Masallar Diyarı Prag’ta Yazılan Unutulmaz Bir Hikaye

Masallar Diyarı Prag’ta Yazılan Unutulmaz Bir Hikaye

23 Ocak 2018

Her evlilik teklifi bir masal gibi anlatacak binlerce anı biriktirir. Masallar diyarı Prag’ta yazılan unutulmaz bir hikaye ‘ye imza atan Belgin ve Ömer çifti, sonbahar renklerinin etkisinde romantik bir düğünle evlendiler. #OlegCassiniGelinleri’nden Belgin Hanım ve eşi Ömer Bey, yeni evlenecek çiftlere ilham olması için Sapanca’da yapılan düğünlerinden en güzel fotoğrafları bizlerle paylaştı. c

Ne Kadar Süre Sonra Evlenmeye Karar Verdiniz?

Aslında öyle net alınmış bir karar değildi. Hayatımızı zamanın akışına bıraktık ve 3 sene birlikteliğimizin ardından bir bakmışız evleniyoruz.

Evlilik Teklifini Nerede ve Nasıl Aldınız?

Evlilik teklifi alacağımı hiç düşünmediğim bir zamanda evlilik teklifi aldım.

Evlilik teklifinden ziyade dört kez farklı sebepten dolayı uçuşlarımı ertelediğim ve benim için yeri çok özel olan masallar diyarında evlilik teklifi almış olmam aslında bu evliliği daha da büyülü yapıyor. Orta çağdan günümüze korunabilen tarihi yapıları, katedralleri, kuleleri ve altın kubbeleri ile tarihi bir hava soluyabildiğiniz nadide yer Prag’ta evlilik teklifi aldım.

Prag’ta romantik bir akşam yemeğinden sonra Astronomik saatin önünde elinde yüzük ile unutamayacağım bakışları ile evlilik teklifi aldım. Hatırladığımda hala duygulanıyorum. Büyü gibiydi. Rivayete göre bu saate bakıldığında bir ana bir ömür sığdırılabileceğini ispat eden bir kurulumu bulunuyor.

O anda evlilik teklifi almasaydım bile beraber olmamız ve hayalimi gerçekleştirmiş olması bile yeterdi.



Düğün Tarihinden Ne Kadar Zaman Önce Hazırlıklara Başladınız?

7 ay önce hazırlıklara başladık.

Hayalindeki Gelinlik Nasıldı?

Hayalimdeki gelinliği hiç düşünmedim.  Sadece ileride pişman olmadan “iyi ki giymişim” diyeceğim bir gelinlik seçmek istiyordum. Geriye dönüp baktığımda iyi ki diyebiliyorum. Bu konuda eşimin desteğini ve Oleg Cassini terzilerini unutmamak lazım.

Gelin Makyajınızı Nasıl Yaptırdınız? Hangi Renkleri Tercih Ettiniz?

O özel günde kusursuz olmak, göz kamaştırmak, bütün gözleri üzerine çekmek her gelinin hayali. İşine olan tutkusu dışında hayatın renklerini de seven bir kuaförüm var. Aybüke Ünal sayesinde çok ta zor olmadı. Nasıl biri olduğumu anlayıp tamamen buna göre sade ve toprak tonlarında bir makyaj yaptı.



Gelin Saçınızı Nasıl Yaptırdınız? Neden Böyle Bir Model Seçtiniz?

Nikah ve Düğün tarihimiz ayrı olduğu için aklımda olan iki farklı modelde gelin saçı istiyordum. Nikahta açık bir model seçerken düğünde rahat edebileceğim ve kır düğünümüze uygun örgü detaylarının olduğu model tercih ettim.

Aslında aklımda çok model vardı ancak Süleyman Sadıkoğlu’nun (Sosyal medyada Huysuz ve Tatlı Adam olarak bilinir) ellerine bıraktım her şeyi. İnanılmaz bir sonuç çıktı. Kendisi ile biraz muhabbet ettikten sonra aklımda olan her şey aslında muhteşem bir uyumla saçımda olmuştu bile. Hem de iki farklı günde iki farklı model ile.

Düğün fotoğrafçınızı ve fotoğraf çekim konseptinizi nasıl belirlediniz?

Düğün Günü Fotoğrafçısı ailemizden biri artık. Daha önce ablamın ve arkadaşlarımın çekimlerini gerçekleştirmişti.

Düğün yerimizde olduğu gibi bizi mutlu edecek düğün yerine yakın Sapanca Gölü’nün kıyılarında fotoğraf çekimizi tamamladık.



Hayalinizdeki düğün nasıldı?

Tam bizimki gibi, rahat, ferah, samimi. Sevgi ve sevdiklerimizle dolu bir kır düğünü. Tüm kalbimizle varlığı ve ruhuyla yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.

Nelerden esinlendiniz?

Hiçbir şeyin düğün yerinin büyüsünü bozsun istemedik. Kayınvalidemin katkılarıyla organizasyon firması yaratıcı detaylara yer verdi.  Neredeyse tüm konsept, düğünümüzün olduğu bahçemizden temin edildi. Uzaktan baktığınızda hiçbir şey sonradan konulmuş gibi değildi. Her şey detaylarda gizliydi ve gizli bahçemizin büyüsünü bozmadı.



Düğün mekanını seçerken nelere dikkat ettiniz? 

Aradığımızın yerin kapalı mekan, klasik ve şaşalı olmadığını biliyorduk. Bildiğimiz ve huzurlu hissettiğimiz,  anılarımızın olduğu bir mekan olmasını istiyorduk. Sakarya’da olan çiftlik evimizin bahçesi aslında idealdi. Gerisi sadece detaylara istediklerimizi yerleştirmekti.

Balayı için nereyi seçtiniz?

Ko Samui adasını tercih ettik.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.