sadsad x
asdasd
Nikah, Düğün İçin İç Mekan ve Dış Çekimlerde En Güzel Gelin ve Damat Pozları Nasıl Verilir?

Nikah, Düğün İçin İç Mekan ve Dış Çekimlerde En Güzel Gelin ve Damat Pozları Nasıl Verilir?

10 Eylül 2020

Bir ömür hatırlayacağınız o büyülü günü ileride baktıkça ruhunuza sevgi dolduracak fotoğraflar ile daha eşsiz bir anıya dönüştürebilirsiniz. Her çift, aşkını yıllar sonra bile baktığında ilk günki gibi bir aşkla hatırlayacakları bir düğün albümü olsun ister. Bazen düğün fotoğrafları için uygun mekan seçimimizi, bu pozları nasıl yakalayacağımızı ve nasıl poz vereceğimizi bilemeyiz ve sende herkes gibi bunu çekim öncesinde düşünmüş olabilirsin. Biz de gelin adaylarına nasıl poz verilir ve unutulmaz anları ölümsüzleştirerek fotoğraf albümünüzü nasıl yapabileceğine dair bazı ipuçları vermek istiyoruz.

En İyi Dış Çekim Pozları

Renkli Ruhların Birleşimi

Son dönemin trendlerinden biri de renkli dumanlar ile eğlenceli ve bir o kadar da romantik düğün fotoğrafları. İster ormanda, ister bir yolda ya da deniz kenarında; nereye isterseniz götürebileceğiniz bu rengarenk dumanlar ile eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. İleride çocuklarınıza ve torunlarınıza düğün pozlarınızı gösterirken ne kadar eğlenceli ve maceracı ruha sahip olduğunuzu da anlatabilirsiniz.

Renkli Dumanlı Dış Mekan Gelin Damat Pozları

Doğa Fotoğrafları

Düğün, nikah dış çekim fotoğraflarında doğa her zaman en kurtarıcı arka planları önümüze serer. Ağaçlar etrafınızı sarmışken aşkı bütün doğayla kutlamak iyi bir fikir olabilir. İsterseniz fotoğraf çekiminde nikah pozları için dekoratif çemberler, çiçekler ve hatta koltuklar kullanabilirsiniz.

Dekoratif Çember ve Çiçeklerle Süslü Doğada Gelin Damat Fotoğrafları

Klasik Fotoğraflar

Klasiği ve sadeliği seven herkesin çektirmek isteyeceği klasik bir düğün fotoğraf pozu olabilir. Her yerde güzel duracak asla modası geçmeyecek klasik pozlar. ‘Çok fazla uğraşmaya gerek yok, biz olsak yeter’ diyorsanız gelin ve damat pozlarınızın stüdyoda çekilebilecek çabasız fotoğraflar, sevgiyi ve aşkı anlatan gözler ile birleştiğinde karşısındakine her zaman duyguları geçirebilir.

Klasik Gelin Damat Pozları

Kumsal Romantizmi

Düğün fotoğrafı yerleri arasında en çok tercih edilen mekanlardan birisi de kumsallar. Çıplak ayaklarla bastığınız kumlar, deniz dalgası ve gün batımı el ele tuttuğunuz ellerinizin ömür boyu ayrılmayacağı mutluluğu gözlerinize yansımışsa; çok şanslı ve mutlu bir hayat yaşıyorsunuz demektir. Kendinizi güvende ve mutlu hissettiğiniz zaman nasıl bir ruh hali yaşıyorsanız fotoğraflarınıza da bunlar yansıyacak demektir. Gelin ve damat pozları sahil kenarında aşkı ve tutkuyu yansıtırken fotoğraf albümü içinde unutulmaz kareler ortaya çıkacaktır.

Sahilde Romantik Gelin Damat Pozları

Yakın Çekim

Fotoğraf albümünüzde yer alacak nikah fotoğraf pozlarından olmazsa olmazlar da yakın çekimler. Bizce yakın çekimlerde en çok doğal ve poza girmeden çekilenler sıcak ve aşk dolu olanları. Sevdiğinize içinizden geldiği gibi baktığınız, güldüğünüz ve öptüğünüz fotoğraflar inanıyoruz ki en favori fotoğraflarınız olacaklar.

Yakın Çekim Düğün ve Nikah Pozları

Dış Mekan Fotoğrafları Çekilirken Olmazsa Olmazlar

1. Profesyonel Bir Fotoğrafçı İle Anlaşın

Düğün, nişan, söz gibi önemli günlerde mutlaka bir profesyonel fotoğrafçıyla anlanlaşılmasında fayda var. Sizi anlayan, istediğiniz tarzda çalışan bir fotoğrafçı size yıllar sonra bile ‘Ne mükemmel fotoğraflar!’ dedirtecektir. Fotoğraflar için istediğiniz tarz ve renkler belliyse örneklerini fotoğrafçınıza göstermelisiniz ve doğru kişiyle anlaştığınız anlamak için mutlaka portfolyosuna, daha önceden yaptığı çekim fotoğraflarına bakmalısınız.

Düğün ve Nikah için profesyonel fotografçı

2. Dekoratif Ürünler

Dış mekan çekimlerinin olmazsa olmazı dekoratif ürünlerdir sizin için özel olan bir eşya mesela anneannenizden yadigar bir ayna veya bir sandık, o günü daha fazla özel kılmaya yetecek her şey olabilir. Belki çiçeklerle sarılı bir çember önünde romantik fotoğraflar çekebilirsiniz.

Düğün ve nikah için alternatif dekorasyon ürünleri

3. Doğru Açıyı Bulun

Hepimizin bir fotoğraf açısı var, kimi sağ profilden güzel çıkar kimi sol profilden; belki de aşağıdan ya da tam karşıdan bunu ancak deneyerek bulabilirsiniz. Eğer hangi açıdan daha güzel çıktığınızı biliyorsanız bunu mutlaka fotoğrafçınızla konuşmalısınız. En güzel açıdan çekilecek gelin damat pozlarının romantik bir karede yaratmasını ve beğeneceğiniz fotoğraflara sahip olmak istiyorsanız bunu anlatmalısınız.

Düğün ve nikah fotoğraflarında doğru açı ile fotoğraf çekimi

4. Aksesuarlarınıza Karar verin

Fotoğraf çekiminde saç aksesuarları, eldivenler ve takılar hepsinin konsepte uygun olması fotoğraflarınıza muhteşem bir ahenk katacaktır. Düğün foto aksesuarları olarak rüzgarda savrulan duvağınız ve onu tutan tokanız, dantelli eldivenleriniz vintage havayı yakalamak isteyenlerin yardımcısı olacaktır.

Düğün Fotoğraf Aksesuarları

5. Dik Durmanın Fotoğraflara Muhteşem Etkisi

Her yerde olduğu gibi fotoğraflarda da vücut dili çok büyük önem taşıyor. Gelin ve damat nasıl pozları nasıl verilir emin olamıyor, elinizi kolunuzu nereye koyacağınızı bilemiyor olabilirsiniz, daha uzun, daha zayıf ve daha kıvrımlı bir vücuda sahip fotoğraflar istiyor olabilirsiniz. Bir adımınız önde, sırtınız dik ve kalça dışarı poz verirseniz hem kıvrımlı bir vücut hem de kendinden emin bir görünüm elde edebilirsiniz. Erkekler ise bir eli cebinde ve bir adımı önde poz verebilirler. Bizce en güzeli hep olduğunuz gibi davranmanız ve her fotoğraftan içten kahkahalarınızı hissettirmeniz olacaktır ancak yine de dik durmayı her seferinde hatırlayın.

Nikah Fotoğraflarında Dik Durarak Poz Vermek

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.