sadsad x
asdasd
NİKAH İÇİN SAÇ MODELLERİ VE AKSESUAR ÖNERİLERİ

NİKAH İÇİN SAÇ MODELLERİ VE AKSESUAR ÖNERİLERİ

29 Eylül 2020

Bir ömür mutluluğa evet dediğimiz o muhteşem gün hatıralarımız da olduğu kadar fotoğraflarda da unutulmaz bir anı olarak yerini alacak. Ve eminiz sende o fotoğraflara bakarken ne kadar güzel gözüküyorum demek istersin. İster büyük bir düğün, istersen de ailen ve yakın dostların ile bir arada olduğun sade bir nikah töreni ile evlen, gelinliğin senin için çok önemli olacaktır; daha sonrada güzelliğine güzellik katacak saçların. Bazılarımız uzun saçlı, bazılarımız kısa, kıvırcık ya da düz ve hepimizin kendimizi iyi hissettiği bir saç modeli mutlaka vardır.

Peki sen nikahın da nasıl bir saç modeli yapacağına karar verdin mi? Konsepte ve gelinliğine uyumlu olacak nikah saç modelleri arasından senin tercihin hangisi olacak? Ayrıca saç modelini tamamlayan, bazen ışıltılı bazen bahar çiçeklerini anımsatan nikah saç aksesuarı unutulmaması gereken bir detay. Belki de daha sofistike bir duruş için nikah şapkalı saç modelleri daha çok ilgini çekecek. Çiçekli nikah saç modelleri ise açık havada ya da kır konseptinde gerçekleşen nikah törenlerine çok yakışmakta.

Hadi o zaman senin için hazırladığımız nikah saçı modelleri ve tamamlayıcı aksesuarlara birlikte bakalım.

Nikah İçin Açık Saç Modelleri

Gelin saçı modellerinde en doğal olanı açık taranmış saç modelleri diye biliriz. Saçınız ister uzun ister kısa olsun açık bıraktığınız saçlarınıza düz fön çektirebileceğiniz gibi hafif su dalgası ile hareketlendirebilirsiniz. Nikah açık saç modelleri için çok güzel farklı tasarımda nikah saç tokaları bulunmakta. Saçınızı yandan ayırıp, tek tarafa takabileceğiniz ister ışıltılı tokalar, inciler ile süslenmiş taraklar açık saçınıza çok yakışacaktır. Bohem ve helen model gelinliklerde açık dalgalı saçlar ve bahar dalı şeklindeki taçlar çok uyumlu olmakta.


Nikah için uzun gelin saç modelleri

Nikah İçin Topuz Saç Modelleri

Nikah törenlerinde en çok tercih edilen saç modellerinden biride hiç şüphesiz topuzlardır. İster sımsıkı bir topuz ister dağınık topuz diye adlandırılan daha natürel şekillendirilmiş saçlar. Topuzlu nikah saç modelleri kullanım açısından da çok rahat oluyor. Sıcak bir mevsimde ya da dış mekanda evleniyorsanız saçınız rüzgar ve diğer etkenlerden dolayı bozulmaz. Topuzunuza takacağınız minik taçlar, inciler ya da ışıltılı tokalar duvağınız ile uyum içerisinde olacaktır.

Nikah için zarif topuz modelleri

Nikah İçin Örgülü Saç Modelleri

Son dönemlerde romantik ve masalsı görünüşleri ile örgü saç modelleri gelinler tarafından çok tercih edilmekte. Örgü nikah saç modelleri bazen saçın tamamına uygulanırken bazen açık saçlarda örgü sadece saçın bir kısmına da uygulanabiliyor. Örgülerin arası minik çiçekler ile süslenebildiği gibi çelenk şeklindeki taçlarda bu saç modeline çok yakışmakta.

Nikah için örgü saç modelleri

Nikah İçin Açık Saç Modelleri

Kısa saçlı gelinler ise bazen kendilerini saç yapma konusunda şanslı ya da şansız hissedebilir. Aslında en kolay şekillendirilebilen kısa saçlardır diyebiliriz. Saçınız kısalık derecesine göre farklı tarzda şekillendirebilirsiniz. İster hafif dalgalı, ister geriye taranmış ıslak görünümlü saçlar size çok yakışacaktır. Kullanacağınız aksesuarlar ise en kısa saça bile güzel ve şık bir hava katacaktır. Saç bandı şeklinde ışıltılı aksesuarlar ya da küçük bir nikah şapkası, vualet ile göz alıcı bir gelin olabilirsin. İstersen de oldukça gösterişli bir taç ile iddianı ve stilini yansıtabilirsin. Taçlı nikah saç modelleri özellikle kısa saçlara çok yakışmaktadır.

Nikah için saç ve saç aksesuarları modelleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.