sadsad x
asdasd
İade ve Değişim Konusunda Sıkça Sorulan Sorular
 • İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?

  İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak;

  Alışverişin ödemesi kredi kartı ile yapıldıysa kredi kartınıza,

  Alışverişin ödemesi havale/EFT yoluyla yapıldıysa banka hesabınıza yansıtılacaktır.

  Her iki işlemde de iade bedelinin kredi kartınıza/hesabınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

 • Kargo şirketine nasıl ulaşabilirim, ürünümü nasıl iade edebilirim?

  Aras Kargo Çağrı Merkezi’ni (444 25 52) arayarak adresinize kurye talep edebilir veya size en yakın Aras Kargo şubesinin adresini öğrenerek doğrudan şubeye teslim edebilirsiniz.

  Aras Kargo ile 1308837711518 Haznedar şubesi firma kodunu belirterek ürününüzü iade/değişim için Oleg Cassini Nurettin Paşa Cad. No: 3 Güney Apt. Bahçelievler İstanbul adresine ücretsiz geri gönderebilirsiniz.

  Gönderim aşamasında kargo görevlisine 1308837711518 Haznedar Şubesi firma kodunu iletmeyi unutmayınız. Aras Kargo dışında diğer kargo şirketlerinden yapılan iadelerde ücret göndericiye aittir.

 • Kusurlu ürünü Olegcassini.com.tr'ye nasıl geri gönderebilirim?

  Aras Kargo Çağrı Merkezi’ni (444 25 52) arayarak adresinize kurye talep edebilir veya size en yakın Aras Kargo şubesinin adresini öğrenerek doğrudan şubeye teslim edebilirsiniz.

  Aras Kargo ile 1308837711518 Haznedar Şubesi firma kodunu belirterek ürününüzü iade/değişim için Oleg Cassini Nurettin Paşa Cad. No: 3 Güney Apt. Bahçelievler İstanbul adresine ücretsiz geri gönderebilirsiniz. Gönderim aşamasında kargo görevlisine 1308837711518 Haznedar Şubesi firma kodunu iletmeyi unutmayınız. Aras Kargo dışında diğer kargo şirketlerinden yapılan iadelerde ücret göndericiye aittir.

  Ürününüz Olegcassini.com.tr tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir.

 • Siparişimdeki ürün / ürünler yanlış geldi. Ne yapmalıyım?

  Siparişini verdiğiniz ürün yerine faturanızda yazan ve koliden çıkan ürün birbiri ile aynı değilse ürününüzle ilgili yaşadığınız sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 7 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurmak için "Sipariş Takip" sayfasının sağ tarafından bulunan “İade ve Geri Gönderim” butonuna basın. İşlem yapılmasını istediğiniz ürünü seçerek İade ve diğer işlemler seçimindeki “Ürün Yanlış Geldi” formunu doldurun. Sayfanın sağ alt tarafından bulunan “İade ve Geri Gönderim Şartlarını okudum kabul ediyorum'u işaretleyerek “Devam Et” Butonuna basın. Açılan yeni pencereden geri göndereceğiniz ürün için belirtilen adımları takip edin. Kaydet ve Bitir butonuna bastıktan sonra kaydınız tamamlanmış olacaktır.

  Başvurunuzun ardından Aras Kargo ile 1708837711518 Haznedar Şubesi firma kodunu belirterek ürününüzü iade/değişim için Oleg Cassini Nurettin Paşa Cad. No: 3 Güney Apt. Bahçelievler İstanbul adresine ücretsiz geri gönderebilirsiniz.

  Ürününüz Olegcassini.com.tr tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere işleme alınır. Yapılan inceleme sonrasında doğru ürün değişimi yapılarak ürün adresinize yeniden gönderilir.

 • Siparişimi iptal edebilir miyim?

  Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, sipariş iptali veya ürün değişimi için www.olegcassini.com.tr sitemizde "Üyelik / Siparişlerim" sayfası üzerinden ilgili siparişin iptal butonuna tıklayarak talep oluşturabilir, help@olegcassini.com.tr e-posta adresimize mail atarak ya da Bize Ulaşın sayfamızdan mesaz yazarak bize talebinizi iletebilirsiniz.

  Sipariş iptal talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise yine aynı kredi kartınıza iade edilecektir. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

 • Tüzel kişi iadeleri

  olegcassini.com.tr'den siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura kestirdiyseniz, iade talepleriniz için “iade faturası” kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından, alışverişe dair kargo bedeli dahil edilmeden kesilir ve Oleg Cassini'ye iletilir. İade faturası kesilmeyen ve Oleg Cassini'ye ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir.

  Tüzel kişi olarak olegcassini.com.tr'den satın almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade süreçleri bireysel müşterilerle aynıdır.

 • Üreticiden teslim edilen ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Sitemizden aldığınız bazı ürünler doğrudan üretici firma tarafından size teslim edilmektedir. Bu ürünler size “sevk irsaliyesi” ile gönderilir. Bu ürünlerin iadesinde "Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?" başlığı altında yer alan adımları takip edebilirsiniz.

  Ürününüzün teslimatı üretici firmaya tarafımızdan yapıldıktan sonra ilgili firma tarafından verilecek bilgi doğrultusunda bedel iadesi işlemleri başlatılacaktır.

  Ödeme işlemleri için, "İadesi onaylanan ürünlerimin iadesi banka hesabıma/kredi kartıma ne zaman ulaşacak?" sorusunun cevabına bakabilirsiniz.

 • Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

  Ürününüz OlegCassini.com.tr tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.

  İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 10 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

  İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir. Ürününüzün durumunu, "Hesabım"ın altındaki "Siparişlerim" sayfasından takip edebilirsiniz.

  (*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

   

 • Ürünümü iade ederken kargo ücreti ödeyecek miyim?

  Aras Kargo ile yapılan iade işlemlerinde “kargo ücreti” ödemezsiniz. Aras Kargo dışında diğer kargo şirketlerinden yapılan iadelerde ücret göndericiye aittir.

  Aras Kargo Çağrı Merkezi’ni (444 25 52) arayarak adresinize kurye talep edebilir veya size en yakın Aras Kargo şubesinin adresini öğrenerek doğrudan şubeye teslim edebilirsiniz.

  Aras Kargo ile 1308837711518 Haznedar şubesi firma kodunu belirterek ürününüzü iade/değişim için Oleg Cassini Nurettin Paşa Cad. No: 3 Güney Apt. Bahçelievler İstanbul adresine ücretsiz geri gönderebilirsiniz.

  Gönderim aşamasında kargo görevlisine 1308837711518 Haznedar Şubesi firma kodunu iletmeyi unutmayınız.

 • Yaptığım alışverişin iadesini, ürünü satın alırken kullandığımdan farklı bir banka hesabına/kredi kartına alabilir miyim?

  olegcassini.com.tr'den yapmış olduğunuz alışverişleri iade etmeniz durumunda iade bedeli yalnızca siparişi oluştururken tercih ettiğiniz ödeme yöntemiyle ve kullanmış olduğunuz ödeme aracına iade edilmektedir.

 • Yeni aldığım ürün kusurlu çıktı, ne yapmalıyım?

  Ürününüzle ilgili yaşadığınız kusur sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 30 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından size verilen ‘kargo gönderi kodu’ ile ürününüzü hiçbir “kargo ücreti” ödemeden geri gönderebilirsiniz.

  Ürününüz olegcassini.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelemeye gönderilir. Yetkili Departman tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, Yetkili Departman'ın vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürün aynı ürünün yenisi ile değiştirilebilir, iadesi alınarak bedel ödemesi yapılabilir ya da onarımı gerçekleştirilerek tarafınıza geri gönderilebilir.

  Ancak ürününüzdeki kusur, “kullanıcı hatası” (çarpma, düşürme, sıvı teması, vb.) olarak tespit edilirse; herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

  www.olegcassini.com.tr sitemiz üzerinden ürün iade talebi oluşturmak için "Üyelik/ Ürün İade İsteği" sayfasına gidin, sol üstte yer alan “Yeni iade isteği ekle” linkine tıklayın. İşlem yapılmasını istediğiniz siparişinizi listeden seçtikten sonra iade / değişim yapılmayacak ürünleri x işaretine tıklayarak listeden çıkarın ve “paket” / “istek tipi” / “iade nedeni” listelerinden ilgili maddeleri seçin. Sayfanın sağ alt tarafından bulunan “İsteği gönder” butonuna tıklayarak iade/değişim talebinizi tamamlayabilirsiniz.

  Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?” maddesindeki kurallara dikkat ederek Aras kargo ile 1308837711518 Haznedar Şubesi firma kodunu belirterek ürününüzü iade/değişim için Oleg Cassini Nurettin Paşa Cad. No: 3 Güney Apt. Bahçelievler İstanbul adresine ücretsiz geri gönderebilirsiniz.

  Konuyla ilgili daha fazla bilgiye "Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?" sorusunun cevabından ulaşabilirsiniz

 • www.olegcassini.com.tr’den satın aldığım abiye ve gelinliklerin tadilatlarını mağazalarınızda yaptırabilir miyim?

  Web sitemizden satın aldığınız abiye ve gelinliklerin tadilatlarını mağazalarımızda yaptırabilirsiniz. Satın aldığınız ürün sezon kategorisine ait ise ürününüzün boy kısaltma, daraltma gibi tadilatları ücretsiz olarak yapılacaktır. Parça eklenmesi veya modelde değişiklik yapılması durumunda ücret bilgilerini mağaza yetkilimize danışabilirsiniz.

  Online özel ve indirimli kategorisinden satın aldığınız ürünlerin tüm tadilatları ücretli olarak yapılacaktır.

  Tadilatı yapılan ürünlerin iade ve değişimi yapılmamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.