunda bir gelinlik arıyorsan, bu gelinlik modellerinin her ikisini de dar kesim gelinlikler kategorisi altında bulabilirsin. Çünkü dar kesim gelinlikler, bu modellerin genel adıdır. Fakat ince bir detay ile birbirlerinden ayrıldıklarını söylemeden geçmek olmaz.

Denizkızı ve balık kesim gelinlik modelleri için seçilmiş gelinlik kumaşı, vücudu saran bir formda tasarlanmıştır. Ve denizkızı gelinlik modelleri ise, diz ya da diz bölgesinin biraz daha altından itibaren genişleyen eteği daha belirgin bir yapıdadır. Balık gelinlik modeli tercih edersen bilmelisin ki gelinliğine bakıldığında, ilk dikkat çeken özelliği; genişleyerek açılan diz altı bölümü olacaktır.

Kusursuz Bir Görünüm: Dantelli Balık Gelinlik

Dar model gelinlikler, dantel işlemeleri ile detaylandırılabiliyor. Dantelli balık gelinlik ve sofistike görünümü ile zamanı ölümsüzleştirmen mümkün. Bir yandan modern, bir yandan da eski dönemlerin görünümünü yansıtmak istiyorsan, şu anda, tam da sana uygun olan balık model gelinlikler ve farklı stillerini inceliyorsun demektir.Fransız danteli , lez dantel yada güpür kullanılarak hazırlanan dantel balık gelinlik modelleri, en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Aslında bu kesimdeki gelinlikler, her ne kadar göz alıcı ve iddialı bir model olsalar da, oldukça sade gelinliklerdir. Dolayısıyla dantel işlemeleri olan gelinliği tercih ettiğinde, çok abartılı olacağını düşünmemeni öneririz.

İstersen tüm gelinliğin bu formda ve dantelli olabilir. Fakat en çok tercih edilen modellerin dantel detayları, daha çok yaka bölgesinden başlıyor ve kalça hizasına kadar devam ediyor. Bu modelleri, topuz saç modeli ile kombinleyebilirsin. Saçların toplu olacağından, yaka detayı daha çok ön planda duracak ve dantel işlemeleri ortaya çıkacaktır. Bazı dar kesim gelinliklerin tamamında incecik lez dantel kullanılabiliyor. Bu tarz gelinlikleri açık dalgalı saçlar ile kullanabilirsin.

Balık model gelinlik sezon trendleri arasında farklı siluetler ile karşımıza çıkıyor. Bazıları yırtmaçlı bazıları ise pelerin detaylı olabiliyor. Sende baştan aşağıya dantel balık model tercih edeceksen tavsiyemiz duvağının daha sade olmasıdır.

Dar Kesim Balık ve Deniz Kızı formunda gelinlikler, uzun kuyrukları ile dikkat çekerken, zarafetini öne çıkarmak isteyen gelin adaylarının tercihleri arasında yer alacak.

Balık Kuyruklu Gelinlik Modellerini Denediniz mi?

Söz konusu gelinlik olduğu zaman, model filtresinin içerisine birçok seçeneğin dahil olduğunu biliyoruz. Her gelinin hayali farklıdır. Kimileri uzun duvak severken, kimileri de gelinliğinin uzun bir kuyruğu olsun ister.

Bu konuda senin için çok önemli bir tüyomuz bulunuyor. Eğer uzun kuyruklu balık kesim gelinlik tercih edeceksen, duvağının boyu en az gelinliğin kuyruğu kadar uzun olmalı yada dirsek bölgesinde biten bir duvak olmalı. Kuyruğun görkemini kapatacak ara boy bir duvak kullanmanı tavsiye etmeyiz.

Uzun ve Kısa Kol Formları da Dar Gelinliklere Çok
Yakışıyor

Genellikle straplez yaka olarak görmeye alışık olduğumuz dar kesim gelinlik modellerinde, kısa ve uzun kol formları tercih ederek dikkat çekici bir şıklık elde edebilirsin.

Balık gelinlik uzun kollu tercih edildiğinde; dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise hoş bir bütünlük yakalamak için kol kumaşı ile gelinliğin üst beden kumaşının aynı olmasıdır. Bu durum aynı şekilde kısa kollu gelinlikler için de geçerli. Dantel, şifon ve tül gibi kumaşlar, kol detayları için en uygun kumaş türlerinden biridir. Düşük omuz ve yırtmaç detaylı bu gelinlik modeli , çiçek motifli dantel uzun kolları ile çok zarif bir duruş sergiliyor.

İşlemeli dar gelinlik modelleri.

Dar gelinlik modellerine çok yakışan diğer bir kumaş tipi ise işlemeli kumaşlar. Kristal bocuk, inciler yada pullar ile işlenmiş kumaşlar, ışıltısı ile dar gelinlik modellerini daha etkileyici hale getiriyor. Modern ve gösterişli dar gelinlik istiyorsan bu modellere mutlaka göz atmalısın.

Saten balık gelinlik modelleri

Saten kumaşlar her zaman sofistike ve asil duruşları ile dikkat çekmekte. Yalın ama bir o kadar parlak dokuları dar gelinliğine asil bir hava ve zarafet katacaktır. Abartıdan uzak bir şıklık arıyorsan saten dar gelinlik modelleri tam sana göre olabilir.

Büyük beden dar gelinlik modelleri

Dar yada balık modellerin sadece zayıf kişilere yakıştığı bizce doğru değil. Doğru kalıp ve uygun kumaş seçimi ile tasarlanmış dar gelinlikler, kıvrımlı hatlara sahip gelin adaylarında da kusursuz bir duruş sergilemekte. Oleg Cassini koleksiyonun da 50 bedene kadar modeller olduğunu unutma ve asla ön yargılı olma demek isteriz

Gelin Buketini Canlı Renklerde Kullanabilirsiniz

Sadece ama sadece beyaz gelin buketlerinin tercih edildiği dönemler artık çok eskilerde kaldı diyebiliriz. Tabi ki beyaz gelin buketleri hâlâ çok moda ve itiraf edelim ki gelinlik modelleri her ne kadar değişirse değişsin; beyaz buketler ile olan uyumlarını her zaman devam ettiriyorlar.

Fakat mor, pembe ve kırmızı gibi gelin buketleri ile düz dar gelinlik modelleri çok yakışıyor! Üstelik bu buketler artık canlı çiçeklerle de hazırlanabiliyor. Hem kokusu hem de canlı renkleri ile gelinliğinize bahar esintisi katabilirsin.

Denizkızı model gelinlik ve dar balık gelinlik modelleri için Oleg Cassini koleksiyonunu keşfe çıkmayı unutma!

Balık Gelinlik Fiyatları

Balık gelinlik fiyatları sezon ve stoktaki ürün sayısına bağlı olmakla birlikte, 950 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulabiliyor. Oleg Cassini'nin sevilen indirim ve kampanyaları süresince, sezon trendleri ile uyumlu uygun balık gelinlik fiyatları görebilirsiniz. Fiyatlardaki değişimi görmek ve en uygun balık gelinlik fiyatını incelemek için koleksiyonumuza tıklayabilir ve sayfanın sağ üst köşesindeki varsayılan sıralama filtresini fiyat artan şeklinde değiştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.