Romantik Bir Aşk Hikayesi

Romantik Bir Aşk Hikayesi

23 Ocak 2018

Ne kadar süre sonra evlenmeye karar verdiniz? 

Tanıştıktan 2 yıl sonra evlenmeye karar verdik.

Evlilik teklifini nerede ve nasıl aldınız?

Taksim Litera Restoran’da akşam yemeği sırasında romantik bir teklif aldım.Düğün tarihinden ne kadar zaman önce hazırlıklara başladınız?

9 ay önce hazırlıklarımıza başladık.

Hayalindeki Gelinlik Nasıldı?

Vücudumu saran, sade bir gelinlik giymeyi düşünmüştüm hep. Bu yüzden tasarımlarını zarif bulduğum Oleg Cassini’yi seçtim. Gelinliğimi elimle koymuş gibi buldum! İlk denediğim gelinliği aldım. Saç tokamı, kesemi ve eldivenlerimi de aynı mağazada bulabildim. Böyle yoğun zamanlarda her şeyi bir yerde toplu bulmak harika bir şeymiş! Forum İstanbul’daki şubeden servis aldım. Özellikle Habibe Hanım bana çok yardımcı oldu. Mağazanın kokusu hâlâ aklıma geldikçe yüzümü gülümsetiyor.

Gelin Makyajınızı Nasıl Yaptırdınız? Hangi renkleri tercih ettiniz?

Her şey gibi o da sade oldu. Toprak tonları tercih edildi.Gelin Saçınızı Nasıl Yaptırdınız? Neden böyle bir model tercih ettiniz?

Saçlarım kısa olduğu için klasik bir topuz yaptırdım. Oleg Cassini’den aldığım inci süslü tokayı da kullandım.

Düğün fotoğrafçınızı ve fotoğraf çekim konseptinizi nasıl belirlediniz?

Instagram ve internet araştırmalarım sayesinde Gözde ve Esra’yla (Neris Studio Wedding) karşılaştım. Çok cana yakın olmaları, ilk konuşmamızda hemen görüşme talep etmeleri çok hoşuma gitmişti. Hemen de kaynaştık J Verdikleri tavsiyeler çok işimize yaradı. Profesyonel çalışıyor, doğal pozlar yakalıyorlar ve sizi photoshop yağmuruna boğmayan sıcak, zarif kareler ortaya koyuyorlar. Ocak ayında evlendiğimiz için kapalı mekân tercih etmek zorunda kaldık. Çekimi Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleştirdik.   Hayalinizdeki düğün nasıldı?

Daha sıcak bir mevsimde evlenmeyi tercih ederdim. Dj’imizden çok memnun kalsak da ben düğünümüzde canlı orkestra olmasını isterdim.

Nelerden esinlendiniz?

Nelerden değil de nereden sorusuna cevap verebilirim: Pinterest’ten baya fikir aldığımı söyleyebilirim.

Düğün mekânını seçerken nelere dikkat ettiniz?

Kapalı mekânda yapmak zorunda olduğumuz için ferah, geniş, imkânları bol, çalışanları güler yüzlü bir ekiple çalışmak istedik. Daha önce bir kutlama yemeği için bulunduğum ve çok memnun kaldığım Taxim Hill Otel’in terasını seçtik. Taksim ve Boğaz Köprüsü manzaralı olması konuklarımız için de güzel bir sürpriz oldu. Dekorasyon, müzik, yemek, konaklama, fotoğraf, video çekimi konusunda otelden memnun ayrıldık.Düğünün en heyecanlı anı neydi?

Salona girişimiz ve dansımız düğünümüzün en heyecanlı anıydı.

Balayı için nereyi seçtiniz?

Argos in Cappadocia’yı seçtik. Kusursuz bir tatil geçirdik.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.