sadsad x
asdasd
Modern Gelinlerin 10 Makyaj Kuralı

Modern Gelinlerin 10 Makyaj Kuralı

22 Ocak 2018

Düğün gününüzde bütün gelin adayları güzel, hatta mükemmel görünmek ister. Bazen güzel görünmeye çalışırken hatalar yaptığımızda olur. Ancak, en özel günümüzde hataları en aza indirmek için uygulayabileceğimiz kuralları göz önünde bulundurursanız, aynalara bakmaktan asla pişman olmazsınız.

Peki, söz konusu gelin makyajı olduğunda nelere dikkat etmelisiniz? Sorunuzun cevabı: Modern gelinlerin 10 makyaj kuralı uygulamasında…

1.Gelin adayları bir hafta öncesinden psikolojik olarak rahatlamış olmalı. Düğün gününde hiçbirimiz yüzümüzde sivilceler olmasını istemeyiz.

2.Öncelikle bir hafta öncesinde artık, cilt bakımı, masaj uygulamalarının tamamlanmış olması gerekiyor. Cildinizin dinlenmiş olması çok önemli. Böylece bir gece önceden yapılacak olan peeling ve nemlendirici uygulamaları, makyaj yapılacağı zaman çok daha kalıcı bir etki sağlayacaktır.3.Makyaj, düğün gününde gelini en güzel gösteren detaylar arasında ilk sırada yer alır. Bu nedenle uzman seçmek çok önemli. Pozitif ruh hali içinde olan gelin adaylarına, profesyonel olarak seçilmiş uzmanlar yardımcı olursa, rahatça en güzel gününüze hazırlanabilirsiniz.

4.Cilt tonunuz koyu renk ya da çok açık renkse fondöten seçiminde dikkatli olmalısınız. Boynunuz ve yüzünüz arasında renk dengesinin bozulmasını kimse istemez. Cilt yapınız yağlıysa mat, kuruysa nemlendirici etkisi yoğun fondötenleri tercih etmelisiniz.

5.Düğün gününde gelinliğiniz ile birlikte bir uyum içinde olmak için en doğal makyaj seçilmeli. Koyu göz makyajından uzak durulmalı, cilt tonunu pastel, pudra ve şeftali tonlarındaki allıklarla renklendirmek, gelin adayının daha genç görünmesini sağlayacaktır.6.Göz makyajı ve allık uygulamasından sonra en dikkat çekici detay kesinlikle ruj kullanımı. Doğal tonlarda kullanılacak ruj renkleri çok daha az hata demektir.

7.Düğün konseptiniz klasik düğünlerin haricinde bir punk düğünü olacaksa, göz makyajınızı, ruj tercihinizi ve elbette ojelerinizi koyu renklerden yana yapmanızı önerebiliriz.

8.Gelinin güzelliği söz konusu olduğunda birçok kişiden farklı tavsiyeler alabilirsiniz. Ancak, en önemlisi en yakın arkadaşlarınızın sizin için ne diyecekleridir. Bilirsiniz, dostlar her zaman en doğrusunu söyler, bu nedenle en güvendiğiniz kişileri dinlemekte fayda var.9.Göz makyajını tamamlamadan önce takma kirpik kullanımı için uzun ve abartılı kirpiklerden uzak duruyoruz. Her zaman tekli olan kirpikleri mevcut kirpiklerinizin arasına uygulamak daha doğal durmasını sağlayacaktır. Ayrıca böylece düşme riski de ortadan kalkacaktır. Işıl ışıl parlayan gözleriniz için, kirpiklerinizi bir ay önceden düzenli olarak temizlemeyi de ihmal etmeyin.

10.Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra işin özü kendiniz ve makyajınızla ilgi odağı olmak ve kendinizi güzel hissetmekte…

Şimdi kocaman gülümseyin, kendinizi beğenin ve en mutlu gününüzde doyasıya eğlenin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.