2020 Düğün ve Nişan Konseptlerinde Rustik Temayı Sık Sık Göreceğiz

2020 Düğün ve Nişan Konseptlerinde Rustik Temayı Sık Sık Göreceğiz

31 Ocak 2020

Yaz aylarındaki kadar yoğun olmasa da kış düğünleri de farklı konseptler ile devam etmekte. Ve son dönemlerde en çok tercih edilen konseptlerden biri de rustik temalı düğünler. Doğadan ilham alan dekorasyonların adeta köy düğünü havası kattığı rüstik düğünler oldukça romantik atmosfer yaratmakta.

Doğallığın ön planda olduğu rustik temalı düğünlerde dekorasyon kadar düğünün yapıldığı mekan da önem teşkil etmekte. Doğal taş duvarlar, yüksek tavanlar ve ham ahşabın sıkça kullanıldığı mekanlar, rustik düğün mekanları için çok uygun seçenekler arasında.

Eğer siz de böyle büyülü bir atmosferde evlenmeyi düşünüyorsanız, gelin, rustik düğün konsepti nasıl olmalı birlikte bakalım.

Rustik Düğün Konsepti 2020

Rustik Düğün Konsepti Nedir?

Rustik denilince akla ilk gelen şey doğallık olmalıdır. Doğallığın ön planda olduğu, doğa ile iç içe gerçekleşen bir başka düğün konsepti ise kır düğünleri. Her ne kadar birbirlerine benzer konseptler olsalar da aslında kır düğünü ve rustik düğünü birbirinden farklı konseptlerdir.

Rustik Düğün Dekorasyon Malzemeleri 2020

Kır düğünleri özellikle ilkbahar ve yaz aylarında, açık alanlarda organize edilirken; rustik düğünler çoğunlukla sonbahar ve kış aylarında konsepte uygun yapılarda organize edilmektedir. Kır düğünlerinin en önemli dekoru taze çiçekler iken rustik düğün malzemeleri arasında ahşap objeler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Ahşap sandalyeler, tahta masalar, pastel tonlarda kurutulmuş çiçekler, odun tabak altlıkları rustik düğünlerin olmazsa olmazlarındandır. Ortama ihtişamlı ve büyüleyici bir hava katan rustik avize ise farklı tasarımları ile karşımıza çıkmaktadır. Parşömen kağıdı ile hazırlanan ve tasarımında yoğun olarak yeşil bitkiler kullanılan rustik düğün davetiyeleri de bu konsept için oldukça ideal.

Düğün İçin Rustik Dekorasyon 2020

Rustik Düğünde Mutlaka Olması Gereken Objeler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, rustik temalı düğünlerin en büyük özelliği doğal olmaları ve bu düğünlerde doğal malzemelerin kullanılmasıdır. Bu yüzden rustik düğünlerin olmazsa olmazları bulunmakta. Bunların en başında ise ahşap ağırlıklı objeler gelmekte.

2020 Rustik Düğün Sandalye Masa Dekorasyon Malzemeleri

Ahşap sandalyeler, ahşap mumluklar, tabak altlıkları, ahşap vazolar; rustik düğünlerin masa süslemelerinde sıkça kullanılmaktadır. Düğün için rustik dekor olarak; kurutulmuş çiçekler, saman ve çuval kumaşı ile süslenmiş dekorlar ve mumlar mutlaka kullanılması gereken önemli malzemelerdir.

Rustik Gelinlikte Öne Çıkan Detaylar

Rustik konseptli bir düğün organize ediyorsanız, gelinlik seçimini de konsepte uygun olarak yapmalısınız.

Rustik gelinlikler, abartıdan uzak olanlardır. Ortamın doğallığına uyum sağlar ve içinde kendinizi sakin bir rahatlıkta hissedersiniz. Genelde sade çizgiler esas alınarak tasarlanmış, dökümlü eteklere sahip modellerdir. Romantik balon kollar, inciler ile süslenmiş sırt dekolteleri, tende illüzyon etkisi yaratan incecik danteller, sade ve yalın satenler ise rustik gelinlik modellerinde kullanılan diğer önemli detaylardır.

Rustik Gelinlik Modelleri 2020 Oleg Cassini

Rustik Temalı Evde Nişan:
Ev Ortamını Rustik Hava ile Doldurmak İçin Hangi Dekor Malzemelerine İhtiyacınız Var?

Rustik tema sadece düğünlerde değil, nişan törenlerinde de kullanılabilir. Çuval tarzı kumaşlar ya da canlı ve büyük bitkiler ile süslenen rustik nişan masası, kalın çuval iplikleri ile kaplanmış rustik nişan makası; rustik konseptte organize edilmiş nişanların olmazsa olmazları arasındadır.

Rustik Nişan Makası ve Rustik Nişan Masa Dekoru 2020

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.