sadsad x
asdasd
6 Kolay Adımda Herkesi Hayran Bırakacak Kır Düğünü Konsepti Nasıl Yaratılır?

6 Kolay Adımda Herkesi Hayran Bırakacak Kır Düğünü Konsepti Nasıl Yaratılır?

19 Haziran 2019
Bu içerik, 2020 trendleri ile Mayıs 2020'de güncellenmiştir.

Hayatınızdaki en özel, en mutlu gününüzün tam istediğiniz gibi muhteşem ve kusursuz geçmesi ayrıntılarda gizlidir. Eğer kır düğünü yapmaya karar verdiyseniz konseptinize uygun mekan seçimi çok önemlidir ve bu seçiminizde bahçe süsleme, orkestra, lokasyon, düğün teması, davetiye seçimi, nikah hediyelikleri, aydınlatma, yemek, masa örtüsü, mumluklar, masa düzeni, numaratörler, sandalye süslemesi, pasta, çiçekler vb. tüm detaylar düğün konseptinizi ve düğün temanızı yansıtmalıdır.

Son yıllara damgasını vuran trend düğünlerden biri de hiç kuşkusuz kır düğünleridir. Kır düğünü konsepti özellikle doğa ile baş başa, çiçekler ve yeşillikler arasında evlenmek isteyen çiftlerin tercihi durumunda. Kır düğünü hangi aylarda yapılır sorusunun en doğru cevabı ise tabii ki bahar ve yaz ayları olacaktır. Ekim ayında kır düğünü olur mu derseniz daha sıcak iklime sahip bölgelerimiz için cevabımız, evet olacaktır. Masalsı bir atmosfere sahip, oldukça romantik olan kır düğünlerinin olmazsa olmazlarına gelin birlikte göz atalım.

Kır düğünlerinin ana teması açık havada yeşilliklerin içinde olmasına rağmen farklı süslemeler ile farklı kır düğünü konsept ve dekorları oluşturulabilir. Çimlerin üstünde çok şık ve romantik bir atmosfer yaratılabileceği gibi daha bohem, vintage temaları, özellikle kır düğünlerinde çok tercih edilebilir. Tabii ki ilk önce düğünün yapılacağı mevsime göre sizin için en uygun mekanı bularak işe başlamanız gerekiyor. Daha sonra ise kır düğününe uygun gelin kombinlerini bulmak geliyor.

Kır düğünü mekanları sizlere farklı dekor alternatifleri, süslemeleri, masa düzenleri konusunda seçenekler sunacaktır. Kır düğünü ışıklandırma ya da kır düğünü aydınlatma dekoru mükemmelleştiren detayların başında gelmektedir ve mutlaka bu işi uzman ellere bırakmak gerekir. Unutulmaması gereken şeylerden biri de büyülü bir atmosfer yaratmanın en önemli kriteri kır düğünü ağaç süsleme alternatifleri olacaktır.
Kır Düğünü Konsept Önerileri 2020

1. Sizin İçin Kır Düğününüzde Mutlaka Olması Gerekenler Neler, Karar Verin

İstediğiniz gibi bir mekan bulduktan sonra kır düğününüz için olmazsa olmaz dediğiniz kriterleri belirlemeniz lazım. Düğün konseptinize uygun olarak yapılacak dekor, nikah sırasında misafirlerin oturma düzeni, yemekli bir davet ise oluşturulacak menü herkesin damak zevkine uygun olacak şekilde oluşturulmalıdır.

Kır düğünü kokteyl tarzında olacaksa, bistroların yerleşimi ve süslenmesi gibi birçok detay ile düğününüzün yapılacağı mekanın kusursuz güzellikte ve düzende olmasını sağlamak mümkün. Ayrıca siz ve misafirlerinize keyifli anlar yaşatacak canlı müzik ya da DJ performansı da seçeneklerinizin arasında olabilir.

Kır Düğününde Olmazsa Olmaz Dekorasyonlar 2019

İdeal Kır Düğünü Mekanlarının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Peki sizin kır düğünü mekanından beklentiniz nedir? Misafirlerinizin mekana kolay ulaşımı, otopark ve vale hizmetinin olması herkesin geceye daha keyifli başlamasını sağlayacaktır. Mekanın bakımlı doğal yeşilliği yani peyzajı kır düğünü mekanı seçiminin en önemli kriterlerinin başında gelmektedir. Mekan tarafından verilecek ikramlar, garson, fotoğraf çekimi gibi verilen hizmet ve kalitesi mekan seçerken dikkat etmeniz gereken kriterlerin başında gelmelidir. Kır düğünü fiyat, kır düğünü ne kadara mal olur sorularının cevapları bu kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir.
Kır Düğünü Mekanlarına Özel Süslemeler

2.Kır Düğünü Fiyat Teklifinize İstediğiniz Her Şeyin Dahil Olduğundan Emin Olun

Verilen hizmete ve sizin taleplerinize göre farklılık gösteren kır düğünü fiyatları farklı bütçelere hitap edebilmekte. Bir mekan ile yaptığınız anlaşma sonucunda kalem kalem tüm isteklerinizin fiyatın içinde olduğundan emin olmalısınız. Kır düğünü gelin masası ya da hatıra köşesi gibi tüm düğün dekorasyonu detaylarının eksiksiz olmalıdır. Kır düğünü hazırlıkları yapılırken bir yakınınızdan da mekan bulmasını rica edebilir, her şeyin sizin istediğiniz şekilde eksiksiz yapıldığından emin olmanızı sağlayabilirsiniz.

Kır Düğünü Masa Düzenlemeleri Fotoğraf Köşesi

3. Olmazsa Olmaz Kır Düğünü Işıklandırmaları

Kır düğünlerinde dekorasyonu mükemmelleştiren şeylerden biri de kır düğünü ışıkları, kır düğünü lambaları olacaktır. İsterseniz binlerce minik ampuller ile ışık seli oluşturarak ya da ağaçtan ağaca ampul ve fenerler ile otantik bir ışıklandırma yaparak masalsı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Kır Düğünü Işıklandırma ve Aydınlatma Fikirleri 2020

4. Biraz Romantik, Biraz Göz Kamaştırıcı: Kır Düğünü Ağaç Süslemeleri

Kır düğününüzde romantizmi en üst seviye taşıyan ve masalsı bir atmosfer oluşmasını sağlayan bir diğer unsur ise muhteşem ağaç süsleme alternatifleri olacaktır. Çiçekler, sarkıt şamdanlar ve ışık selleri ile ağaçları süsleyebilirsiniz.
Kır Düğünü Mumları Ağaç Çiçek Süslemeleri

5. Mevsim ve Konseptle Uyumlu Kır Düğünü Davetiye Modelleri ve Hediyelikler

Kır düğünlerine çok yakışan bir diğer detay ise konsept ile uyumlu kır düğünü davetiye modelleri ve kır düğünü hediyelikleridir. Kır düğünlerine uyumlu doğadan ilham olan minik vazolar içindeki sukulentler, herkesin severek evine götüreceği bir hatıra olacaktır. Kır düğünü lavanta keseleri de aynı şekilde güzel kokuları ile en güzel kır düğünü hediyelikleri arasındadır.
Kır Düğünü Davetiyeleri Hediyelikleri 2020

6. Kır Düğünü Gelin Masasında Mutlaka Olması Gerekenler

Kır düğününde masa dekorasyonu en önemli görsel detaylardan biridir. Çiçekler, şamdanlar ve mumlar ile süslenmiş masalara davetlilerin oturma düzenine göre davetli isimlerinin yazılması çok şık bir detay olacaktır. Bir diğer önemli husus ise gecenin baş kahramanları gelin ve damadın oturacağı gelin masası dekorasyonu olacaktır. Misafir masalarından daha farklı olarak süslenmeli ve uyumlu renkler tercih edilmelidir. Gösterişli bir çiçek aranjmanı, mumlar ve şamdanlar gelin masasının olmazsa olmazları arasındadır.
Kır Düğünü Gelin Masası ve Misafir Masası Dekorasyonları 2020
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.