sadsad x
asdasd

Blog

Renkli Gelinliklerden İlham Alın

BGelinliğin tarihçesine baktığımızda gelinlik renkleri ve modelleri ülkelere, ırklara ve geleneklere göre hep farklılık göstermiştir. En yaygın olan gelenek ise çok geçmişte kadınların renkli bayramlık kıyafetleri ile evlenmesiymiş. İlerleyen zamanda beyazın masum ve saf duruşu, renk olarak tercih edilmeye başlamış.

Filmlerdeki Görkemli Gelinlikler

Evlilik hazırlığı yaparken izleyeceğiniz birçok film var. Günümüzde konseptleriyle birer masala ve film sahnesine dönüşen düğün törenleri için tercih edilen gelinlik modelleri, genellikle dönem filmlerinden ilham alınarak hazırlanıyor. Sinema tarihinin en önemli yapıtları için hazırlanan gelinlik modelleri, moda dünyasının hatırı sayılır tasarımcılarının ellerinden çıkıyor. Görkemli duruşları ve kusursuz görünümleriyle filmlerdeki görkemli gelinlikler belki de sizin konsept düğününüz için ilhamınız olabilir…

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE HANGİ DUVAK MODELİNİ TERCİH ETMELİSİN?

Duvak, gelinliği tamamlayan en önemli gelin aksesuarlarının başında gelir. Son dönemlerde şapka ve taçlarla tamamlanmış gelin saçı modellerini çok sık görüyor olsak da duvaklar, gelin adaylarının her zaman vazgeçilmezi olmuştur.

Filmlerdeki Efsane Gelinlikler

Evlilik hazırlıkları yaparken izleyebileceğiniz birçok film var. Ancak, son dönemde özellikle düğün sahnelerinde seçilen gelinliklerle ikonik filmler arasına giren yapımlar, gelinlik seçiminde belirleyici olmaya aday gösteriliyor. Gelinlik modelinden, saç aksesuarlarına, ayakkabıdan, duvak seçimine kadar çeşitli detaylarla yepyeni fikirler edinmenizi sağlayacak, filmlerdeki efsane gelinlikleri sizin için inceledik…

NİKAH ŞAPKASI VE VUALET MODELLERİ

Bir gelinliği tamamlayan en önemli aksesuar duvaktır ve bu yüzden duvaksız gelin olmaz sözü herkes tarafından bilinir. Ama aslında duvak yerine kullanılabilecek farklı aksesuarlarda geçmişte ve günümüzde hep çok moda olmuştur. Aslında minik bir duvağı andıran bu aksesuarlar biraz daha farklı yada abartısız olmayı seven gelin adayları tarafından daha çok tercih edilir.

Gösterişli Duvak Modelleri

Bir gelin adayı için en önemli aksesuar gelinliği ile uyum sağlayacak kusursuz bir duvaktır. Dantel işlemeli, saten ya da tül kullanılarak hazırlanan duvak modelleri, gelinliğinizle bütünleşerek mükemmel görünmenizi sağlar.

Damat Yaka Çiçeği

Damat adaylarının düğün gününde şıklığını tamamlayan en renkli aksesuarları kuşkusuz yaka çiçekleri. Gelinin çiçekleriyle uyum içinde hazırlanan yaka çiçekleri son dönemde özellikle düğün fotoğrafları arasında ne dikkat çeken detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Damatların taktığı yaka çiçeği, geçmişi Ortaçağ’a dayanan bir gelenektir aslında. Ortaçağ’da savaşa giden erkekler, evdeki eşlerinin topladığı ya da sakladıkları gelinlik çiçeklerinden bir parça alıp zırhlarına eklerler. Bu çiçekler onların hem koruyucusu hem de sonsuz aşklarının bir göstergesidir. Siz de sonsuz aşkınızı küçük bir detayla tarif etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz damat yaka çiçeği örneklerinden ilham alabilirsiniz.

En Beğenilen Renkli Duvak Modelleri

Bir gelinin gelinliğini tamamladığı en önemli aksesuarları arasında ilk sırada duvak gelir. Asırlar öncesine dayanan tarihçesiyle duvak kullanımı, günümüzde çok daha modern detaylarla gelinlerin beğenisine sunulmaktadır.

Beyaz Kına Dövme

Gelinler için düğün gününde farklı olmak, gözlerin hep üzerinde olması en önemlisidir. Son zamanlarda özellikle kınalarda ve düğünlerde kullanılan beyaz kına dövme, sezonun yeni modası olarak gösteriliyor. Beyaz kına dövme gelinler için, farklı olmak isteyen gelin adayları için ilk sırada yer alıyor.

Gelinlik Kesimine ve Düğün Konseptine Uygun Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Size en çok yakışan gelinliği buldunuz, gelinliğiniz ile bütünleşen tüm aksesuarlarınız hazır. Şimdi sıra gelin ayakkabısı seçiminde. Gelinlik seçimi kadar önemli olan bir başka detayda gelinliğin altına giyilen ayakkabılar oluyor.

1 2 3 .... 11 12 13 14 15 16
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.