sadsad x
asdasd
YÜZ ŞEKLİNE GÖRE HANGİ DUVAK MODELİNİ TERCİH ETMELİSİN?

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE HANGİ DUVAK MODELİNİ TERCİH ETMELİSİN?

23 Ocak 2018
Duvak, gelinliği tamamlayan en önemli gelin aksesuarlarının başında gelir. Son dönemlerde şapka ve taçlarla tamamlanmış gelin saçı modellerini çok sık görüyor olsak da duvaklar, gelin adaylarının her zaman vazgeçilmezi olmuştur.

Gelin adayları için hazırladığımız bu özel dosyada, yüz şeklinize göre hangi duvak modelini tercih edebileceğiniz hakkında önemli ipuçları vereceğiz. Yüz şeklinizi tanıyarak seçeceğiniz duvak modelleri ile gelinliğinizin görünümünü daha da zarifleştirebilir, bu özel gününüzde mükemmel görünüme kavuşabilirsiniz.

YUVARLAK YÜZ ŞEKLİNE UYGUN DUVAK MODELLERİ

Yuvarlak bir yüzde burun merkez alındığında yüzün her yeri merkez noktaya eşit uzaklıkta olur. Yuvarlak yüzler, samimi ve cana yakın bir ifade taşısa da ideal saç modeli ve duvak kullanılmadığı sürece düğün fotoğraflarınızda olduğunuzdan kilolu görünme riski ile karşılaşabilirsiniz.

Aksesuar olarak çiçek ve taş süslemeleri ile detaylandırılmış bir taç tercih edecekseniz, bu tacı alın hizanızın gerisine doğru takmanızı öneririz.

Siz de yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, alın ve göz mesafenizi ideal bir görünüme getirecek kafes duvak modellerini tercih edebilirsiniz. Tüm uzun ve kısa duvak modellerini, yanaklarınızı örtecek ve aşağıya doğru inecek şekilde taktığınızda, daha oval ve ince bir yüz görünümüne sahip olabilirsiniz.
Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Duvak Modelleri Oleg Cassini 2019

UZUN YÜZ ŞEKLİNE UYGUN DUVAK MODELLERİ

Uzun yüz şekline sahip gelin adaylarının daha oval bir yüz görünümüne sahip olmaları için açık saç modellerini tercih etmelerini önerebiliriz. Yüzünüzü kapatan ya da hacimli bir şekilde aşağıya doğru düşen duvakları, açık saç modelleriniz bir arada kullanabilirsiniz.

Yüksek topuz saç modelleri ile bir arada kullanılan kabarık duvak modelleri her ne kadar etkileyici bir görünüm sunsa da uzun yüz şekline sahipseniz; bu kombinasyondan uzak durmanızı öneririz. Bu iki kombinasyon kullanımında, yüzünüz daha ön planda olacağı için hem daha uzun görünmesine hem de saç ve duvak modelinizin arka planda kalmasına sebep olacaktır.

Uzun Yüz Şekline Uygun Duvak Modelleri Oleg Cassini 2019

TERS ÜÇGEN (KALP) YÜZ ŞEKLİNE UYGUN DUVAK MODELLERİ

İki göz arasındaki mesafenin daha geniş olduğu; çenenin alna göre daha küçük ve ince kaldığı yüz şekilleri, ters üçgen olarak adlandırılır. Alnın ortasına doğru hafif devam eden saç çizgisi ve altında onu takip eden ince çene yapısı, kalbe benzer sempatik bir görüntü bıraktığından; ters üçgen yüz şekilleri, kalp yüz şekli olarak da bilinmektedir.

Siz de ters üçgen yüz şekline sahip gelin adaylarından biriyseniz, saç ve duvak modelinizde simetrik detayları rahatlıkla vurgulayabilirsiniz. Duvağın iki omuzdan aşağıya doğru uzayacak şekilde takılması ve saçın tam ortadan ikiye ayrılarak çift taraflı saç aksesuarları ile süslenmesi, simetrik detayların en etkili örneklerindendir. Bunların yanı sıra, omuz hizasından başlayarak aşağıya doğru uzanan katlı duvak modelleri de ters üçgen yüz şekillerine sahip gelin adaylarımıza yakışan duvak modelleri arasında yer alıyor.
Ters Üçgen (Kalp) Yüz Şekline Uygun Duvak Modelleri Oleg Cassini 2019

OVAL YÜZ ŞEKLİNE UYGUN DUVAK MODELLERİ

Boyu eninden geniş olan oval yüz şekillerinin en karakteristik özelliği elmacık kemiklerinin çıkık ve çenenin ince bir görünüme sahip olmasıdır. Siz de yumuşak ve kıvrımlı yüz hatlarına sahip gelin adaylarımızdan biriyseniz, hemen hemen her saç modelinin ve saç aksesuarının yüzünüzün oval şekli ile uyumlu olabileceğini söyleyebiliriz.

Neredeyse tüm duvak modellerinin yakıştığı oval yüz şekillerinde; farklı ve dikkat çekici seçimler yaparak hiç endişe etmeden risk alabilirsiniz. Örneğin, alnınızı çevreleyerek ensenize kadar uzanan dantel bir bant, iddialı bir aksesuar olabilir. Bohem gelinlikler ile tercih edilebilen ve nostaljik bir duruş sergileyen kafes duvak modelleri ise diğer iddialı seçenekler arasında yer alıyor. Çiçek detayları ile süslendirilmiş taçlar ile şahane bir görünüm sunan dantel işlemeli duvaklar da yine tercihleriniz arasında yer alabilir.

Oval Yüz Şekline Uygun Duvak Modelleri Oleg Cassini 2019

KARE YÜZ ŞEKLİNE UYGUN DUVAK MODELLERİ

Kare yüz şeklinin özelliği en ve boy genişliğinin eşit denilecek kadar birbirine yakın olmasıdır. Bu yüz ölçülerine sahip kadınların, yüzlerindeki en belirgin ve karakteristik özellikleri ise çenelerinin normale göre daha çıkık bir görünümde olmasıdır. Bu yüzden kare şeklindeki yüzler kendine güvenen, ciddi ve kararlı bir ifadeye sahiptir. 

Bu ifadeyi biraz romantikleştirmek ve yüzünüzü olduğundan uzun göstermek için saçlarınızı gergin bir şekilde toplamanızı öneririz. Bu şekilde, sıkıca toplanmış yüksek topuzlar, yüz şeklinize kıvrım katarak daha oval bir yüz görünümüne ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu adımdan sonra ise topuzunuzun altından takılacak uzun ya da kısa duvak modelleri ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.
Kare Yüz Şekline Uygun Duvak Modelleri Oleg Cassini 2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.