sadsad x
asdasd

Düğün Sonrası After Party Elbisesi ve Evden Çıkış Elbisesi Seçiminizde Yardımcı Olacak Tüyolar

Söz, nişan, kına derken düğün gününüze sayılı günler kaldı. Tatlı telaşların ve hazırlıkların yavaş yavaş bitmek üzere olduğu bu süreçte hayalinizdeki gelinliğiniz hazır.

Peki evden çıkış elbisesiniz ya da diğer adı ile gelin alma kıyafetiniz hazır mı? Bildiğiniz gibi düğün gününün en eski adetlerinden olan gelin alma, kız alma etkinliği; yöresel olarak farklı gelenekler ile uygulanan, erkek tarafının davullu, zurnalı olarak gelin adayını baba evinden almasıdır. Adetlerimize göre de gelinin gelinliği ya da beyaz bir elbise ile evden çıkması uygun görülür. Son zamanlarda gelin adaylarının evde hazırlanmak yerine düğün mekanında hazırlanmayı tercih etmeleri ikinci bir gelinliğe ihtiyaç duymalarına sebep olmuştur.

Tabii ki bir de dans pistinde doyasıya eğlenmeye rahat bir şekilde devam etmek için, düğün sonrası after party kıyafetleri, bakmanız gereken modeller arasında.

Bu süreçte size fikir vermesi açısından gelin evden çıkış elbisesi ve düğün after party elbiseleri nasıl olmalı, seçiminizi nelere dikkat ederek yapmanız gerektiğine gelin birlikte bakalım.

Rahatlık Her Zaman İlk Sırada

Tüm günün tatlı telaşlı atmosferinde evden çıkış elbisesi, ayakkabı ve hatta aksesuarlarınıza kadar her seçiminizde konforunuzun ön planda olması ile enerjinizi her saatte maksimumda tutabileceğinizi unutmayın.

Evden çıktıktan sonra saç ve makyaj randevusunda olacağınız için seçtiğiniz beyaz gelin alma elbisesi; yüz, boyun ve saç bölgenizle fazla temas etmeyen, üzerinizden kolay çıkarabileceğiniz modellerden olmalı. Bu şekilde hem make up artist hem de kuaförünüzün çalışma alanındaki konforunu artırabilirsiniz.

Düğüne hazırlığın gelin alma seremonisinden sonra başladığını unutmayın. Düğün sonrası after party elbisesi, gelinliğinizle olduğunuzdan daha konforlu bir şekilde hareket ve dans edebilmenize olanak sağlayacak bir model olmalıdır. Hareketlerinizi kısıtlayacak dekolteler, yırtmaçlar, pelerinler, uzun kuyruklar gibi detaylardan uzak olan after party elbiseniz, rahatlığıyla gece boyu size eşlik edecektir.

Konseptinize Uygun Seçimler Yapın

Konseptinizde bu parçaları bir araya getiren bir bütün ve bu bütünlüğü günün ilk ışıklarından gece dans pistini aydınlatan spotlara kadar her detaya taşımak, gözünüze daha hoş görünecektir.

Sabah hazırlık için evden çıktığınız gelin alma kıyafeti, eğlencenin doruğa çıktığı gecenin ilerleyen saatlerinde sizi yıldız yapacak. Düğün after party elbisenize kadar tüm seçimlerinizi, benimsediğiniz konseptinize uygun bir şekilde yaparsanız, her fotoğraf karesinde aynı ahengi ve dokuyu yakalayabilirsiniz.

Gelin Olduğunuzu Belli Edin

Tüm gün ve gecenin asıl yıldızı eşiniz ve sizsiniz. Tamamen size ait bu özel günde, göz alıcı bir gelin olarak günün başından sonuna kadar ilgi odağı olacaksınız.

Dolayısıyla gelin evden çıkış elbisesi ve düğün sonrası after party elbisesi ile kendi tarzınızı belli eden, benimsediğiniz konsepte uygun seçimler yaparsanız, gün boyu üzerinizde olan gözleri kamaştırmanız mümkün.

Beyaz tonlarının hakim olduğu, gelinliğinizden esintiler taşıyan ufak dokunuşlarla hem sabah tercih ettiğiniz elbisenizle hem de gelinliğinizden sonra giyeceğiniz after party elbisenizle aynı nefes kesen etkiyi yakalayabilirsiniz.

Detaylarda Kaybolmayın

Düğün günü her gelin adayının en özel ve mutlu günü. O nedenle her detay kusursuz olmasa da bu unutulmaz günün özel birer parçası.

Gün içerisinde gelinliğiniz dışında giyeceğiniz evden çıkış ve after party elbisesi olmak üzere iki elbisenizin daha olması muhtemel. Bu nedenle bu iki elbisenizdeki detaylarda fazlasıyla kaybolmanız hazırlık sürecinin yoğun temposuna olumlu katkıda bulunmayacaktır.

Seçtiğiniz elbiselerin daha sade kalıplar ve minimal detaylarda olması hem konfor alanınızı artıracağı gibi hem de duru görünümünüzü destekleyeceği için kendinizi en iyi hissedeceğiniz seçenekleri tercih etmelisiniz.

Elbiseyi Tamamlayan Rahat Aksesuarlar Tercih Edin

Sabahın erken saatlerinden gecenin ilerleyen saatlerine kadar size eşlik edecek elbisenizin konforu kadar, aksesuarlarınızın konforu da aynı derecede önem taşır.

Hazırlık sürecinde tercih edeceğiniz minimal aksesuarlar, kolay çıkarılabilmesiyle hem kuaförünüz hem de make up artistinize hız kazandıracaktır.

Tercih edebileceğiniz minimal küpeler, küçük tokalar ya da taçlar, evden çıkışınız için elbisenizin bütünlüğünü tamamlayacak etkiyi yaratabilir. Aynı şekilde after party’nizde de duvağınızın yerine minimal saç aksesuarları, tokalar ya da taçlar tercih edebilirsiniz. After party elbisenize eşlik etmesi için gelinliğinizi tamamlayan göz alıcı takılarınızın yerine, daha hafif materyalli modelleri de kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.