Düğün ve Gelin Trendleri

Yörelere Göre Türk Düğün ve Evlenme Gelenekleri

Dünyada her yıl milyonlarca insan gelenekleri de yerine getirerek evleniyor. Her ülkenin kendine has evlilik gelenekleri var. Türkiye’nin yörelerinde evlilik gelenekleri neler. Geçmişin katı kural ve gelenekleri her ne kadar modernize edilmiş olsa da hala devam ediyor. Geçmişte anneanne ve annelerimize uygulanan gelenekleri hala devam ettirmek zorunda mıyız? Hayatta önceliklerin değişmesi her anlamda daha fazla sadeleşmeye gittiğimiz bu dönemde yine de gelenekleri devam ettiriyor, yöremize ait eğlenceli bir gelenek varsa yerine getirmek istiyoruz. Yörelere göre değişen gelenleri ve merak edilenleri sizin için yazımızda derledik. Düğünün geleneklerden izler taşısın istiyorsan bu yazıyı okuyabilirsin.

EVDE SÖZ VEYA NİŞAN ORGANİZASYONU YAPACAKLAR İÇİN TAVSİYELER

Söz ya da nişan organizasyonu için düşündüğünüz mekan ev ise en zor kararı verdiniz demektir.

NİKAH İÇİN SAÇ MODELLERİ VE AKSESUAR ÖNERİLERİ

Bir ömür mutluluğa evet dediğimiz o muhteşem gün hatıralarımız da olduğu kadar fotoğraflarda da unutulmaz bir anı olarak yerini alacak. Ve eminiz sende o fotoğraflara bakarken ne kadar güzel gözüküyorum demek istersin. İster büyük bir düğün, istersen de ailen ve yakın dostların ile bir arada olduğun sade bir nikah töreni ile evlen, gelinliğin senin için çok önemli olacaktır; daha sonrada güzelliğine güzellik katacak saçların. Bazılarımız uzun saçlı, bazılarımız kısa, kıvırcık ya da düz ve hepimizin kendimizi iyi hissettiği bir saç modeli mutlaka vardır.

Kına Gecesi Geleneği İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Kına gecesini yüzlerce yıldır bir Türk geleneği olarak biliriz. Evlenmeden bir iki gün önce aileler ve dostlar bir araya gelir, geleneksel türküler söylenir, gelinin avcuna damadın serçe parmağına kına yakılır. Kınanın geçmişi ise binlerce yıl öncesine kadar gidiyor, Türkler ile bağlantısı ise İslam’dan önceye kadar dayanıyor.

Bahçede Yapılabilecek En Güzel Söz Ve Nişan Konsepti Fikirleri

En önemli günlerimizden biri olan söz ve nişanda nasıl bir konsept belirleyeceğiniz tamamen sizin zevk ve tarzınıza kalmış. Belki filmlerdeki gibi narin çiçekler ve tüller ile ahenk içinde bir nişan, eğlenceli ve rengarenk bir dünya yaratmak istiyorsunuz.

Nikah, Düğün İçin İç Mekan ve Dış Çekimlerde En Güzel Gelin ve Damat Pozları Nasıl Verilir?

Bir ömür hatırlayacağınız o büyülü günü ileride baktıkça ruhunuza sevgi dolduracak fotoğraflar ile daha eşsiz bir anıya dönüştürebilirsiniz. Her çift, aşkını yıllar sonra bile baktığında ilk günki gibi bir aşkla hatırlayacakları bir düğün albümü olsun ister. Bazen düğün fotoğrafları için uygun mekan seçimimizi, bu pozları nasıl yakalayacağımızı ve nasıl poz vereceğimizi bilemeyiz ve sende herkes gibi bunu çekim öncesinde düşünmüş olabilirsin.

Hangi Burç Hangi Gelinliği Giymeli?

Hayatımızdaki bir çok şeye yön veren burçlarımız, giyim tarzımızı da büyük oranda etkiliyor. Giyim zevkimize de yansıyan burç özelliklerimiz tarzımızın belirlenmesinde de rol oynuyor. Bazen önemli günlerde giyeceğimiz kıyafete karar vermekte zorlanabiliriz. Özelliklede hayatımızın en mutlu gününde giyeceğimiz gelinliği seçmek, modele karar vermek zor olabilir. Peki bu süreçte burcunuzun size rehberlik etmesine ne dersiniz? Gelinlik seçiminde de burçlarımızdan etkilenebiliriz. Ruh halimizi, kişiliğimiz etkileyen burçlarımız aynı zamanda görünüşümüzü de etkiliyor. Saç modelinden aksesuara, ayakkabı seçiminden makyaj tarzımıza kadar burçlarımızın özelliğini taşıyoruz diyebiliriz. Peki burçlara göre gelinlik 2020 senesinde nasıl olacak merak ediyor musun? Hangi burç hangi gelinlik modelini tercih eder birlikte göz atmaya ne dersin? O zaman sizler için hazırladığımız burçlar ve gelinlik modelleri yazımızdan burcuna uygun olan model ve tarza göz atabilirsin.

Hafızalara Kazınacak En Popüler 8 Düğün Konsepti ve Teması

Herkes düğününün unutulmaz bir anı olmasını ister bunun için farklı düğün konseptleri belirleyebilir hem misafirlere hem de kendinize hep akıllarda kalacak anlar yaşatabilirsiniz.

Vintage Gelinlikte Zaman Tüneli: 50’lerden 90’lara Gelinlik Modelleri

Vintage gelinlik modelleri, geçmişten günümüze olan modellere yeni tarzların eklenmesiyle uyarlanan gelinlikler. Geçmişe ve sadeliğe duyulan özlemle beraber gelin adaylarının son dönemde en çok tercih ettiği gelinlik modelleri arasında vintage tarzı gelinlikler var. Fransız dantel detayları, kendinden işlemeli kumaşlar, ipek saten gelinliklere bakıp dünyaca ünlü moda ikonlarının giydiği gelinliklere hayranlık duyuyor, kendi düğününü aynı romantizmde hayal ediyorsan ve geçmişten bugüne vintage gelinlikleri inceleyip bir tercih yapmak istiyorsan Oleg Cassini ‘nin hazırladığı nostaljik gelinlikler yazısını beraber inceleyelim.

Oleg Cassini 2020 Gelinlik Koleksiyonunda Tarihe İz Bırakan Gelinlerin İzi Var

Aşk Masalına Bizi Dahil Eden Gelinler, İlham Aldığımız Gelinlikler

Dünya moda tarihine iz bırakan tasarımlarıyla Oleg Cassini, yarım asırdır gelin adaylarının en yakın arkadaşı. Moda hafızasını güçlü tasarım felsefesiyle birleştiren marka 2020 yılında da şaşırtmıyor ve gelin adaylarına sürprizleri seven cazibesi yüksek bir koleksiyon sunuyor. Gelin adaylarının en özel günlerinde onları baştan sona bu masala hazırlayan markanın koleksiyonun ilham perileri ise tanıdığımız, hayran olduğumuz kadınlar. Zarif ve her zaman şık kadınlardan ilham alan Oleg Cassini, bu geleneğini yeni koleksiyonunda da sürdürmüş. Gelinlik 2020 trendlerini kendine has tasarım ve işçilik anlayışıyla ele alan marka ünlülerin gelinliklerine de atıfta bulunuyor. Prenses gelinliklerden balık gelinliklere kadar birçok kalıbın yeni formlarla yorumlandığı 2020 gelinlik trendlerini belirleyen Oleg Cassini sizi keşfetmeye davet ediyor.

1 2 3 4 5 6 7
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.