sadsad x
asdasd
Gelin Diyeti Ve Detoksu Nasıl Yapılır?

Gelin Diyeti Ve Detoksu Nasıl Yapılır?

14 Temmuz 2020

Gelin diyeti; düğün öncesinde belli bir program dahilinde takip edilen diyet ve beslenme alışkanlıkları değişimidir. Bu sayede gelin adayı, en özel günü öncesinde fiziksel ve psikolojik bir iyileşme sürecine girmektedir.

Son yıllarda şok diyetleri, insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri nedeniyle uzmanlar tarafından onaylanmıyorlar. Bu tarz diyetler ile kısa sürede sonuçlar almak yerine daha etkili bir zaman yönetimi ile sağlıklı ve kalıcı kiloların verilmesi mümkün. Düğün öncesi kilo vermek için, düğüne en az altı ay kala beslenme alışkanlıklarının değişmesi ve diyet ile dengelenmesi gerekmektedir. Eğer hedef kilo, güncel kilonun çok altındaysa gelin diyeti için 12 ay çok daha iyi bir süreç olacaktır. Aslında 6-12 ay arasında değişen ve kişiden kişiye ihtiyaçlar ve durumlar dahilinde farklılaşan gelin diyetinde farklı yöntemlerle sonuç almak ve düğün öncesi kilo vermek mümkündür. Bu sebeple 3 günlük gelinlik diyet listesi sizin için şok diyetler kategorisinde yer alırken, 1 aylık gelinlik diyet listesi hızlı ama daha sağlıklı bir süreç yaratacaktır.

Düğün Öncesi Diyet için Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Sporu Aksatmayın.

Aslında kilo vermenin matematiksel hesabı gün içerisinde aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriyle kıyasından geçiyor fakat spor ile birleştiğinde çok daha etkili ve uzun süreli sonuçlar alabilirsiniz. Üstelik sadece zayıflarken deride sarkmalar oluşabilecekken, spor ile birlikte çok daha sıkı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Uykunuzu İyi Alın.

Uykunuzu almanız bedeninizin dinlenmesi açısından çok önemlidir. Eğer sağlıklı bir uyku düzenine sahipseniz, metabolizmanız hızlanacak ve kilo verme süreniz kısalacaktır. Erken yatıp, erken kalkarak gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjiye sahip olabileceksiniz. Fakat uyku kalitenizin artması için yatmadan minimum birkaç saat önce bir şeyler yemeyi kesmeli ve uyduğunuz ortamda kaliteli bir uyku almak için gerekli düzenlemeleri yapmalısınız.

Ödem Atıcı İçecekler Tüketin.

Öncelikle hem sağlığınız için hem de açlığınızı bastırmak için bol sıvı tüketimi yapmanız gerekmektedir. Suyu tadını sevdiğiniz bir bitki, meyve veya baharat ile birleştirip sıvı tüketiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Yeşil çay, ananas, kivi, ıspanak, roka, nane, maydanoz gibi besinleri günlük tüketime daha çok dahil ederek ödem atımına katkı sağlayabilirsiniz.

Gelin Detoksu Listesi Ve Önerileri

Sebze ve Proteine Ağırlık Verin.

Özellikle lifli sebzeler ve besin değeri yüksek gıdalar tüketmeye özen gösterin. Günlük protein, yağ ve karbonhidrat ihtiyacınızı dengeleyecek besinleri tüketmeyi alışkanlık haline getirin, hazır ve paketli gıdalardan kaçının. Yeşil sebzeleri ve salatayı kahvaltı dahil tüm öğünlere ekleyerek sindirim sisteminizi hızlandırabilirsiniz. Özellikle kırmızı,mor,turuncu renkli meyve ve sebzelerle antioksidan ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Gelin Diyet Listesi İçin Öneriler - Oleg Cassini

Moralinizi Yüksek Tutun.

Gelinlik için kilo verdiğinizi biliyoruz. Kilo verme motivasyonunuzu, kendinize ve sağlığınıza uygun bir beden arayışı olarak belirlerseniz daha etkili ve kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. Canınız yemek istediğinde ya da spor yapmak istemediğinizde motivasyonunuzu korumak için kendinizi gelinlik içinde hayal edebilirsiniz. Düğün gününden sonra bu sağlıklı beslenme alışkanlığınızı devam ettirmeniz ve motivasyonunuzu korumanız sizin için en iyisi olacaktır.

Gelinlik Detoksu Listesi:

Bir hafta boyunca sabah kalktığınızda limonlu ılık su içerek güne başlayın. Gün boyunca 2.5 litreden fazla su içtiğinize emin olun, hatta önceden hazırladığınız maydanoz, kiraz sapı gibi dolaşım sistemine destek olacak ürünlerle suyu karıştırıp gün boyunca yanınızda taşıyarak içebilirsiniz. Detoks için sebze ve sıvı gıda tüketimini artırarak vücudunuzu dinlendirebilir, detoks süresi boyunca şekeri tamamen hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Özellikle işlenmiş şekeri kestiğiniz zaman vücudunuzdaki farklılıkları hemen görebilir, enerji düzeyiniz ve hareket kabiliyetiniz artabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.