sadsad x
asdasd
Abiye Gelinlikleri Kim, Hangi Konseptlerde Tercih Edebilir?

Abiye Gelinlikleri Kim, Hangi Konseptlerde Tercih Edebilir?

10 Mart 2020

Beyaz, sadece gelinliğin rengi olarak düşünülse de beyaz renkli abiyeleri son dönemlerin davetlerinde çok sık görmeye başladık. Renginden dolayı abiye gelinlik olarak da adlandırabileceğimiz beyaz abiye gelinlik modelleri, uzun ve kısa formlardaki farklı tasarımlar ve kumaş çeşitliği ile karşımıza çıkmakta.

Düğünlerde sadece gelinin beyaz giymesi uygun görüldüğünden, davetliler genellikle beyaz ya da krem tonlarında abiye elbise giymemeye özen gösterirler. Ama katılacağın davet bir düğün değil ise beyaz giymekte özgürsün.

Günümüzde gelin adayları söz ve nişan törenleri için beyaz gelinlik tarzı abiye elbise modellerini tercih edebilirken, mezuniyet törenlerinde de beyaz abiyeler ile genç hanım efendiler göz kamaştırmakta. Sünnet daveti verecek annelerin de ilk tercihi genellikle beyaz ve krem tonlarındaki abiye tarzı gelinlik abiye modelleri olmakta.

Peki, beyaz abiye gelinlik modelleri seçerken nelere dikkat edilmeli, hangi konseptte nasıl bir model tercih edilmeli, gelin birlikte bakalım.

Gelin Adayları İçin Abiye Gelinlik Kullanma Konseptleri

Konumuz gelin adayları ise giyecekleri tek beyaz elbise, gelinlik olmayabilir. İsteme töreni ile başlayan, nişan, bekarlığa veda partisi, düğün günü evden çıkış ve düğün sonrası after party olarak devam eden farklı anlar için de abiye tarzı gelinlik modelleri tercih edilebilir.

Beyaz Dantelli Kısa Abiye Gelinlik 2020 Oleg Cassini

Sade bir tören veya nikah ile evlenecek gelin adayları, bazen elbise havasında daha sade gelinlik modelleri ile kendilerini konsepte daha uygun hissetmekte. Kapalı gelin adaylarımız, isteme ya da evde yapılan bir nişan töreni için uzun kollu dantel kumaştan tasarlanmış tesettür abiye gelinlik modelleri tercih edebileceği gibi, tesettürlü olmayan gelin adaylarımız da aynı modelin kapalı olmayan tasarımını tercih edebilir.

Uzun kollu, tesettürlü gelinlik abiye modelleri de şifon kumaştan tasarlanmış uçuş uçuş etekli kısa gelinlik gibi abiye modelleri de bir gelin adayının farklı konseptteki birçok kutlaması için uygun olacaktır.

Kendi Düğün ve Nikah Törenlerinde

Büyük bir düğün yerine sadece yakın çevrenin katılacağı sade bir nikah töreni ile evlenmeyi planlıyorsan, nikah elbiseni de konsepte uygun seçebilirsin. Genellikle sade detaylara sahip uzun ya da kısa beyaz elbiseler tercih edilse de bu bir mecburiyet değildir. Unutma ki bu senin günün ve konsept ne olursa olsun, hayalindeki gelinliği giyebilirsin.

A Kesim Tesettür Abiye Gelinlik 2020 Oleg Cassini

Özellikle nikah ve düğünü ayrı yapanlar farklı iki tarz gelinlik giyebiliyorlar. Sade bir gelinlik tercih ediyorsan, düz şifondan uzun bir abiye gelinlik her iki konsepte de uygun olacaktır. Kullanacağın duvak ve saç aksesuarları ile sade gelinliğini daha gösterişli bir hale getirebilirsin. Tesettürlü abiye gelinlik modelleri arasından bir seçim yapmak istiyorsan düz saten uzun kollu bir model ile asil ve şık bir duruşa sahip olabilirsin.

Beyaz Uzun Abiye Gelinlik Modeli 2020 Oleg Cassini

Söz ya da Nişan Törenlerinde

Günümüzde söz ve nişan törenleri genellikle bir arada yapılmakta. Ev ortamında gerçekleşebildiği gibi daha büyük bir organizasyon ile farklı bir mekanda da söz ve nişan törenleri gerçekleşe bilmekte.

İspanyol Kollu Abiye Gelinlik 2020 Oleg Cassini

Evlilik süreci içerisinde en önemli ve en güzel hatıraların arasında olacak bu anlamlı günde, güzel ve şık olmak her gelin adayının en büyük isteğidir. Geçmişten günümüze söz ve nişan elbiselerinde tercihler genelde pembe ve pastel tonlarda olsa da son dönemlerde beyaz abiye gelinlik modelleri de tercih edilmekte.

Uzun Abiye Tarzı Gelinlik 2020 Oleg Cassini

Evlilik sürecinin bu anlamlı günlerinde hikayenin başından sonuna kadar beyaz giyinmek trendler arasına girdi diyebiliriz. Ev ortamında gerçekleşen törenler için dantel, şifon, krep kumaştan tasarlanmış kısa modelleri; büyük organizasyonlar için hareketli detayları olan uzun abiye gelinlikleri denemeye başlayabilirsin.

Herkesin Abiye Gelinlik Giyebileceği Diğer Davetler

Masumiyetin rengi olan beyaz, gelinliklere olduğu kadar abiye elbiselere de çok yakışmakta. Düğünlerde geline saygıdan dolayı misafirlerin giymeyi tercih etmediği beyaz renkli abiyeler, farklı organizasyonlarda gönül rahatlığı ile giyilebilecek modeller arasında.

Kısa Gelinlik Gibi Abiye 2020 Oleg Cassini

Doğum günleri, sünnet davetleri, yılbaşı kutlamaları, yıl dönümleri ve özellikle yaz aylarında gerçekleşen farklı davetlerde beyaz elbisen ile ışık saçabilirsin. Ayrıca zarif ve duru bir şıklığa sahip beyaz renk abiye tarzı gelinlik modelleri arasından da seçim yapabilirsin.

Önü Kısa Arkası Uzun Gelinlik Tarzı Abiye 2020 Oleg Cassini

Ödül Törenleri

Ülkemizde ve farklı ülkelerde, özellikle de Hollywood’da gerçekleşen ödül törenlerini büyük bir merak ve zevk ile takip ederiz. Verilen ödüller kadar dünyaca ünlü starların giydiği kırmızı halı elbiseleri de hepimize ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

2020 Kırık Beyaz Abiye Gelinlik Oleg Cassini

Geçmişten günümüze gerçekleşen ödül törenlerinde, beyaz elbiseleri ile birçok ünlü, şıklıkları ve etkileyici görünüşleri ile kalbimizi çalmayı başarmıştır. Peki, sen de kırmızı halıdan ilham almaya ne dersin?

Abiye Gelinlik Pelerin Detaylı 2020 Oleg Cassini

Katılacağın davet ya da bir ödül töreninde, iddialı ya da sade ve yalın beyaz elbise ile fark edilir bir şıklık yakalayacağından emin olabilirsin. Beyaz elbiseler için abiye tarzı gelinlik modeller, bakman gereken alternatifler arasında olabilir.

Üniversite Mezuniyet Balosu

Büyük önem taşıyan mezuniyet balosu, güzel anılarımız arasında yer alan önemli günlerden biridir. Mezuniyet balosuna büyük bir heyecan ile hazırlanan genç üniversite mezun adaylarının şimdiden sınıf arkadaşları ile birlikte ne giyineceklerini konuşmaya, hatta elbise denemelerine başlamış olduklarını tahmin edebiliyoruz.

Uzun Yırtmaçlı Abiye Gelinlik Oleg Cassini 2020

Peki, mezuniyetinde nasıl bir elbise seçmelisin?

Sana ilk tavsiyemiz; yaşına, vücut yapına ve konsepte uygun bir elbise seçmen. Tüm genç kızlarımızın rengarenk elbiseleri ve şıklıkları, neşeleri ve enerjileri ile birbirinden güzel olacakları bu özel günde, bir farklılık yaparak beyaz bir elbise giymeye ne dersin? Abartıdan uzak, sade hatlara sahip uzun ya da kısa beyaz bir elbise ile adeta bir kuğu gibi masum, zarif ve bir o kadar da çekici olacağından emin olabilirsin.

Halter Yaka Abiye Gelinlik Modeli Oleg Cassini 2020

Sünnet Düğünlerinde

Erkek evlada sahip çiftler için büyük önem taşıyan sünnet düğünleri, çiftlerin kendi düğünleri kadar heyecan vericidir. Bu heyecan, özellikle sünnet annelerinde çok daha fazla hissedilir. En az gelinlik seçimi kadar özen isteyen sünnet annesi kıyafeti, genellikle beyaz modeller arasından tercih ediliyor.

Kapri Kol Kısa Gelinlik Gibi Abiye 2020 Oleg Cassini

Adeta ikinci bir gelinlik havasında olan sünnet annesi elbise modelleri, konsepte ve vücut yapısına uygun olarak seçilmelidir. Yaz aylarında kır düğünü konseptinde yapılacak bir sünnet töreni için uçuş uçuş şifondan, beyaz ya da krem rengi bir abiye tercih edebileceğin gibi, ev ortamında kutlanacak bir tören için dantel kumaştan tasarlanmış kısa beyaz abiye gelinlik seçimi yapabilirsin. Kapalı salon ortamında gerçekleşen daha gösterişli törenlerde ise sünnet annesi olarak baştan aşağıya payet kumaştan tasarlanmış, ışıltılı uzun bir model ile göz kamaştırabilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.