Dünyanın Diğer Ucunda Başlayan Bir Aşk Hikayesi

Dünyanın Diğer Ucunda Başlayan Bir Aşk Hikayesi

23 Ocak 2018

Oleg Cassini Gelinleri’nden Cansın Hanım’ın, eşi Erkan Bey ile hikayesi dünyanın diğer bir ucunda Avusturalya’da başlıyor. Ortak olarak bulundukları  bu ülkede kısa bir süre içerisinde evlilik kararı alan çiftimiz aşkı birbirlerini ilk gördükleri anda başlamış. Fotoğrafçı Emel Varol’un objektifine poz veren çiftimiz, bahar ve yaz aylarında evlenecek tüm çiftlere ilham veriyor.

Ne kadar sürede evlenmeye karar verdiniz? 

Birbirimizi dünyanın diğer ucunda, Avustralya’da, bulduk. Evleneceğin kişiyi bulduğunda onu yıllardır tanıyormuşsun gibi hissedersin ya, bizim ki de aynen böyle oldu. İlişkimizin başında evlilik kararıyla yola çıkmıştık zaten.Evlilik teklifini nerede ve asıl aldınız? 

Evlilik teklifi konusunda klişeleri hiç sevmiyorum. Türkiye’ye dönmeden teklifimi almış ve cevabımı vermiştim . İçten geldiği gibi. bana samimi gelen de bu olmuştur hep.

Düğün tarihinden ne kadar önce hazırlıklara başladınız?

Düğün hazırlıklarına düğün tarihinden 2 ay önce başladık. Biraz yoğun bir donem oldu bizim için ama sorunsuz hallettik.

Hayalinizdeki gelinlik nasıldı?

Hayalimdeki gelinlik sade ve çok kabarık olmayan bir modeldi. Oleg Cassini ilk girdiğim mağazaydı ve denediğim ikinci gelinliği almaya karar verdim, inanılmaz rahattı. Nikah, düğün ve dış çekim olmak üzere üç kere giydim gelinliğimi ve ne kadar rahat olduğunu tekrar tekrar anladım.  Duvağıma ise aşık oldum diyebilirim ☺Gelin makyajınızı nasıl yaptırdınız? Hangi renkleri tercih ettiniz?

Makyaj konusunda sadece ağır bir makyaj istemediğimi söyledim ve gerisini kuaforüme bıraktım.

Gelin saçınızı nasıl yaptırdınız? Neden böyle bir model tercih ettiniz?

Rahatlık benim için çok önemli. Bütün gece saçımın önüme gelmesini ya da dalgası bozuldu ama acaba diye düşünmek istemedim ve sade bir topuz yaptırdım.

Düğün fotoğrafçınızı ve fotoğraf çekim konseptini neye göre belirlediniz?

Sanırım araştırmaya en çok zaman ayırdığımız konu fotoğraflarımızı kimin çekeceğiydi. Uzun bir sure sonra araştırdıktan sonra Emel Varol Photography bulduk. Yapmış olduğu çekimleri çok beğendik. Doğa içinde ve düğünden sonra rahat bir çekim istediğimizi söyledik ve kendimizi Emel’e emanet ettik. Çok profesyonel ve o kadar sıcakkanlı ki, çok tereddütlü başladığımız çekimi hiç bitmeseydi diyerek sonlandırdık. Sonuç beklediğimizden daha harika oldu.Hayalinizdeki düğün nasıldı? Nelerden ilham aldınız? 

Düğün için istediğimiz tek şey açık havada olmasıydı. Onun dışında belirlediğimiz bir konsept yoktu. Canımızın istediği gibi yaptık her şeyi.

Düğün mekanı seçerken nelere dikkat ettiniz?

Mekan seçerken dikkat ettiğimiz ilk nokta, olası bir yağmura karşı kapalı yeri olup olmadığıydı. İyi ki de bunu dikkat etmişiz. Düğünümüzün olduğu gün yağmur hiç durmadı. :)

Düğünün en heyecanlı anı neydi?

Düğünün en heyecanlı kısmı ilk giriş anı oldu. Sevdiğimiz herkes orada ve mutluluğumuza tanıklık ediyorlardı.

Balayı için nereyi seçtiniz? 

Balayı için Faralya, Kabak Koyu’nu tercih ettik.

Dugun icin istedigimiz tek sey acik havada olmasaydi. Onun disinda belirledigimiz bir konsept yoktu. Canimizin istedigi gibi yaptik her seyi.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.