sadsad x
asdasd
Hazır Gelinlik mi Yoksa Özel Dikim Gelinlik Mi Tercih Edilmeli

Hazır Gelinlik mi Yoksa Özel Dikim Gelinlik Mi Tercih Edilmeli

26 Ekim 2020

Hayatınızın en özel ve özenli günlerinden biri olan düğün, nikah gününüzde hayalini kurduğunuz gibi bir gelinlikle evlenmek istiyor, ömür boyu açıp bakacağınız fotoğraflarınızda kusursuz görünmek istiyorsunuz. Hazır gelinlik mi, özel dikim bir gelinlik mi giymek istediğinize karar veremiyorsanız kararınızı kolaylaştıracak bu yazıyı sizin için derledik.

Hazır Bir Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Yoğun iş temposu hızlı yaşam tarzları ile birleştiğinde kendimizi hazır gelinlik modellerine daha yakın hissediyoruz. Bekleme ve uzun provalar olmadan ufak dokunuşlarla hayalinizde ki gelinliğe en kısa zamanda ulaşabiliyorsunuz. Yeni normal ile beraber yoğun kalabalıklar ve kapalı alanlar içerisinde saatler geçirmek istemiyoruz. Kapalı alanlarda uzun süre vakit geçirmek istemediğimiz için online alışverişi tercih ediyoruz. Oleg Cassini online stil danışmanlığı hizmeti ile, stil danışmanıyla canlı olarak istediğiniz gelinliğe karar verebilir veya mağazada askıda beğendiğiniz gelinliği hemen deneyip satın alabilirsiniz.

Önce Gelinlik Modeline Karar Verin

Hazır bir gelinlik almaya karar verdiniz ama modeline karar verememiş olabilirsiniz. Yüzlerce model arasında en çok hangi model sizi yansıtıyor, istediğiniz özellikler neler, olmazsa olmaz dekolteler, danteller ve elbette tasarım. Yüzlerce gelinlik arasından size en uygun modeli bulmanıza yardımcı olacak bir şey yapmak isterseniz öncelikle gelinlik için bir ilham panosuna ihtiyacınız olabilir. İlham panonuza koyduğunuz gelinlik modellerini istediğiniz zaman inceleyebilir aralarında ki ortak noktayı bulabilirsiniz. Böylece giymek istediğiniz gelinliğin modeline de karar vermiş olursunuz. Gelinlik modeline karar verirken vücut tipiniz ve düğün konseptiniz de çok önemli birer unsur. Eğer bohem tarzda bir düğün planlıyorsanız size uçuş uçuş tüller ve ya kendinden dantel kumaş gelinlikler öneririz. Vücut tipinize göre seçeceğiniz gelinlik için mutlaka bir uzman görüşüne de danışmalısınız. Vücut tipinizin ne olduğunu bilmiyorsanız Online Stil Danışmanlığından destek alabilirsiniz. Uzman ile görüşmenizde vücut yapınızdan bahsedebilir uzman görüşüyle hangi vücut tipi olduğunuzu bulabilirsiniz. Stil danışmanının vücut tipinize göre çıkaracağı modeller size en uygun modeller olacaktır. Beş ayrı vücut tipi vardır ve her biri için önerilen elbise modelleri farklıdır. Minimal gelinlikler, balık tipi gelinlikler, işlemeli gelinlikler ve nikah elbiseleri ve daha yüzlerce model için gelinlik modelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

vücut tipine göre gelinlik seçimi - oleg cassini

Hazır Gelinlik Bedenleri Nelerdir?

Hazır gelinlikte en zor karar beden seçimidir. Sezonun en trend modellerinden seçtiğiniz hazır gelinliği kendi bedeninize göre daraltabilir ya da genişletebilirsiniz. Hem vakit kaybı yaşamadan hem de bütçenizi sarsmadan hayallerinizin gelinliğe ulaşmak sandığınızın aksine hiç zor değil. Oleg Cassini 34 bedenden 50 bedene kadar geniş beden aralığı ile aşkı en sade ve gerçek haliyle kutlamaya devam ediyor. Online stil danışmanlığı almadan evde ölçümleyebileceğiniz beden ölçüleriniz ile gelinlik seçim yaparken gelinliğin üzerinize tam olmasını da garantilemiş olursunuz. Evde beden ölçülerinizi tam alabilmek için;

Göğüs:

Göğüs ölçüsü alabilmek için Göğsünüzün üzerindeki en geniş yerden göğüs çevrenizi yatay olarak ölçün.

Bel:

Sağ veya sol tarafınıza eğilerek Belinizin Kıvrım noktasını bularak Oradan ölçünüzü alabilirsiniz.

Basen:

Basen veya kalça ölçünüzü alabilmek için Dik vaziyette ayaklarınızı birleştirerek, en kalın bölgenizden Basen ölçünüzü alabilirsiniz.

Gelinliğinizi dilerseniz mağazaya gelmeden stil danışmanları ile yapacağınız canlı/online görüşmede seçip siparişinizi web sitesi üzerinden de verebilirsiniz. Web sitesi üzerinden aldığınız gelinliğiniz için Oleg Cassini mağazalarına giderek ücretsiz tadilat hizmetinden yararlanabilirsiniz. Beden ölçülerinizi biliyorsanız hangi elbiseyi tercih edeceğiniz çok daha kolay olacaktır.

Hazır Gelinlik ve Özel Dikim Gelinlik Arasındaki Fiyat Farkı Var Mıdır?

Özel dikim gelinlikler belirli bir modeli kişiye özel oluşturma ve dikim aşamasından geçtikleri için hem uzun sürüyor hem de yüksek maliyetler çıkıyor. Maliyetler gelinliğin modeline göre değişkenlik gösterebilir. Sade bir gelinliği, işlemeli ve dantel detaylı gelinliklerden daha uygun fiyata diktirebilirsiniz. Hazır gelinliklerde ise dikim süreci geçirmeyeceğiniz için daha uygun fiyatlı olduklarını söyleyebiliriz. Hem gösterişli hem de sade modeller özel dikim gelinliklerden daha uygun fiyatlarla kendini gösteriyor.

Kişiye Özel Dikim Gelinlik Nasıl Tasarlanır ve Süreçleri Nedir?

Gelinlik alışverişine çıkınca gelin adayları gelinliğim bana özel olsun diyebilir. Özel dikim gelinlikler için öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz ve istediğiniz modeli dikebilecek yeterlilikte bir usta bulmalısınız. Burada en önemlisi gelinliği diken ustanın gerçekten işinin ehli olduğundan emin olmanız. Daha önce diktiği gelinlikleri görmeniz ve beğendiğiniz modelin kumaşlarına birlikte karar vermenizdir. Aksi takdirde gelinlik dikim sürecinin sonunda sürpriz ile karşılaşma olasılığınız yüksek.

Yoğun iş temposu ve günlük hayatın içinde her gün bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz. Beğendiğiniz gelinlik modeli minimal bir model değil de dantel kumaşlar, boncuk işlemeler ve drapeler ile hareketlendirilmiş bir model ise zamanınızın çoğunu provalarda geçireceksiniz demektir. Ve çok iyi bir terziye gitmediğiniz sürece sonuç istediğiniz gibi olmayabilir. Her şey yolunda gitti ve hayallerinizde ki gelinliğe kavuştuysanız artık sadece aşkınızı kutlamak kalır geriye.

Gelinlik Diktirme Aşamaları Nelerdir?

Gelinlik diktirmek elbette uzun süren bir yolculuk eğer özel dikim bir gelinlik istiyorsanız en az 3 ay önceden dikim atölyesine nasıl bir model istediğinizi belirtmelisiniz. Model belirlenip ölçüleriniz alındıktan sonra atölyenin yoğunluğuna göre gelinliğin kaç ayda biteceğini taahhüt ettirmenizde fayda var. Gelinlik dikim süreci boyunca atölyenin de uygun gördüğü kadar gelinlik provalarına gitmek gerekiyor. Atölyeler genellikle 3 veya 4 prova sonrasında hayallerinizdeki gelinliği size teslim etmiş oluyorlar.

Özel Dikim Gelinliğe Kaç Ay Önceden Karar Verilmeli ve Dikim Süresi Ne Kadardır?

Özel dikim gelinlik için uzman terziler minimum 3 ay önceden gelin adaylarının beğendikleri model ile beraber gelmelerini öneriyorlar. Oluşabilecek aksilikler, kilo alıp verme gibi durumlarda müdahale edebilmek ve en baştan tasarlanıp dikilen gelinlikler için üç ay yeterli bir süredir.

hazır gelinlik mi, özel dikim gelinlik mi - Oleg Cassini

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.