sadsad x
asdasd
NİKAH ŞAPKASI VE VUALET MODELLERİ

NİKAH ŞAPKASI VE VUALET MODELLERİ

23 Ocak 2018

Bir gelinliği tamamlayan en önemli aksesuar duvaktır ve bu yüzden duvaksız gelin olmaz sözü herkes tarafından bilinir. Ama aslında duvak yerine kullanılabilecek farklı aksesuarlarda geçmişte ve günümüzde hep çok moda olmuştur. Aslında minik bir duvağı andıran bu aksesuarlar biraz daha farklı yada abartısız olmayı seven gelin adayları tarafından daha çok tercih edilir. Nikah şapkası ve Vualet gibi çeşitleri olan bu mini duvaklar gelinlere nostaljik olduğu kadar zarif ve sofistike bir görünüş katar. Özelliklede kısa nikah elbiseleri ile güzel bir uyum içinde olan nikah şapkası ve vualet modelleri sade nikah töreni ile evlenen gelinlerin tercihleri arasındadır. Sende nikahında yada düğününde duvak yerine tercihini gelinlik şapka modelleri arasından mı yapmak istiyorsan dikkat etmen gereken bazı küçük detaylar olabilir. Gelinliğinin modeli, kumaşı ve saç şeklin gelinlik şapkaları arasından hangisini seçmen gerektiği konusunda sana ip uçları verecektir. Gelin vualeti yada şapkalı duvak modelleri hakkında bilgi edinmek istiyorsan senin için hazırladığımız yazımıza göz at deriz.

Kırık Beyaz Saten Gelin Şapkası

2021 Nikah İçin Vualet Gelin Şapkası

VUALET NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Vualet nedir derseniz genelde nikah şapkaları yada nikah kepleri ile birlikte tasarlanmış yüzü örten tül dür diyebiliriz. Günümüzde ise vualetler sadece şapkalar ile birlikte tasarlanmıyor. Yenilikçi tasarımlar ile gelin adaylarının stillerini tamamlıyorlar. Saç bandı ve tülün bir arada kullanıldığı vualetler fiyonk detayları ile dikkat çekiyor. İri çiçekler ile tasarlanmış vualetler daha idealı bir duruş isteyen gelin adayları için ise ideal tasarımlar arasında. Sadelikten hoşlananlar için tavsiyemiz ise inci ve kristal taşlar ile süslenmiş mini tül vualetler olacaktır.

Beyaz Dantelli Gelin Kepi Duvaklı

Beyaz Gelin Nikah Saç Bandı

VUALET SAÇ MODELLERİ

Eğer düğününde yada nikahında saç aksesuarı olarak vualet kullanmayı düşünüyorsan saçını da vualete uygun olarak yaptırmalısın. Vualetlerin en çok yakıştığı saç modelleri ise toplu saçlar diyebiliriz. Ensede yapılmış sıkı bir topuz yada at kuyru ile vualetinizi ön plana çıkaraktır. Saçınızı açık bırakmak istiyorsanız hafif toplanmış romantik bir saç ve doğal dalgalar tercih edebilirsiniz.

Kısa Duvaklı Nikah İçin Gelin Saç Aksesuarı

Vualetler çoğunlukla nikah törenlerinde duvak yerine tercih edilen bir aksesuardır. Özelliklede daha sade hatta midi ve mini gelinliklere çok yakışır. Ayrıca son dönemlerde yükselen trendlere arasında olan maskülen duruşlu beyaz pantolon ve üstlere feminen bir hava katmaktadır.

2021 Duvaklı Gelin Saç Şapkası Modelleri

NİKAH KEPİ NEDİR, NASIL TAKILIR?

Moda tarihinde farklı dönemlerde kullanılan bu minik tüllü şapka yani nikah kepi , 1960lar dan günümüze gelen en şık saç aksesuarlarından dır. Adı nikah şapkası olarak geçiyor olsa da, dantel, tül ya da saten kumaşlardan tasarlanan ışıltılı yada sade nikah kepi modelleri özellikle nikah törenlerinde kullanımı günümüzde çok yaygın hale geldi. Geçmişten günümüze sofistike duruşları ile birçok kraliyet düğününde gelinlerin tercihi olmuştur. Genellikle sade gelinlikler ile tercih edilen nikah şapkaları gene sade şekillendirilmiş saç modelleri ile tercih edilir. Nikah keplerinin takış şekli ise başınızın tam ortasına değil tülü yüzünüzü örtecek şekilde çoğunlukla başın yanına doğru takılır. Tabi bu durum saçınızın modeline ve yüz şeklinize göre farklılık gösterebilir.

2021 Nikah İçin Vualet Gelin Şapkası

NİKAH KEPLİ SAÇ MODELLERİ

Nikah aksesuarı şapka tercih eden gelin adayları saç modellerini de bu aksesuara uygun olarak yapmaları gerekir. Kısa saçlı gelin adayları bu konuda çok şanslı, çünkü vualet ve gelin şapka modellerinin kısa saçlara çok yakıştığını söyleyebiliriz. Saçınız uzun ise nikah kepi ile birlikte abartılı saç modelleri kullanamazsınız. Romantik şekillendirilmiş hafif dalgalı açık saçlar, aşağıdan yapılmış at kuyrukları nikah şapkası saç modelleri arasında olacaktır.

Kısa Duvaklı Nikah Kepleri - Oleg Cassini

NİKAH KEPİ MODELLERİ VE KOMBİN ÖNERİLERİ

Nikah kepi kullanacak bir gelin adayı o gün ki stilinize karar verirken ilk olarak konseptinize ve vücut tipinize uygun gelinlik seçimi ile başlamalısınız. Nikah kepinin sofistike ve zarif duruşu ile uyum içerisinde olacak bir gelinlik sizin için daha uygun olacaktır. Nikah törenlerinde sıkça tercih edilen yalın saten kumaştan tasarlanmış , sade hatlara sahip kısa yada uzun gelinlikler ile saten ve tül karışımlı nikah şapka modelleri güzel bir kombin yaratacaktır. İnci küpeler bu kombini tamamlayabilirsiniz.

Dantelli Vintage Nikah Şapkası Vualet

Özellikle nikah törenlerinde tercih edilen kısa dantel gelinlikleri tamamlayan vualet modelleri, tüllü ve dantel işlemeleriyle dikkat çekiyor. Zamanda kısa bir yolculuk yapmak isteyen gelin adaylarının tercihi şık şapkalar, krem ve beyaz renkleriyle en çok tercih edilen modeller arasında. Dantelin romantizimi ile tasarlanmış turuvakar yada uzun kollu, dizde bir gelinlik ve yüzünüzü kapatan delikli vualet tülü ile istediğin Retro görüntüyü yakalayabilirsin. Geçmişin romantizmini günümüze taşıyan minimal tasarımlı tüllü şapka modelleri senin de tercihin olabilir. Peki görüntünü eldiven ile tamamlamaya ne dersin! Nikah şapkası ve eldiveni bir arada sana istediğin zerafeti verecektir.

Fiyonk Detaylı Nikah Şapkası Gelin Kepi

Sende vualet yada gelin şapkası arıyorsan ve nereden alacağını bilemiyorsan sana önerimiz Oleg Cassini Mağazalarını ve web sitemizi ziyaret etmen olacaktır. Birbirinde güzel modelleri mağazamızda deneyebilirsin. Nikah şapkası online satış Oleg Cassini de var mı diye merak ediyorsan cevabımız evet! Her zaman dediğimiz gibi gelinliğinin içinde kusursuz görünmen için seçeceğin aksesuarlarda çok önemli. Bu konuda doğru kombinleri yapmakta kararsız isen Oleg Cassini Online Stil Danışmanlığı Hizmetinden de ücretsiz olarak yararlana bileceğini unutma.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.