sadsad x
asdasd
Bağlılığın Sonsuz Simgesi: Nişan ve Evlilik Yüzükleri

Bağlılığın Sonsuz Simgesi: Nişan ve Evlilik Yüzükleri

31 Aralık 2020

Evlilik ve nişan yüzükleri sadece bir altın halka, sıradan bir çift yüzük değildir. Çiftlerin evliliğe giden yolda aşkını ve bağlılığını simgeler. Bu yüzden özeldir, biriciktir, kıymetlidir. İyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta, son nefese dek çiftlerin parmaklarındadır. İçine o aşkın en güzel anılarını gizler, zor günlerdeki dayanışmayı, yol arkadaşlığını, çocuklarla büyüyen aileyi ve nice anlamı temsil eder. Peki, çiftler için çok önemli olan bu yüzüklerin seçimi nasıl yapılmalıdır? Nişan yüzüğü nasıl olur? Evlilik yüzüğü seçerken neye dikkat etmek gerekir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık. Hadi birlikte göz atalım.

Nişan ve Evlilik Yüzükleri 2021

Evliliğe İlk Adım: Söz Yüzüğü

Sevdiğiniz erkeğin dudaklarından o büyülü sözler döküldü: “Benimle evlenir misin?” ve yanıt adeta dudaklardan değil kalplerden döküldü: “Evet!” Evlilik teklifi için alınan tektaş pırlanta heyecanla parmağa takıldı. Şimdi sırada aileleri bu durumdan haberdar etmek var. Haberi verdikten sonra ailelerden erkek tarafının kız tarafına istemeye gitmesi ve çiftlerin evlilik için söz vermesiyle birlikte söz yüzükleri takılır. Yüzük yastığı ile birlikte gelen yüzükler, çiftlerin hayat boyu birbirlerine karşı verdikleri sözün ilk simgesidir. Aile ve çiftlerin evlilik için söz kestiği bu özel günde söz yüzüklerini erkek tarafı alabilir. Söz yüzüğü, sağ elin parmağına takılır ve nişan törenine kadar parmağınızda kalır. Bazı çiftler nişan töreniyle söz kesmeyi birlikte yapabilir. Böyle durumlarda evlenene kadar tek bir yüzük tercih edebilirsiniz.

Nişan Yüzüğü Yastığı - Oleg Cassini

Ve Kurdele Kesilir: Nişan Yüzüğü

Nişan yüzüğü, söz yüzüğü gibi aile bireyleri arasında yapılan bir törenle birlikte çiftin parmaklarına takılır. Nişan yüzüklerini genellikle kız tarafının yüzüğünü erkek, erkek tarafınınkini kız alır. Nişan yüzükleri; nişan tepsisi ve bir kurdele ile birlikte gelir. Aile büyüklerinden birinin konuşması ve iyi dileklerle birlikte çiftlerin sağ el yüzük parmaklarına yüzükler takılır ve kırmızı kurdele kesilir.

Nişan Yüzüğü Tepsisi - Oleg Cassini

Büyülü Gün Geldi Çattı: Evlilik Yüzüğü

Çiftlerin evlendikleri ilk günden itibaren, sol yüzük parmaklarına taktıkları alyanslara evlilik yüzüğü denir. Bazen çiftler nişan yüzüklerini değiştirerek isimlerinin ve evlendikleri tarihin yazıldığı alyansları satın almayı tercih ediyorlar. Bazen de nişan alyanslarını sağ yüzük parmaklarından çıkarıp sol yüzük parmaklarına takarak kullanmayı tercih ediyorlar. Seçim elbette sizin.

Evlilik Yüzüğü - Oleg Cassini

Söz Yüzüğü ve Nişan Yüzüğü Arasındaki Fark Nedir?

Söz ve nişan yüzüğü arasında büyük bir fark olduğunu söyleyemeyiz. Her iki yüzük de çoğunlukla alyans şeklinde olur ve çiftlerin tercihlerine göre renkleri ve modelleri değişiklik gösterebilir. Çiftlerin sağ ellerinin yüzük parmaklarına takılan bu yüzükler evlenene kadar olan zamanda çiftlerin birbirine bağlılığını taçlandırır. Bazı çiftler nişan töreniyle söz kesmeyi birlikte yapabilirler. Aynı gün içinde hem söz kesimi hem de nişan töreni olabilir. Mükemmel alyansı bulursanız; bu alyansı hem söz hem de nişan yüzüğü olarak kullanmanız mümkündür.

Söz Yüzüğü ve Nişan yüzüğü - Oleg Cassini

Söz ve Nişan Yüzükleri Nasıl Olmalıdır?

Her çiftin aşklarının sembolü olarak gördükleri yüzüklerinin seçiminde zevkleri farklıdır. Kimi çift daha sade alyans takımlarını tercih ederken, kimi de taşlı ve dikkat çekici yüzükleri seçebilir.

Geleneksellikten Hoşlananlara: Klasik Alyans Modelleri

Geleneksel ve sade seçimler yapmaktan hoşlananlar seçimlerini klasik alyans modelleri yönünde kullanabilirler. Beyaz, sarı ve pembe altın alyanslardan oluşan bu yüzükler sade bir şıklık arayan, aktif bir yaşamı olan ve alyansını her daim kolaylıkla temizlemek isteyen çiftlerin ilk tercihidir. Aynı zamanda erkek tarafının daha rahat takabilmesi açısından daha sade ve şık tasarımları seçebilirsiniz. Bunun için de çiftler için tasarlanmış sade takım alyansları tercih edebilirsiniz. Eğer daha gösterişli, dikkat çekici ve çarpıcı takılardan hoşlanıyorsanız; kız tarafı olarak sizin taşlı ve dikkat çeken bir alyans tercih etmeniz, erkek tarafının da sade bir alyans tercih etmesi bir seçenek olabilir.

Rose Altın Alyans Modelleri

Çiftler arasında son yıllarda sıklıkla tercih edilen Rose altın alyanslar gelenekselden vazgeçmeden farklılık arayan çiftler için ilk tercih oldu. Yüzüğünüzde sadelikten gelen bir şıklık ve farklılık yakalamak istiyorsanız, rose altın alyans modelleri tam size göre.

Rose Altın Alyans Modelleri - Oleg Cassini

Alyansta Işıltı Sevenlere: Pırlantalı Alyans Modelleri

Son zamanlarda özel tasarım alyans modelleri çiftler arasında gittikçe popüler hale geliyor. Kadınlar için pırlanta ya da değerli taşların kullanıldığı alyanslar; içerisine isimler ve tarihler yazılarak parmaklarda yerini alıyor. Değerli taşlarla süslenmiş alyans takmak, alyansın kullanımı kadar eski bir uygulamadır. Pırlantalı alyans modelleri, gösterişi, güzelliği ve önemi nedeniyle kadınlar tarafından popüler bir seçimdir. Pırlantalar, güçleri nedeniyle sonsuzlukla ilişkilendirilirken, pırlanta ve aşk arasında da bir bağlantı vardır. Bu durum pırlantaları, evli bir çiftin aşkını ve bağlılığını temsil etmek için mükemmel bir değer yapar. Diğer değerli taşlar da kendi başlarına veya elmasların yanında alyanslarda yer alabilirler. Her değerli taşın kendi anlamı ve sembolizmi vardır. Bu değerli taşların kullanıldığı alyanslarda, taşın karatına göre fiyatların değişkenlik gösterdiğini aklınızda bulundurarak bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Alyanslar

Alyanslarınızı, içlerine işlenmiş romantik, anlamlı ve unutulmaz bir yazıyla daha kişisel hale getirebilirsiniz. Alyansların içine çiftler arasında özel olan yazıların ve tarihlerin işlenmesi giderek daha popüler hale geliyor. Size kısa ve özel bir şey söyleme fırsatı veren bu kişiselleştirilmiş alyanslarla aşkınız hep parmağınızda yaşayacak. Bir gravürün güzelliği, istediğiniz şeye dönüşebilmesidir. Ancak alan kısıtlı olduğu için kısa ve anlamlı olmasına dikkat edin. Kazıma işleminin mümkün olmayacağı belirli alyans şekilleri ve stilleri vardır. Birçok çift pırlanta tercih ederken, diğer yüzük tarzlarını merak edenler var. Bu tarzlar arasında popüler ve şık nişan yüzükleri de var.

“Pırlantanın Büyüsü Aşkınızın Şahidi Olsun”

Pırlanta Tektaş Yüzükler

Tektaşlar, değerli tek taşın merkezde olduğu dikkat çekici ve karatına göre fiyatı değişkenlik gösteren yüzük çeşitleridir. Tektaş yüzükler evlilik tekliflerinde en çok tercih edilen yüzüklerdir. Tektaş pırlantalar evlilik hediyesi olarak verildikleri gibi; doğum günü ya da yıldönümü gibi özel günlerde de hediye olarak tercih edilebilir. Tektaş yüzüklerde genellikle değerli olan pırlanta öne çıkıyor. Ancak son yıllarda safir, yakut, zümrüt, elmas gibi farklı değerli taşların kullanıldığı özel tasarımlar da yüzüklerde kendini gösteriyor ve gelinler tarafından çok beğeniliyor. Kullanılan pırlantanın ve değerli taşların karatı, kesimi, parlaklığı ve büyüklüğü tektaşın fiyatını belirliyor. Tamamen sizin ve eşinizin zevkine göre istediğiniz modelde ve istediğiniz bütçede tektaş tercihinizi yapabilirsiniz.

Pırlanta Tek Taş Yüzükler - Oleg Cassini

Son Yılların En Gözdesi: Baget Evlilik Yüzükleri

Son yıllarda mücevher modasında baget kesim pırlantaların yükselişine şahitlik ediyoruz. Tarihten bu yana ihtişamı ve gösterişi temsil eden baget pırlanta yüzükler, klasik tek taş kesimlerine alternatif arayanların tercihi oluyor. Baget evlilik yüzükleri, evlenme teklifi için klasik tek taş pırlantalara önemli bir seçenek yaratıyor.

Baget Evlilik Yüzükleri - Oleg Cassini

Tamtur Evlilik Yüzükleri

Elbette geleneksel tek taş pırlantalar yerine farklı evlilik yüzükleri de tercih edebilirsiniz ya da tek taş pırlantanızın yanına bir de tamtur pırlanta yüzük ekleyerek şık bir kombin yapmak isteyebilirsiniz. Stil sahibi, şık ve zarif tamtur pırlanta yüzüklerinin evlilik takısı olarak harika bir seçenek olduğunu bir de biz hatırlatalım!

Tam Tur Evlilik Yüzükleri - Oleg Cassini

Evlilik Yüzükleri Nereden Alınır?

Aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulduysanız; size ve müstakbel eşinize en uygun yüzükleri seçme vakti. Sizin için farklı özellikleriyle öne çıkan alyansları ve tektaşları seçtik. Şimdi birbirinden şık yüzük tasarımları ile tanışma zamanı.

Evlilik Yüzükleri Nereden Alınır - Oleg Cassini

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.