Tarlatan Hakkında Merak Edilenler: Tarlatan Nedir? <br> Tarlatan Çeşitleri, Katlama - Daraltma Taktikleri ve Dahası

Tarlatan Hakkında Merak Edilenler: Tarlatan Nedir?
Tarlatan Çeşitleri, Katlama - Daraltma Taktikleri ve Dahası

10 Ocak 2020

Tarlatan, gelinliklerin, hatta bazen abiye elbiselerin altına giyilen bir iç etektir. Gelinliğe istenilen kabarıklığı verir ve gelinlerin daha rahat yürümelerine yardımcı olur.

Gelinlikteki görselliği artıran, eteğin daha düzgün durmasını sağlayan tarlatanın birçok çeşidi bulunmaktadır. En önemli konu ise gelinliğin silüeti ile uyumlu olacak, doğru tarlatan modelini seçmektir. Kabarık prenses model için farklı, balık etekli bir model için farklı tarlatanlar seçilmelidir.

Tarlatan Nasıl Daraltılır ve Katlanır Oleg Cassini 2020

Tarlatanlar, kumaşına göre de farklılık göstermektedir. Gelinliğin kumaşına uyum sağlayacak olanlar tercih edilmelidir.

Gelinliğinin içerisinde kusursuz ve mükemmel görünmeni sağlayacak tarlatanın önemli bir detay olduğunu unutma.

Hadi, gelinlik tarlatan çeşitleri, tarlatan modelleri nasılmış, birlikte bakalım.

Tarlatan Modelleri ve Çeşitleri

Gelinlik tarlatanlarının birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bazıları telli tarlatan dediğimiz farklı çaptaki, daire şeklindeki balenlerden oluşan geniş çaplı tarlatanlardır.

Genellikle prenses ya da geniş A kesim etekli gelinliklerde tercih edilen telli tarlatanlar, bazen balık model gelinliklerin etek uçlarını kabartmak için de kullanılmaktadır.

Tarlatan Modelleri ve Çeşitleri Oleg Cassini 2020

Bazı tarlatanlar ise katlı fırfırlardan oluşmaktadır. Sert tüllerin desteklediği kat kat tarlatanlar, çoğunlukla az kabarık gelinliklerde kullanılır. Tarlatanların kumaşları da şekline göre değişiklik göstermektedir. Çoğunlukla vual kumaş ve tül kullanılır. Bazen daha dökümlü gelinlikler için şifon ya da ipek kumaş da kullanılabilir.

Tarlatan Nasıl Daraltılır ve Nasıl Katlanır?

Telli tarlatanların çapları farklı şekilde üretilmektedir. Eğer gelinliğinin daha az kabarık olmasını istiyorsan, balenlerin boylarını kestirerek çaplarını daraltabilirsin.

Kabarık Prenses Model ve Balık Etekli Modele Özel Farklı Tarlatan Seçenekleri

Tül ve kumaş tarlatanlar genellikle değişik bedenlerde üretildiği gibi, bazılarının beli lastikli de olabiliyor. Kumaş tarlatanlar, rahat bir şekilde katlanılabildiği gibi, tel tarlatanlar ise birbirinin içine geçecek şekilde düz hale getirilebilir.

Oleg Cassini Tarlatanları

Bir dünya markası olan Oleg Cassini markasında her tarzda gelinliğe yakışacak ve mükemmel duruşu sağlayacak tarlatan modelleri bulunmaktadır ve sana hediye olarak verilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.