sadsad x
asdasd
Hamileliğin Başından Sonuna Abiye Önerileri

Hamileliğin Başından Sonuna Abiye Önerileri

18 Mayıs 2020

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde aklınızda bir dolu sorunun yanında bir de, peki ben şimdi ne giyeceğim sorusu da belirir. Eski kıyafetlerinizi katılacağınız bir düğünde, davette ya da kokteylde giyemeyeceğinizi biliyorsunuz. Düğünler, davetler ve iş yemekleri hız kesmeden sürerken, katılmak zorunda olduğunuz birçok etkinlik olabilir. Gelin, size bugün hamileliğin en başından sonuna kadar olan süreçte ne tür abiye tercihleri yapabilirsiniz biraz anlatalım.

0-3 Aylık Hamileler İçin Abiye Önerileri

0-3 ay hamilelik döneminde, kadınlar istediği her abiyeyi tercih edebilir. Karının büyümesi ve belirginleşmesi üçüncü aydan sonra başlayacaktır. Bu dönemde yine de çok dar ve korseli modellerden, gövdeyi sıkacak abiyelerden uzak durmakta fayda var. Şifon ve saten kumaşları, dökümlü, payetli veya dantel işlemeli şık modelleri hamilelik dönemi giyeceğiniz abiye elbiselerde tercih edebilirsiniz. Nude tonlarında yapacağınız bir makyajla, ayakkabı tercihi olarak da kısa ve kalın topuklular ile stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Belden Bollaşan Hamilelik Abiye Elbisesi

Uzun Boylu Kadınlar İçin Hamile Abiye Elbise Modeli - Oleg Cassini

4-5 Aylık Hamileler İçin Abiye Önerileri

4-5 aylık hamilelik döneminde karın hafifçe belirginleşmeye başlamış olduğu için vücut tipine uygun abiyelerin seçilmesi çok önemlidir. Örneğin, ince ve uzun vücuda sahip bir kadının bölgesel yağlanması karın bölgesinde oluşacağı için üstü bol, bacak ya da sırt dekolteli kıyafetler tercih edebilir. Daha balık etli kadınlar ise hamilelik döneminde göğüs altından bollaşan şifon elbiselerle çok rahat edeceklerdir. Balık gibi vücudu saran modeller bu dönemlerde fazla tercih edilmez çünkü hem çok rahat hissettirmez hem de estetik olarak balık model abiye elbiseler uygun olmaz. Bu dönemde, kıyafetlerin dekoltelerini azaltıp daha çok işleme ya da desenli modellere yönelmeniz işinizi kolaylaştırır.

Yırtmaçlı Hamilelik İçin Uygun Abiye Elbise Modeli - Oleg Cassini

Rahat Bol Hamile Elbise Modelleri

6-9 Aylık Hamileler İçin Abiye Önerileri

6 aydan itibaren hamileler için abiye önerilerindeyse ilk öncelik, tabi ki her zamanki gibi rahat ve konforun bir araya geldiği abiye modelleri olur. Bu dönemde de vücudu aşırı saran ve içerisinde rahatsız hissettiren hiçbir kıyafet önerilmez. Dar kıyafetler önerilmediği gibi, sıkılaştırıcı iç çamaşırları ve korseler de bir hayli risk oluşturacağı için bol kıyafetler tercih edilir. Dekolte ve boyun bölgesindeki naif işlemeler ya da orijinal kesimlerle dikkati yüz bölgenize çevirebilirsiniz. Böyle dönemlerde birçok kadın koyu kıyafetlerin daha ince göstermesinden yararlanırken, rengarenk abiye elbiseler giyerek içimizi açan hamileler de hayatı doya doya kucaklamayı ve neşeyi sembolize ederler.

Hamilelikte Giyilebilecek Belden Bol Siyah Abiye Elbise

Desenli Sırt Dekolteli Hamilelik İçin Abiye Elbise Modelleri - Oleg Cassini

Aslında hamilelik dönemindeki abiye seçimleri kişiden kişiye göre çok değişkenlik gösterse de genellikle en çok tercih edilen ve edilmesi önerilen modeller yukarıdaki gibidir. En önemli şeyin sağlık olduğu göz önünde bulundurularak bu dönemde abiye modellerinde riski az fakat işlemeleri, renkleri, desenleriyle kendilerini gösteren değişik modellerle kendinizi şımartabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.