sadsad x
asdasd
Trend Düğün Dekorasyon Fikirleri

Trend Düğün Dekorasyon Fikirleri

22 Ocak 2018
Evlilik yolunda ilerleyen her çift için hayatlarındaki en önemli günlerden biride nikah ve düğün günleri olacaktır ve o günün kusursuz olması çok önemlidir. Seneler sonra bile baktıkça yüzümüz gülümsetecek fotoğraflarda, nikah ve düğün mekanımızda önemli bir yer tutmakta. Düğünleri unutulmaz kılan ise muhteşem düğün dekoru olacaktır. Günümüzde farklı konseptlerde organize edilen düğünler, evlenecek çift olduğu kadar misafirleri de büyülü bir atmosferin içine sokup, unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Düğün organizasyonlarında mekanı güzelleştiren ise konsepte uygun düğün süslemeleridir. Gelin, bir düğünü unutulmaz kılan trend düğün dekorasyon fikirleri nelermiş birlikte bakalım.

Düğün davetinin en heyecan verici, mutluluktan gözleri yaşartan, heyecanı da doruğa çıkaran anı şüphesiz nikah anıdır. Bu neden düğün gününde nikahın kıyılacağı alan da son derece etkileyici ve akılda kalıcı bir şekilde dekore edilmelidir. Renk paletinize ve düğün konseptinize uygun olan renkler üzerine yoğunlaşmak uygun olacaktır. Tüm konukların bakacağı nokta, yani nikah kıyılırken siz ve müstakbel eşinizin bekleyeceği yer ve kürsü alanı görüntünün odak noktası olmalı. Fazla parçaya yer vermeden minimalist bir dekor, ilk izlenim konusunda belirleyici nokta olacaktır. Düğün gününüzde etkileyici nikah alanı dekorasyon fikirlerini gözden geçirebilir, sonbahar ve kış aylarında hazırlayacağınız konsept için ilham alabilirsiniz.

Düğün Mekanının İç ve Dış Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kapalı salon düğünlerinde düğün mekanının iç ve dış dekorasyonu uyum içinde olmalı. Düğünün iç dekorasyonu kadar düğün dış dekorasyonu, düğün giriş dekorasyonu ve hatta düğün kapısı süslemeleri önemli bir detaydır. Düğün dekorasyon malzemeleri arasında düğün süsleme çiçekleri tüm mekanı güzelleştiren objelerden biridir. Salon düğünlerinde yukarıdan aşağıya sarkan çiçekler ve ışık süzmeleri ile yapılan düğün tavan dekorasyonu ile göz alıcı bir atmosfer yaratılabilir. Düğüne giriş alanı da aynı renk çiçek ve objeler ile süslenip güzel bir bütünlük oluşturulabilir.

Çiçek Düğün Süslemeleri

Düğünün İçin Ufak Dokunuşlar

İster kışın salon düğünü ile evlenin ister bahar ayında kır düğünü veya yazın sahil kenarında gerçekleşecek bir tören ile sizin de kafanızda düğün süslemesi nasıl yapılır sorusu olacaktır. Düğün mekanınızı küçük dokunuşlar ve detaylar ile oldukça romantik hale getirebilirsiniz. Kapalı ya da açık alanlarda yapılan tüm düğün törenlerinin vazgeçilmez dekorasyon aksesuarı mumlar. Dekorasyon mumları büyük fenerlerin, geometrik vazoların ve cam şişelerin içinde başrole yerleşiyor. Düğün giriş yoluna koyacağınız mumlar, direklere asabileceğiniz minik fenerler düğün süsleme fikirleri olarak aklınızda bulunabilir. Ayrıca özellikle akşam saatlerinde mekana çok hoş bir hava katacaklardır.
Düğün Şamdanı ve Düğün Mumları

Sade Törenler İçin Nikah Dekoru

Belki sizde büyük bir düğün yerine sade bir törenle evlenmeyi planlıyorsunuz. İster evinizde ister sevdiğiniz kişiler eşliğinde sahil kenarında düzenlenecek törenle evlenecek olsanız bile nikah anı çok önemli olacaktır. Bir birinize evet dediğiniz o en heyecanlı an, güzel bir dekor ile fotoğraf karelerinde ölümsüzleşecek. Nikah alanında kullanılacak tüller, çiçekler, mumlar çok güzel bir nikah dekoru oluşturacaktır. Romantik süslenmiş bir kemerin altında evlenmek sade nikah töreni fikirleri arasında olması gereken bir konsept.

Nikah Alanı Süsleme Dekorları

Düğün Sandalye Süslemeleri

Düğün dekorasyonu denilince ilk akla gelen detaylardan biride düğün sandalyesi süsleme olacaktır. Gelin ve damadın nikah alanına giden yol üzerinde özenle hazırlanan detaylar arasında yer alan ve oturma düzenini belirleyen sandalyeler, kimi zaman çiçekler, kimi zamanda kumaş kurdeleler ile süsleniyor. Yemekli düğünlerde konsepte göre dekore edilmiş masalarla uyumlu yapılan düğün sandalye giydirme, mekanınıza ayrı bir şıklık katacaktır.

Dugun Sandalyesi Süslemeleri

Düğün Masası Süslemesi Nasıl Yapılır?

Yemekli düğünlerin baş kahramanı ise masalardır. Tüm misafirlerin oturma düzeninin ayarlanmasında masaların şekli ve düğün masası dekorasyonu önemli yer tutmaktadır. Düğünün konsepti ve renkleri ile uyumlu dekore edilmiş masalar mekana ayrı bir şıklık katarken misafirlerin hoş bir atmosferde yemek yemelerini sağlayacaktır. Büyük cam vazolar ve çiçeklere eşlik eden şamdanlar çok gösterişli bir görüntü sunarken minimal tarzda daha ufak ve romantik objeler ile süslenmiş bir masa daha bohem bir konsept yaratacaktır.
Düğün Masası Süslemeleri

Düğün Anı Köşesi Fikirleri

Düğününüzü ölümsüz kılacak bir diğer detay ise fotoğraflar kadar önemli olan düğün anı defteri, bir diğer adı ile düğün hatıra defteri olacaktır. Davetlilerin sizler iyi dileklerini yazdıkları, ileride okudukça sizi mutlu edecek anı defterleri genelde düğün mekanın girişine yada çıkışına tüm misafirlerin dikkatini çekebilecek şekilde yüksek bir yere konulmalı. Peki düğün anı köşesi fikirleri nelerdir derseniz, artık seçenekler çok fazla. Resimli albümlerden tahta objelere, küçük notların bırakıldığı panolara ve ağaçlara kadar birçok seçenek bulabilirisiniz.

Düğün Anı Defteri ve Düğün Anı Köşesi Fikirleri

Düğünde Davetlilere Hediye

Geçmişten günümüze düğünlerin ve nikahların vazgeçilmez ritüellerinden biride kuşkusuz gelen davetlilere verilen nikah şekerleri ya da nikah şekeri tadında o günün anısına verilen ufak hediyelerdir. Sizde klasik nikah şekerleri yerine düğün misafirlerine hediye olarak evlerinde kullanabilecekleri, sizi hatırlatan bir şey vermek istiyorsanız ve düğünde hediye ne dağıtılır diye düşünüyorsanız işte size bir alternatif. Düğün hediyesi kaktüs veya sukulent olarak tercih edilirse emin olun davetlilerin çok hoşuna gidecektir. Düğün hediyesi magnet tercih ederseniz uzun seneler davetlilerinize sizi hatırlatan bir seçim olacaktır.

Düğünde Misafirlere Hediyeler Kaktüs

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.