2020'nin En Zarif Fransız Gelinlik Modelleri

2020'nin En Zarif Fransız Gelinlik Modelleri

01 Mart 2019
Bu içerik, 2020 trendleri ile Kasım 2019'da güncellenmiştir.

Gelinliğin geçmişten günümüze tarihine baktığımızda dantel kumaşların özellikle de fransız dantelinin yeri vazgeçilmezdir. Stiller ve trendler değişse de dantelin modası hiçbir zaman geçmemektedir. Peki fransız dantelinin diğer dantellerden farkı nedir?
Bu gelinliklere neden ‘Fransız model gelinlik’ denmesi ne kadar doğrudur bilinmez ama gelin, ünlü fransız güpür dantelini biraz inceleyelim ve 2020 fransız danteli gelinlik modellerindeki farklı stillere göz atalım.

Fransız dantelini diğerlerinden ayıran en önemli özellik, desenin tül üzerine işlenerek elde edilmesi yerine, motifin farklı dokuma tekniği sayesinde tül ile birlikte oluşturulmasıdır. Bunun belirtisi olarak, en kenarda kirpik denilen saçakların bulunmasıdır. Eski zamanlarda el emeği ile Fransa’da üretilmeye başlayan ve zamanımızda aynı teknik ile daha teknolojik üretilen gerçek fransız dantelleri çok kıymetli olduğudan, fiyatları diğer dantellere göre daha yüksektir. Bu yüzden fransız dantelli gelinlik fiyatları da diğerlerine nazaran daha farklı olabiliyor. Günümüzde birçok gelinlikte kullanılan danteller görüntü olarak fransız danteline çok benzer şekilde, farklı teknikler ile üretilen dantellerdir.

FRANSIZ DANTELLİ PRENSES GELİNLİK MODELLERİ

Fransız kabarık gelinlik modelleri, belinizin inceliğini olabildiğince ortaya çıkaran ve görsel açıdan çok zengin bir stile sahiptir. Fransız danteli havasındaki farklı danteller ister gelinliğin tamamında kullanılsın, isterse detay olarak etek ucu bordüründe, diyebiliriz ki herkesi kendinize hayran bırakacak ve eski zamanların fransız gelinlik modellerini anımsatan gelinliğinizle muhteşem bir gelin olacaksınız.

Fransız Dantelli Prenses Gelinlik Modelleri Oleg Cassini

A TİPİ FRANSIZ DANTEL GELİNLİK

Kraliyet gelinliklerini anımsatan ve asaletin simgesi gibi gözüken A-kesim dantel işlemeli gelinlikler birçok vücut tipine uyumludur. Klasik ve modern tarzı bir arada yakalayabilmek için fransız danteli dokusundaki ince ve motifli dantel bir kat tülün altında kullanıldığında daha masalsı bir tarza sahip olabilirsiniz.

Fransız Dantel Gelinlik Oleg Cassini

DENİZ KIZI FRANSIZ DANTELLİ GELİNLİK MODELLERİ

Dantelin en yakıştığı modellerden biride dar kesimli, Fransız danteli balık gelinlik modelleri. Fransız danteli havasında dokunmuş, incecik dantel ve astarda kullanılan bej, pembe tonları gelinliğe farklı romantizm katmakta.

Fransız Danteli Balık Gelinlik Modeli Oleg Cassini

BOHEM FRANSIZ DANTELLİ GELİNLİKLER

Bohem tarz gelinlik denince akla ilk olarak baştan aşağıya dantel kumaştan tasarlanmış gelinlikler geliyor. Fransız modeli gelinlikler, danteli dokusundaki ince danteller özelikle omuzlarda ve sırtta volan ve fırfır olarak kullanıldığında geçmişin bohem tarzını günümüz gelinliklerinde gördüğümüz romantik bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Fransız Güpür Gelinlik Oleg Cassini

UZUN KOLLU FRANSIZ DANTELLİ GELİNLİKLER

2020 Fransız güpürlü gelinlik modellerinde uzun kol en çok karşımıza çıkan detaylardan biri oldu. Dantelin inceliğinden gelen transparanlık, Fransız danteli motiflerinin daha belirgin olmasını sağlıyor. Geçmişten günümüze zarafetin simgesi gibi olan uzun kollu, eteği kabarık Fransız danteli gelinlik modelleri 2020’de birçok gelin adayının tercihi olacak gibi.

Uzun Kollu 2020 Fransız Dantelli Gelinlik Oleg Cassini

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.