sadsad x
asdasd
Tutkuyla Başlayan Bir Aşk Hikayesi

Tutkuyla Başlayan Bir Aşk Hikayesi

23 Ocak 2018

Ne kadar süre sonra evlenmeye karar verdiniz? 

Bizim çok uzun süreli bir ilişkimiz oldu. Bu süre zarfında birbirimizi tanıyıp bize “evleneceğim kişi bu!” dedirten duygularımızdan sonra ilişkimizi evlilik boyutuna taşımaya karar verdik. Bunu aslında çok daha erken fark etsek de yaşımızın da olgunlaşmasını bekledik ve tanıştıktan 6 yıl sonra evlendik.

Evlilik teklifini nerede ve nasıl aldınız?

Bu konu biraz karışık aslında. Çünkü, eşim teklif işinin tamamen beklenmedik bir zamanda ve son derece doğal bir şekilde olmasından yanaydı. Kısacası mumlar, güller vs. pek bizi cezbetmiyordu. Bu sebeple ikimiz için de çok özel bir zaman diliminde, spontane bir şekilde niyetini söyledi. Öyle alışılmış bir teklif almadım yani :)

Düğün tarihinden ne kadar zaman önce hazırlıklara başladınız?

Biz düğün tarihinden 7-8 ay kadar öncesinden hazırlıklara başladık. Çünkü, son zamanlara sıkışsın istemedik. Her hazırlığımızı zamana yayarak rahatça yaptık. Bu yüzden de çok içimize sinen bir düğün oldu.

Hayalindeki Gelinlik Nasıldı?

Benim isteğim her zaman romantik ve naif çizgilere sahip sade bir gelinlikti. Zaten Oleg Cassini’de beğendiğim gelinliği giydiğim anda verdiğim tepki görülmeye değerdi. :) Hayalimdeki gelinliği bana sunduğu için Oleg Cassini’ye müteşekkirim. 

Gelin Makyajınızı Nasıl Yaptırdınız? Hangi renkleri tercih ettiniz?

Gelin makyajımı son zamanların trend makyajı olan nude tonlarda yaptırdım. Göz makyajımda hafif buğuluk vardı, dudak rengim ten rengi tonlarındaydı. Kesinlikle gelinliğimin ruhuna yakışan bir makyajım vardı.Gelin Saçınızı Nasıl Yaptırdınız? Neden böyle bir model tercih ettiniz?

Gelinliğimin çok zarif bir sırt dekoltesi olduğundan saçımın doğal olmasını ve kalıp topuzlardan uzak bir şekilde toplanmasını istedim. Kuaförüm de bu isteğimi yerine getirdi ve her anlamda bütünlük oluşturan bir gelin oldum.

Düğün fotoğrafçınızı ve fotoğraf çekim konseptinizi nasıl belirlediniz?

Düğün fotoğrafçısı demek eksik kalır. Çünkü çok sevdiğim değerli arkadaşım Erdal Mutluer ile dış çekim ve Save The Date çekimimizi gerçekleştirdik. Aramızdaki dostluk ilişkisi fotoğrafçı-müşteri ilişkisinden çok öteydi. Hem Erdal bizi yönlendirdi, hem biz her istediğimizi rahatça ona anlattık. Çekimlerimizi Bursa Uludağ’ın yemyeşil doğasında, Gölyazı’daki Aziz Panteleimon Kilise’sinin mistik ve gotik havasında, Eşkel’deki gün batımında ve denizin hafif meltem esintisinde ve Ayçiçek tarlalarının o sevimli atmosferinde gerçekleştirdik.

Hayalinizdeki düğün nasıldı?

Hayalimde kumsal düğünü vardı fakat düğün tarihimiz buna çok da uygun olmadığından yine açık havada bir terasta düğünümüzü gerçekleştirdik. Hayalime yakın bir düğün yaptığım için mutluyum.Nelerden esinlendiniz?

Biz çift olarak doğallıktan yana olduğumuz için düğünümüzün her aşamasında doğallığı tercih ettik. Gelinliğim, saçım, makyajım, damatlık seçimimiz, düğünde dağıttığımız hediyeler hep abartıdan uzak tercihlerdi. Düğün hediyesi olarak misafirlerimize açacak magnetler dağıttık. Böylece buzdolaplarının üzerinde bizi hep hatırlayacaklar.:)

Düğün mekanını seçerken nelere dikkat ettiniz?

Düğünümüzün kesinlikle açık havada olmasını istedik. Deniz kenarının rüzgarlı olacağını bildiğimizden kır düğünü ya da teras düğünü düşündük ve en sonunda Sadabad Sarayı’nın o kültürel atmosferinin de yansıtıldığı terasında düğün gecemizi yaptık. Her şey çok güzeldi.Düğünün en heyecanlı anı neydi?        

Düğünümüzde çok sevdiğimiz dostlarımız Furkan The Band grubu bizlere eşlik etti. İlk dansımızı da grubun özgünlüklerini katarak çaldıkları “Scent Of A Woman” şarkısında yaptık. Kesinlikle gecenin en heyecanlı anıydı. Kendimizi müziğin ritmine bırakıp anın tadını çıkardık.

Balayı için nereyi seçtiniz?

Balayımızda cruise gemisiyle Yunan adaları turuna çıktık. Balayı olduğu için miydi bilmiyorum ama geçirdiğim en güzel tatildi. Hem kültürel bir gezi, hem deniz, kum, güneş tatili, hem gece eğlencesi, hem de farklı lezzetleri tadabildiğimiz geniş kapsamlı bir tatil geçirdik. Balayı için mükemmel bir tercihti.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.