Düğün ve Gelin Trendleri

Vintage Gelinlikte Zaman Tüneli: 50’lerden 90’lara Gelinlik Modelleri

Vintage gelinlik modelleri, geçmişten günümüze olan modellere yeni tarzların eklenmesiyle uyarlanan gelinlikler. Geçmişe ve sadeliğe duyulan özlemle beraber gelin adaylarının son dönemde en çok tercih ettiği gelinlik modelleri arasında vintage tarzı gelinlikler var. Fransız dantel detayları, kendinden işlemeli kumaşlar, ipek saten gelinliklere bakıp dünyaca ünlü moda ikonlarının giydiği gelinliklere hayranlık duyuyor, kendi düğününü aynı romantizmde hayal ediyorsan ve geçmişten bugüne vintage gelinlikleri inceleyip bir tercih yapmak istiyorsan Oleg Cassini ‘nin hazırladığı nostaljik gelinlikler yazısını beraber inceleyelim.

Oleg Cassini 2020 Gelinlik Koleksiyonunda Tarihe İz Bırakan Gelinlerin İzi Var

Aşk Masalına Bizi Dahil Eden Gelinler, İlham Aldığımız Gelinlikler

Dünya moda tarihine iz bırakan tasarımlarıyla Oleg Cassini, yarım asırdır gelin adaylarının en yakın arkadaşı. Moda hafızasını güçlü tasarım felsefesiyle birleştiren marka 2020 yılında da şaşırtmıyor ve gelin adaylarına sürprizleri seven cazibesi yüksek bir koleksiyon sunuyor. Gelin adaylarının en özel günlerinde onları baştan sona bu masala hazırlayan markanın koleksiyonun ilham perileri ise tanıdığımız, hayran olduğumuz kadınlar. Zarif ve her zaman şık kadınlardan ilham alan Oleg Cassini, bu geleneğini yeni koleksiyonunda da sürdürmüş. Gelinlik 2020 trendlerini kendine has tasarım ve işçilik anlayışıyla ele alan marka ünlülerin gelinliklerine de atıfta bulunuyor. Prenses gelinliklerden balık gelinliklere kadar birçok kalıbın yeni formlarla yorumlandığı 2020 gelinlik trendlerini belirleyen Oleg Cassini sizi keşfetmeye davet ediyor.

Nikah Elbisesi Ne Renk Olmalı? Nikah Abiyesi Renk Seçenekleri

Bir kadın ile bir erkeğin evlilik birliği kurmasını sağlayan yasal işlem nikah olarak adlandırılır. Şahitler eşliğinde mutluğa, aşka, iyi günde, kötü günde birlikteliğe evet denilen o unutulmaz anlardan biridir. Ve bu yüzden nikahsız evlilik olmaz diyebiliriz. Tabii ki nikahlar da farklı konseptlerde olabiliyor. Bazen resmi nikah dairelerinde, bazen kır konseptinde ya da sahil kenarında belki de yabancı bir ülkede konsoloslukta olabilir. Düğün ile bir arada yapılan nikahlarda bu konseptlerden birisi. Bu konsept seçimini etkileyen birçok etken olabiliyor. Bu etkenlerden birisi de yaşadığımız süreçteki salgın durumu.

Düğün Çıkış Müziklerinden, Türkçe ve Yabancı Dans Müziklerine Kadar En Çok Tercih Edilen Düğün Müzikleri

Düğüne kadar binbir hazırlığınızı yaptınız, gelinliğinizi seçtiniz, damatlığı ayarladınız. Yemek listeleri, davetliler, konsept süsler, ufak detaylar, düğün öncesi ve sonrası için hediyeler derken yapılacaklar listesi doldu taştı. Fakat nasıl başlarsan öyle gider diye düşünerek belki de en önemli kararlardan birisi olan düğün giriş müziğine henüz karar verememiş olabilirsiniz. Düğünde yaratmak istediğiniz havayı tamamen değiştirebilecek, hayalinizi yansıtacak, sizi ifade edecek en önemli unsurlardan biri şüphesiz düğün müzikleri. Eğer nasıl bir müzik seçmeliyim, farklı alternatifler neler olabilir ya da en popüler şarkılar hangileridir diye düşünürseniz bu liste tam size göre. Karşınızda siz yeni evlenen çiftlere özel birbirinden farklı düğün giriş müzikleri!

Gelinlerle İlgili En Çok Merak Edilen Sorular

Günümüzde evlenen bir çok çift hala adetlere, gelenek ve göreneklere uyarak dünya evine giriyor. Kimisi ihtişamlı düğünler yaparken kimi gelin ve damat sade bir nikah töreni tercih ediyor. Ancak herkesin ortak bir noktası var evlilik telaşı.

Düğün ve Nişan Aksesuarlarını Davetten Sonra Nasıl Değerlendirebilirsiniz?

Tüm detayları düşündünüz, hazırlıklarınızı yaptınız, heyecanla beklediniz derken bir zaman sonra “o gün” geldi ve hatta göz açıp kapayıncaya kadar bir sürede bitti. Nişan ya da düğün gibi en özel anlarınızı birkaç saate değil de çok daha uzun süreye sığdırmak ve anılarınızı yaşatmak için sizlere birkaç tüyo versek ne dersiniz?

Lüks Düğünlerin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Eğer siz de ihtişamlı, havalı ve unutulmaz düğünlerden hoşlanıyorsanız bu yazı tam size göre. Birçoğumuz göz alıcı tasarımların ve çarpıcı dekorların buluştuğu lüks düğünleri seviyoruz. Bu düğünlerde ilham dolu birçok fikir havada uçuşur ve misafirlerin gözlerini kamaştırır. Fakat bu etkinliklerin arka planında çok fazla detay, işçilik ve emek olduğunu da unutmamak gerekli.

Bugün Bizim Düğün Günümüzdü

Sebep ne olursa olsun, düğünü ertelemek ve o büyük gün için biraz daha beklemek zorunda kalmak, eminiz ki tüm çiftler için çok zor bir süreçtir. Aylar öncesinden belirlediğiniz düğün tarihinizin belki de farklı anlamları da vardı sizin için. Hatıralarda kalacak, hiç unutulmayacak bir tarih seçmiştiniz belki de…

Ertelenen Düğünleri Davetlilere Haber Verme Yöntemleri

Ne demişler, hayatta hiçbir şeyin garantisi yok… Planladığımız birçok şey ön göremediğimiz şekilde iptal olabilir. Bu hiç istemeseniz de iptal etmek ya da ertelemek zorunda kaldığınız düğününüz de olabilir. Beklenmedik bir doğal afet, ailevi bir durum ya da herkesin izole olmasını gerektiren bir salgın, tüm düğünün iptaline ya da ertelenmesine sebep olabilir.

Kalabalıktan Uzak, Düğün Yapmadan Evlenmek İsteyenler İçin İpuçları

Evlenme kararından sonra çift olarak karar vermeniz gereken en önemli konu tabii ki nasıl bir konsept ile evleneceğiniz olacaktır. Bir tarafta gösterişli düğünler, bol bol davetliler diğer tarafta ise sade ve şık nikah törenleri… Belki de gözlerden ve tüm o kalabalıktan uzak, sadece bir çift olarak "mutluluğa evet" demek. Sizin tercihiniz bunlardan hangisi olacak? Seçiminiz hangisi olursa olsun en önemlisi o günün her anından keyif almanız olmalı.

1 2 3 4 5 6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.