sadsad x
asdasd
2021 Düğün Saç Trendleri: Düğünlerde Kimler Hangi Saç Modellerini Kullanmalı?

2021 Düğün Saç Trendleri: Düğünlerde Kimler Hangi Saç Modellerini Kullanmalı?

11 Haziran 2019
Bu içerik, 2021 trendleri ile Kasım 2020'de güncellenmiştir.

2021‘nin öne çıkan düğün için saç modelleri ve düğün saçlarındaki son trendlerin takipçisi olan kadınların ilham alabileceği seçenekler git gide çoğalıyor.

Düğüne katılacak her zarif kadının stiline uyum sağlayacak saç önerileri, nikah ve düğün için tercih edilebilecek saç aksesuarları, uzundan kısaya her boya uygulanabilir saç modellerine dair tüm konularda ilham alabileceğiniz detayları Oleg Cassini sizin için derledi.

Düğün İçin Uzun ve Kısa Saç Trendleri

Saçınız ister uzun olsun ister kısa, düğün saç modelleri 2021 senesinde o kadar çeşitli ki mutlaka kıyafetiniz ve tarzınıza yakışacak bir model bulabilirsiniz.

Düğün saç modelleri kısa ya da uzun fark etmeksizin bu sene doğallıktan ve natürel duruşlardan yana. Maşa ya da fön ile şekillendirilmiş hafif dalgalı saçlar, kır düğünlerinin romantizmine yakışacak tarzda.

Düğün saç modelleri kısa saç alternatifleri arasında en kullanışlı ve bütün gece bozulmayacak olan, size farklı bir çekicilik katacak ıslak görünümlü geriye doğru taranmış saçlar olacaktır. Bol örgüler, ensede topuzlar, dümdüz fönlü saçlar da pratik düğün saç modelleri ve trend düğün saç modelleri arasında.

Düğün İçin Uzun ve Kısa Saç Modelleri 2020

1.Gelinin ve Damadın Kız Kardeşi: Yandan Ayrılan Doğal Dalgalı Açık Saçlar

Günün ve gecenin yıldızı, gelin ve damadın en yakınları olan kız kardeşleri doğru tercihleriyle tüm bakışları üzerinde toplayacak etkiyi yaratabiliyor.

2021 düğün saç modelleri içinde en çok beğenilenler arasında yer alan, abartıdan uzak, natürel dokunuşlarla şekillendirilmiş iri dalgalı saçlar, yüz hatlarını yumuşatıp kusursuz simetriyi yakalayarak her kız kardeşi mutlu ederken, düğünün yanı sıra nikah saç modelleri 2021 senesinde abartıdan uzak şekillendiriliyor.

Özellikle yandan ayrılıp gösterişli bir aksesuarla detaylandırılan iri ve doğal dalgalı açık saçlar gece boyu rahat hareket etme imkânı sunarken kız kardeşlerin doğal ışıltılarını da ortaya koyar.

2020 Düğün, Nikah Saç Modelleri ve Aksesuarları

2.Düğüne Katılan Diğer Misafirler: Yarım Toplu Saçlar

Mutlu ve unutulmaz anlara şahitlik edecek herkes, kendi stillerini yansıtan birer özel elbise seçimi yapıp geceye hazırlanıyor. Seçilen elbiseye ve stile uygun tamamlayıcı bir saç modeli doğal aksesuar etkisi yaratacaktır.

Abartıdan uzak, hafif hacimli, yarım toplanan saçlar, günlük sokak stiline uyum sağladığı kadar özel bir seremoni için de zarif ve naif bir seçenek oluyor. Hem nikaha uygun olan hem de düğün saçı yapımı konusunda fikir almak isteyen herkesin tercih edebileceği yarım toplu saçların, ışıltılı tokalarla hareket katılabildiği gibi aksesuarsız sade görünümü de oldukça beğeni topluyor.

Yarım toplanan saçlar, en pratik düğün saç modelleri arasında yer aldığı gibi hem kısa hem de uzun saç modellerine de rahatlıkla uygulanabiliyor.

Düğün Saç Modelleri Uzun Dalgalı Toka Aksesuarlı

3.Nedimeler: Dağınık Topuzlar

Düğün hazırlığında en aktif rolü oynayan ve tüm süreçte gelinin sağ kolu olan nedimeler, bu özel gecenin yıldızları arasında yerini alıyor. Belirlenen düğün konseptine uygun seçimler yapacak nedimelerin elbiseleri genellikle aynı ya da benzer renk tonlarında olacağından, görsel bütünlüğü tamamlamaları için saç modellerinde de uyum yakalamalarını öneririz.

2021 yılında salondan kıra kadar her konsepte uyum sağlayabilecek düğün saç modellerinden olan dağınık topuzlar, nedimeler için uygun tercih oluyor. Nedimelerin düğün için tercih ettiği elbiselerine uyum sağlayacak saç modellerini belirlemek ve kendi küçük dokunuşlarıyla kişiselleştirmelerini sağlamak herkesi mutlu edebiliyor.

Örneğin tüm nedimelerin hafif dağınık topuzları tercih edecekse topuzu süsleyen minik tokalar ya da gelin buketinde yer alan çiçeklerle eşleşen çiçek taçlar nedimelerin favorisi olacak saç modelleri arasında yerini alıyor. Gelin saç modelleri taçlı ise nedimelerde gelin ile uyumlu daha minimal taçlar kullanabilir.

Düğün Nikah Saç Modelleri Dalgalı Yarım Topuz ve Çiçekli Taçlar

Yakın Arkadaşının Düğününe Katılanlar: Örgüler

En yakın arkadaşlarının en özel gününe tanıklık eden gelin ve damadın yakın arkadaşları geceye özenle hazırlanacak isimler arasında. Trendleri yakından takip eden yakın arkadaşlar için kusursuz bir seçenek olan örgüler, salondan kır düğünlerine her konseptte tercih edilebilecek formlara girebiliyor.

Dağınık ve hacimli bir topuza şekil verilebileceği gibi yalnızca bohem bir dokunuş olarak da kullanılabilen örgüler, 2021 düğün saçı modelleri arasında en üst sıralarda yerini alıyor. Düğün saçı örgüleri, çeşitli aksesuarlarla ışıltı katılabilecek örgüler, ipek kurdeleler ve saç bantlarıyla da uyum sağlayabiliyor.

Düğün Saç Örgüsü 2020 Modelleri

Yaşa Uygun Düğün Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

Trend düğün saç modelleri arasında her yaşa ve her konsepte uygun saç modelleri bulunmakta. Davetliler için saç modelleri yaşınıza, yüzünüzün şekline ve giydiğiniz kıyafete göre farklılık gösterebilir. Ancak fazla kabarık olmayan saç modelleri birçok yaşa hitap edecektir.

Küçük kız çocukları için güzel tokalar ile süslenmiş at kuyrukları, genç kızlara doğal dalgalı saçlar, kayın validelere ise doğal dokunuşlar ile yapılmış topuzlar çok yakışacaktır. Düğün saç örgüsü modelleri ise her yaşa uyarlanabilecek bir saç modeli olarak tercih edilebilir.

Orta Yaş ve Gençlere Özel Düğün İçin Saç Modelleri 2020

Kayınvalideler: Sıkı Toplanan Düşük Topuzlar

En az gelin ve damat kadar en mutlu günlerini yaşayan kayınvalideler gecenin gizli ilham kaynakları oluyor. Kendi karakter ve çizgilerini yansıtan seçimler yaptıklarında hem kendilerini daha konforlu hissediyor hem de ölümsüzleştirdikleri özel anlarda mutlulukları yüzlerinden okunabiliyor.

Yüz şekilleri ve tercih ettikleri anne abiyelerinin detaylarına göre şekillenen saç modelleri arasında kulak hizasında ensede toplanmış naif topuzlar orta yaş düğün saç modelleri arasında baş sırada yerini alıyor.

Ortadan ayrılan ve sıkıca ensede toplanan topuzları minimal tokalarla süslemek, tamamen tercihlerine kalmış olsa da sade bırakılan modeller de en az detaylandırılanlar kadar beğeni topluyor.

Orta Yaş Düğün Saç Modelleri Kaynana Topuzu

Gelin ve Damadın Genç Misafirleri

Düğüne ya da nikaha davetli genç hanım efendilere yaşlarını yansıtacak modeller tercih etmelerini öneririz. Genç misafirler için düğün saçı yapımı doğallıktan yana olmalı. Yaşınızı daha büyük gösterecek abartılı topuzlar ya da fazla kabarık saçlardan kaçınmalısınız.

Saçınızın ışıltısını ortaya çıkaracak düz fönler, maşa ile şekillendirilmiş hafif dalgalar size çok yakışacaktır. Sırt dekolteli elbise modellerine uygun düğün için saç modelleri genç misafirler arasında en çok merak edilen konuların arasında. Sizin için önerimiz, sımsıkı toplanmış at kuyruğu ile dekoltenizi ortaya çıkarmanız.

Düğün Saç Modelleri Gençlere Özel Uzun Kısa Kesim

Nikah İçin Hangi Saç Modelleri Tercih Edilmeli

Nikah saç modelleri 2021 sezon düğünlerinde olduğu gibi doğallıktan ve natürel görünümden yana. Misafirler, nikah için saç modellerine karar verirken daha günlük tarzda şekillendirilmiş modelleri tercih edebilirler.

Minik ve ışıltılı nikah saç aksesuarı ile şık ve zarif bir tarz yakalayabilirsiniz. Nikah için saç nasıl olmalı derseniz, mutlaka kıyafetinizin tarzı ile bütünlük içerisinde bir model tercih etmelisiniz. Döpiyes giyen annelere topuz ya da hafif toplu saç çok yakışacağı gibi, genç hanım efendilere düz fönler, doğal dalgalar ve kısa saç modelleri; nikah için önerdiğimiz modeller arasında.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.