x

Oleg Cassini Hakkında

Oleg Cassini, yarım asırlık bir Amerikan markasıdır. Gelinlik ve abiye alanında ABD’nin bir numaralı markası konumunda olan marka bugün tüm dünyada 400’den fazla noktada tarz sahibi kadınlarla buluşuyor.

Oleg Cassini’de seçeceğiniz gelinlik modeli veya abiyelerin tümü, hangi tarzda olursa olsun kadınların büyüleyici görünmesi için tasarlanıyor. Gelinlik modelleri ve abiye tasarımlarının yanı sıra, duvaktan pelerine, iç giyimden takı kesesine gelinlik aksesuarları anlamında çok geniş bir koleksiyonu da gelin adaylarının beğenisine sunuyor. Düğün, nişan, mezuniyet, kına ve benzeri özel davetler için gece elbisesi, nişan ve nedime kıyafetleri, ayakkabı, çanta, aksesuar, hediyelik eşya ve çocuk kıyafetleri gibi tüm detaylara erişmek mümkün oluyor.

Oleg Cassini Türkiye’de ilk mağazasını Kasım 2010 yılında açtı. Bugün İstanbul, Ankara, Bursa, Samsun, İzmit, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya’da toplam 20 mağazasıyla hizmet veriyor. Marka her geçen gün mağazalarının sayısını artırmayı sürdürüyor.

Oleg Cassini’de en şık tasarımlar, kaliteli malzemeler ve özenli işçilikleriyle öne çıkan gelinlik koleksiyonu ve abiye modelleri, kadınlara hızlı servis prensibi ve uygun fiyatlarla sunuluyor. Bu da, en özel günlere hazırlanırken, stilden ve kaliteden ödün vermeksizin modern kadınların yaşamına kolaylık katmak anlamına geliyor.

Modaya olan tutkusunu tasarımcı olan annesinden alan Oleg Cassini 1940 ve 1950'li yıllarda Hollywood film stüdyolarında tasarımcı olarak çalıştı. Marilyn Monroe, Grace Kelly, Natalie Wood, Gene Tierney ve Faye Dunaway gibi film yıldızlarına unutulmaz tasarımlar yaptı.

Cassini, Hollywood’un en gözde yıldızıyken evlenip kariyerine veda eden milyonların sevgilisi Monako Prensesi Grace Kelly ile evlenmeden önce yaşadığı aşkla ve onun için tasarladığı kıyafetlerle ismini hafızalara kazıdı. Cassini’nin kendisi için tasarladığı pembe elbiseyle Kelly, 1954 yılında Cannes Film Festivali açılışında büyük sükse yaptı. Yine Oleg Cassini tarafından tasarlanan kadife detaylı romantik pembe elbise ise Kelly’nin bir stil ikonu olarak akıllarda yer etmesinde önemli pay sahibi oldu.

Oleg Cassini Jacqueline Kennedy’nin unutulmaz stilinin de mimarı idi. 1960 yılında Kennedy tarafından Beyaz Saray’ın resmi tasarımcısı olarak atandı. Amerikan tarihinin en ünlü First Lady’sinin imajını yaratan Cassini’nin tasarımları çok kısa bir sürede tüm dünya kadınları tarafından takip edilerek dünya modasına yeni bir yön verdi.

Oleg Cassini; daha yakın tarihte Rene Zellweger, Taylor Swift gibi ünlü Hollywood starlarının kırmızı halıda yürürken tercih ettikleri bir marka haline geldi.

“Viola Chan” ismini duyduğunuzda, güzel gece kıyafetleri akla geliyor. Yetenekli moda tasarımcısı, dünya çapında ikonik Oleg Cassini gelinlik koleksiyonlarındaki yaratıcı tasarımlarıyla biliniyor.

Bir düğün, bir film gibidir. Viola'nın şov ve moda dünyasına karşı gösterdiği hassasiyetin kökeni, çok küçük yaşlarda başlayan bir hayale dayanıyor. Hong Kong'da bulunan büyük babası, eğlence sektöründe çalışıyordu. Moda adı verilen harikalar dünyasına adım atmasındaki ilham kaynağı da bu oldu.

Viola Chan, uluslararası bir moda anlayışı geliştirdi. Çok çeşitli ülkelerde çalışan Chan, sürekli seyahat halinde. Nikah anının küresel ve evrensel önemi, ona ilham veriyor:“Gelinlik, bir kadının hayatındaki en önemli giyeceklerden biri,” diyor Viola Chan. "Aşk, güven ve inancı temsil ediyor. Bir kadının yüzüne 'o kişiyi' bulduğunda tatlı bir gülücük konduran bir giysi yaratmayı seviyorum." Kadının taşıdığı giysi, onun stilinin bir yansıması. Dolayısıyla enine boyuna, en ufak boncuk ya da düğme dahil, en ince ayrıntısına kadar düşünmek önem taşıyor. Kadın, düğün günü benzersiz görünümünü ve üzerinde taşıdığı giysiyle yaşadığı özel hissiyatı, bu anlaşılması güç detaylara borçludur.Her nesnede mükemmeliyeti elde etmek isteyen Viola, bunu özenle çalışarak ve yeteneğiyle başarıyor.

Viola, ABD'de Oleg Cassini'nin yöneldiği tasarım stili kapsamında büyüleyici bir koleksiyon geliştirdiği 2005 yılından bu yana Oleg Cassini Gelinlik Koleksiyonu ile ilgileniyor. Tasarımlarını uluslararası anlamda geliştirerek Türkiye, Avustralya, Birleşik Krallık, Güney Afrika vb. pazarlara taşımaya devam etti. Türkiye'de, gelinlik ve özel etkinlik için onun özenle tasarladığı gece kıyafetlerinin yer aldığı 20 Oleg Cassini mağazası bulunuyor. Viola'nın Oleg Cassini Gelinlik Koleksiyonları için tasarımları, karmaşık süslemeleri ve olağanüstü detaylarıyla biliniyor.

Oleg Cassini, dünya çapındaki bir numaralı gelinlik markası olarak tanınıyor. Oleg Cassini'nin bu konumuna katkıda bulunmaya devam eden Viola, Cassini'nin ilham verici moda odaklı vizyonuyla zamansız zarafetini buluşturan düğün elbiseleri yaratıyor. “Zarafet denince akla tek isim gelir: Oleg Cassini,” diye sıklıkla dile getirilmiştir. Viola, yarattığı başka bir unutulmaz koleksiyonda ilhamını yine bu vizyondan alıyor.

Oleg Cassini her yaştan, her vücut tipinden ve her zevkten kadına kendini özel hissettirecek, tüm kadınların tam da hayallerindeki gibi mükemmel görünmesini sağlayacak ışıltılı bir dünya sunuyor. Koleksiyonlarda hem klasik tercihlere, hem de dünyadaki en son trendlere dokunan yüzlerce farklı modele yer veriliyor.

Bugün Oleg Cassini sayesinde kadınlar, gelinlikten duvağa, saç aksesuarından ayakkabıya hayallerindeki tasarımları en hızlı şekilde ve uygun fiyatlarla gardırobuna ekleyebiliyor.

E-bülten aboneliği
Kampanya ve fırsatlardan ilk senin haberin olsun...
© 2019 olegcassini.com.tr Tüm Hakları Saklıdır, Kopyalanamaz.
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.