sadsad x
asdasd
Romantik Bir Aşk Masalına Tanıklık Edin

Romantik Bir Aşk Masalına Tanıklık Edin

23 Ocak 2018

Her aşk sonsuz mutluluğu hak eder. Yeşim Hanım ve Çağatay Bey’in aşk hikayesi tanışmalarının birinci yılını doldurmadan evlilik ile taçlanıyor. Romantik ve beklenmedik bir anda gelen evlilik teklifiyle birlikte şekillenmeye başlayan düğün hikayesinden ilham alırken, romantik bir aşk masalına tanıklık edin!

Ne Kadar Süre Sonra Evlenmeye Karar Verdiniz?

Tanışmamızın birinci yılını doldurunca karar verdik.

Evlilik Teklifini Nerede ve Nasıl Aldınız?

Teklifi hiç beklemediğim bir anda eşimin evinde aldım. Tüm evi mumlarla süslemiş, sevdiğim şarabı almıştı. Eve beraber girdik, kapıyı ilk açtığımda evde bir şeylerin yandığını sanmıştım. İçeri girince teklif etti, ben de kabul ettim.

Düğün Tarihinden Ne Kadar Zaman Önce Hazırlıklara Başladınız?

Yaklaşık 4 ay önce düğün mekanımızı ve gelinliğimizi seçerek hazırlıklara başladık

Hayalindeki Gelinlik Nasıldı?

Klasik ve kabarık olmayan, helenistik yapıda, sade bir model istiyordum. Gelinliği Oleg Cassini’nin instagram sayfasında görmüştüm, mağazaya sadece o model için gittim ve aldım. Provalar esnasında kol detaylarını benim isteğim üzerine eklediler.Gelin Makyajınızı Nasıl Yaptırdınız? Hangi Renkleri Tercih Ettiniz?

Abartıdan uzak, günlük hayatta kullanılabilecek bir makyaj istiyordum. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Çetin Tekin ve ekibi – Kaizen ile anlaştık. Şampanya rengi ve beyaz tül detaylı gelinliğimle uyacak şekilde şeftali ve toprak tonlarını tercih ettim

Gelin Saçınızı Nasıl Yaptırdınız? Neden Böyle Bir Model Seçtiniz?

Gelinliğimin sırt dekoltesine uygun, sade bir topuz tercih ettim.Düğün fotoğrafçınızı ve fotoğraf çekim konseptinizi nasıl belirlediniz?

Düğün fotoğrafçımızı, düğün organizatörümüzün tavsiyesi ile bulduk. Ofisine yaptığımız ziyarette, içeceklerimizin eşliğinde yaptığı video sunum neticesinde çalışmalarını çok beğenmiştik. İkinci bir kişiyle görüşmeye gerek bile duymadan ‘Düğün Günü Fotoğrafçısı’ ile anlaştık. Konseptimizi düğün mekanımıza uygun olacak şekilde internet sitelerindeki örneklerine bakarak belirlemeye çalıştık ama tam olarak istediğimizi vermemişti. Bizler de beğendiğimiz konseptleri geliştirerek, düğün fotoğrafçımızın fikirlerini alarak kendimize uygun konsepti belirledik. Save the date çekimimizi sahil konseptinde yaptığımız için düğün fotoğraf çekimimizi Heybeliada’nın farklı yerlerinde doğa çekimi olarak gerçekleştirdik.

Hayalinizdeki düğün nasıldı?

Her zaman açık havada, deniz kenarında olan bir düğün istemiştim.
Nelerden esinlendiniz?

Mekanı keşfettiğimiz zaman, adanın denizi ve yeşiliyle bütünleşecek, romantik, uçuş uçuş tüllerin, mumlar, papatyalar ve limon konseptimizle uyumlu detayların ön plana çıktığı bir düğün planladık.

Düğün mekanını seçerken nelere dikkat ettiniz? 

Düğün mekanımızı seçerken deniz kenarında, kır düğünü teması olan bir mekan ararken, aynı zamanda anlaşmalı oldukları organizatörlere ve fotoğrafçıya dikkat ettik. Çünkü bir düğünü eşsiz kılan; hayalimize uygun düğünün planını hayata geçirmeye yardımcı olan, gerektiğinde fikirleri ile katkıda bulunan organizatör, bir düğünü unutulmaz ve anılarda güzel resmedilmiş olarak kılan ise fotoğrafçı olduğuna inanıyoruz. Buna yönelik mekan görüşmelerine gittiğimizde her zaman organizatör ve fotoğrafçıyla görüştük. Doğruyu bulana kadar devam ettik. Eşimin çocukluğunu Heybeliada’da geçtiği ve misafirlerimizin düğünümüze gelişi ve dönüşü esnasında onlar için ayarladığımız teknede eğlenerek seyahat etme fikirleri bizi cezbetti.Balayı için nereyi seçtiniz?

Balayı için Maldivler’e gittik, büyüleyiciydi.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.