sadsad x
asdasd
Kalabalıktan Uzak, Düğün Yapmadan Evlenmek İsteyenler İçin İpuçları

Kalabalıktan Uzak, Düğün Yapmadan Evlenmek İsteyenler İçin İpuçları

25 Mart 2020

Evlenme kararından sonra çift olarak karar vermeniz gereken en önemli konu tabii ki nasıl bir konsept ile evleneceğiniz olacaktır. Bir tarafta gösterişli düğünler, bol bol davetliler diğer tarafta ise sade ve şık nikah törenleri… Belki de gözlerden ve tüm o kalabalıktan uzak, sadece bir çift olarak "mutluluğa evet" demek. Sizin tercihiniz bunlardan hangisi olacak? Seçiminiz hangisi olursa olsun en önemlisi o günün her anından keyif almanız olmalı.

Düğün Yapmadan Evlilik Fotoğraf Çekimi

Ve eminiz ki bu kararı vermenizde zaman, bütçe ve ailelerin istekleri gibi birçok etken olacaktır. Unutmayın ister büyük bir düğün yapın; ister gözlerden uzak evlenin, her ikisinin de keyifli yanları olacaktır. Büyük düğünlerde aileleriniz, akrabalarınız, dostlarınız ve birçok sevdiğiniz kişi ile mutluğunuzu paylaşmak, hep birlikte eğlenmek çok keyif verici olacaktır. Ama sade bir nikah ile evlenmenin de çok cazip tarafları olduğunu söyleyebiliriz.

Sizin tercihiniz düğün yapmadan evlenmek ise hadi, gelin, düğün yapmadan nasıl evlenilir, avantajları nelerdir ve düğünsüz evlenmek nasıl daha keyifli hale getirilir, birlikte bakalım.

Aile Arasında Sade Bir Nikah

Yakın çevrenizden birkaç davetli ile ister nikah salonunda ister evinizde ya da size özel bir mekanda evlenebilirsiniz. Sade nikahların hazırlık süreci, büyük düğünlere göre çok daha kısa olacaktır. Düğün mekanı, davetli listesi, düğün yemekleri gibi birçok detayı düşünmek zorunda kalmamak hem bütçe olarak hem de zaman olarak size avantaj sağlayacağından; size kalan zamanı ve bütçeyi yeni kuracağınız evinize ayırabilirsiniz.

Düğün Yapmadan Nikah Yapmak

Belki de büyük bir düğün yapmak yerine o hayalini kurduğunuz büyüleyici balayınıza gidebilirsiniz. Sade nikah törenlerinde organize etmeniz gereken tek şey nikah saatiniz ve oraya kaçta gideceğiniz. Sonrasında ister şehirde istediğiniz gibi dolaşın, ister ilk gördüğünüz hamburgercide karnınızı doyurun, isterseniz de en lüks restoranlardan birinde mum ışığında romantizm yapın. Ya da sokak çalgıcılarının eşliğinde ilk dansınızı yapmak çok eğlenceli olmaz mı? Hiçbir planlama yapmanıza gerek yok; canınız ne isterse ve ne zaman isterse onu yapmakta özgürsünüz!

Uzak Diyarlarda Bir Nikah

Büyük bir düğün yapmak yerine egzotik bir adada ya da tarih kokan bir Avrupa şehrinde herkesten uzakta evlenmeye ne dersiniz? Nikahınızı balayınız ile birleştirmek çok iyi bir fikir olabilir. Eminiz ki sevdikleriniz için de güzel bir sürpriz olacaktır. Bir yandan yeni yerler keşfetmenin zevki, diğer yandan baş başa geçireceğiniz romantik anlar…

Yurt Dışında Düğünsüz Evlenmek

Aslında yurt dışında evlenmek sanıldığı kadar zor ve maliyetli değil. İlk yapmanız gereken yurt dışında nerede evlenmek istediğinize karar vermek. Tabii ki bu kararınızı bunun için ayıracağınız bütçe, evlenmeyi planladığınız ayın denk geldiği mevsim etkileyecektir. Ama en çok tercih edilen romantik destinasyonların başında aşıklar şehri olarak da bilinen Roma ve Paris gelmekte.

Yurt Dışında Düğün Yapmadan Evlenmek

Ama siz çok daha farklı bir şey istiyorum derseniz kutuplarda evlenmeye ne dersiniz? Yapmanız gereken tek şey, doğru bir planlama. Evlenme izni için konsolosluk başvurusu, uçak ve otel ayarlamaları yapılması gerekenlerin başında geliyor. Ama bunlarla da uğraşmak istemiyor ya da vaktiniz yoksa, sizin yerinize tüm bunları organize eden firmalardan da destek alabilirsiniz. Size kalan ise sadece yeni hayatınıza evet demek; güzel anılar, yeni tatlar ve harika fotoğraflar ile her şeyin keyfini özgürce doya doya çıkarmak olsun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.