sadsad x
asdasd
3 GÜN 3 GECE BİR DÜĞÜN İÇİN DAMAT VE GELİN ADAYLARINA ÖNERİLER

3 GÜN 3 GECE BİR DÜĞÜN İÇİN DAMAT VE GELİN ADAYLARINA ÖNERİLER

08 Aralık 2020

Masallardaki 40 gün 40 gece yapılan düğünler hepimizin hafızasında. Gerçek hayatta ise son zamanların yeni modası; günlerce süren düğünler. Hindistan'daki gösterişli düğünlerden bu yana pek çok çift bu düğünleri tercih etmeye başladı. Bir peri masalı gibi başlayan ve günlerce süren rüya gibi bir düğünle siz de kendi masalınızı yaratabilirsiniz. Hepimiz çevremizde düğünlerini anlatan çiftlerden ''göz açıp kapayıncaya kadar bitti'' dediklerini duymuşuzdur. Neyse ki bu duruma artık bir çözümümüz var; düğünü uzatmak!Konukların gelin ve damadın mutluluğunu paylaştığı 3 gün 3 gece sürecek düğünlerin keyifle ve stresten uzak planlanması için size bazı öneriler hazırladık.

Gelinlik Seçimi

Gelinlikler her gelinin düğün gününde en önemsediği şeylerden biridir. ''Doğru seçilmiş gelinliklerle düğün gününüzde ve devamında günlerce ışıldamaya devam edebilirsiniz. '' Düğüne ilk girişte ve ilk dansta, dikkat çekecek ve kuğu gibi süzülebileceğiniz bir gelinlik tercihi yapabilirsiniz.'' Senelerdir gelinlerin en çok tercih ettiği danteller, payetler ve tüller 2021’de gelinliklerde popüler olmaya devam ediyor. '' 2021 trendlerinden olan danteller ve işlemeler; sadelik içerisinde bir hareket isteyen gelinler için kollarda ve eteklerde harika bir görünüme kavuşuyor. Gelinliğinizle düğününüzde aşkınıza dikkat çekecek ve unutulmaz fotoğraf karelerini şıklığınızla taçlandıracaksınız. Günler sürecek bir düğünde aynı gelinlikle devam etmek sizi zorlayabilir. İlk dans ve fotoğraf çekiminden sonra sizi daha rahat hissettirecek bir gelinlik tercihiyle düğününüze devam edebilirsiniz. ''Beyaz kısa elbiseler 2021 gelinlik trendlerinde öne çıkıyor.'' Aynı zamanda şık ve sofistike bir görünüm veren sade ve rahat saten gelinlikleri de alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.

Sade beyaz gelinlikler, vucudu saran kılıf silüet gelinlikler de düğünün devamında tercih edilebileceğiniz 2021 gelinlik trendlerinden. Gelinliğinizin içinde kendinizi rahat ve mutlu hissederek günler boyu eğlenmeye devam edebileceksiniz.

Gelinlik Seçimi Oleg Cassini

Damatlık Seçimi

''2021 modasına uygun damatlıklarda şıklık ve sadelik ön planda.'' Bu sene moda olan sonbahar tonlarını ve canlı renkleri damatlıkların yakasında veya kravat seçimlerinde sıklıkla göreceğiz. ''Aynı zamanda açık renk damatlıklar, krem,beyaz ceketler de yine 2021 düğünlerinde sıklıkla karşımıza çıkacak.'' Damatların en özel günlerinde kendilerini mutlu ve rahat hissetmesi için düğünün devamında daha rahat bir kıyafet seçimi yapmaları gerekebilir. Düğünün konseptine göre beyaz keten gömlekler ve keten pantalonlar da damatlar tarafından uzun süreli düğünlerde tercih edilebilir.

Damatlık Seçimi Oleg Cassini

Konsept Seçimi

Bir düğüne birden fazla gün ev sahipliği yapmak kopukluk riskini beraberinde getirebilir. Biraz sinerji yaratmak ve bir şeyleri birbirine bağlamak için bir tema belirlemek düğününzde kurtarıcınız olacaktır.

Konsept Önerisi

Açık Hava Düğünleri

2021 ilkkbahar ve yaz aylarını düğününüz için tercih etmeyi düşünüyorsanız, açık hava düğün konseptleri sizler için en doğru tercih olabilir. Pandemi sebebiyle düğünlerde yaşanan değişiklikler, konukların rahat hareket edip dans edebilecekleri açık hava düğünlerine ilgiyi arttırdı. ''Çiftler de günlerce süren düğünlerinde konukların ilgisini canlı tutmak ve farklı aktivitelerle eğlenceyi devam ettirmek için açık hava düğünlerine 2021'de sıklıkla yönelecekler.''

Düğün Konsept Seçimi Oleg Cassini 2021

Festival Konsepti

Son zamanlarda festival konseptli düğünlerin popülaritesi arttı ve günler süren düğünlerin tercih edilen ilk teması oldu diyebiliriz. ''3 gün boyunca eğlenceyi ve enerjiyi yüksek tutmak için performansların ve atölyelerin olduğu bir düğün fikrinde en ideal konsept; festival konseptli düğünler..’’

Festival Düğün Konsept Seçimi

Festival Düğünlerinde Neler Yapılabilir?

Festival konseptiyle düzenlenen bu açık hava düğünlerinde minik oyunlar, eğlenceli atölyeler, patlamış mısır & pamuk şeker standları, kokteyl yapım denemeleri, taze meyve suyu ve vitamin barlar, photo booth için salıncaklar, balon makinaları ve canlı muzik performansları ile konukların ilgisini her zaman canlı tutarak keyifli saatler geçirebilirsiniz. 2021 yılında çiftlerin planladığı günler süren düğünleri için; düğün çadırları ve ışıklı aydınlatmalar da sıklıkla tercih edilecek diyebiliriz. Düğün alanınızı bu senenin modası olan püsküller, çiçekler ve minik ampul ışıklandırmalarıyla süsleyebilirsiniz.

Renk Konseptli Düğünler

Son zamanlarda düğünlerde sıklıkla tercih edilen renk konseptli düğünler 2021'de de karşımıza çıkacak. Günler süren düğününüzde konuklarınıza bir dress-code belirleyebilir veya her şeyin baştan aşağı belli renkte olduğu bir düğün süslemesi isteyebilirsiniz. Beyaz renk konseptli düğünler son yıllarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Masa örtüsünden mumlara sahne alan sanatçıdan konukların giydiği kıyafetlere kadar her şeyin beyazlarla süslendiği bir düğünde; günler süren bir rüya gibi yaşayabilirsiniz.

Renkli Düğün Konsepti

Salon Düğünleri

2021 kış aylarını düğününüz için tercih edecekseniz ve bir salon düğünü planlıyorsanız; konukların ilgisini canlı tutarak eğlendirebileceğiniz aktiviteler çok önemlidir. Çeşitli ve tek düze olmayan canlı muzik performanslarıyla düğününüz boyunca konukların ilgisini canlı tutabilir; açık büfe standları, farklı dünya mutfaklarından yemek tadımlarıyla da konuklarınzın damak zevkine hitap ederek düğününüzü mükemmel hale getirebilirsiniz.

Salon Düğün Konseptleri

Düğün Takvimi Hazırlayın

Birinci Gün: Karşılama Partisi

Bir destinasyon düğünü yapmayı planlıyor olabilirsiniz veya sadece şehir dışından gelen misafirleriniz olabilir fakat bir karşılama partisi düzenlemek; insanları eğlence havasına sokmanın en güzel yoludur. Konuklarınız geldiklerinde düğün sahibi olarak siz karşılayabilirsiniz ve daha önce birbirleriyle tanışmamış konuklarınızı diğerleriyle tanışmalarına imkan verebilirsiniz. Böylece günlerce sürecek olan düğününüz için daha samimi ve daha pozitif ortam sağlanabilir.

Düğün Karşılama Partisi

İkinci Gün: Büyük Düğün Günü

Misafirlerinizin ilk gün yorgunluklarını üstlerinden atmalarının ardından en önemli kısma geçebiliriz; tören başlıyor. ''İlk dansınızdan, nikaha, buket fırlatmaktan pasta kesmeye dans etmekten yemek kısmına kadar her şeyin olduğu bu kısımda planladığınız konseptle düğününüzün tadını çıkartın.''

Düğün Günü

Üçüncü Gün: Veda Brunch'ı

Bir düğün gününün coşkusu ve yoğunluğunun sonrasında konuklarınıza teşekkür etmek ve vedalaşmak için son gün bir bruch veya kahvaltıyla düğününüzü sonlandırabilirsiniz. Balayına gitmeden önce bir veda kahvaltısı yapmak rahat bir ortamda konuklarınızla duygularınızı paylaşmak için harika olacaktır.

Veda Brunch Yemeği

Konaklamalar

En ince ayrıntısına kadar planlanan düğününüzde misafirlerin nerede kalacağı kısmıyla da ilgilenmeniz gerekebilir. Yakındaki konaklama seçeneklerini araştırabilir, misafirleriniz için e-postayla gönderilebilecek veya düğün davetinizde yer alabilecek bir rehber hazırlayabilirsiniz. Tüm bütçeleri göz önünde bulundurarak ve her fiyat seçeneğinde önerilerle kapsayıcı bir rehber oluşturabilirsiniz. Tabi tüm konaklama masraflarını siz ödemeyi düşünüyorsanız bu aşamayı yapmayabilirsiniz ve kendiniz konaklamayı ayarlayıp direkt yer ve mekan bilgisi verebilirsiniz. Sizin en mutlu gününüzde yanınızda olmak isteyen misafirleriniz için en önemli detayları düşünmeniz onlara kendilerini özel hissettirecektir.''

Konuklara ne getirmeleri gerektiği konusunda fikir verin

Günler sürecek bir düğüne davetli olacak konuklarınız için konseptin ve yapılacakların bilgisini düğününüzden önce ayrıntılı olarak aktarmanız gerekebilir. Havuz veya denize girilecekse mayo, farklı atölyeler veya etkinlikler plandıysanız bunların bilgisini sağlayarak konuklarınızın gözden kaçırmasını önleyebilirsiniz. Düğün öncesi ve sonrası için işleri olabildiğince rahat tutabilirsiniz ancak planladığınız etkinliklerden herhangi biri için beklenen bir kıyafet kodu olup olmadığını konuklara bildirmek düğün sürecini harika bir hale getirecektir.

Düğün Sonrası Konaklama

Konuklarınıza Yönelik Hediye ve Karşılama Kutusu Önerisi

2021 yılı pandemi sürecinin etkilerini taşırken konuklara yönelik el dezenfektanları, kolonyalar, maskeler, düğün hakkında program bilgileri dahil olmak üzere tüm düğün gereksinimlerini içeren bir karşılama kutusu verebilirsiniz. Düğününüzün konseptine göre misafirlerinize küçük kutularda lokum veya çikolata hediye edebilirsiniz. Dilerseniz konuklarınıza düğününüzü hatırlatacak kalıcı bir hediye bırakabilir, kadın/erkek kokusu olarak bir parfüm hediye edebilirsiniz. Aynı zamanda konuklarınızın enerjilerini hep yüksek tutmak için düğünlerde tercih edilen hangover kiti de güzel bir seçenek olabilir. Nedir bu hangover kiti? Fazla alkol alınan bir düğün günü sabahı konukların daha enerjik uyanması için ortaya çıkmış esprili bir jest diyebiliriz. İçinde uyku bandı, kahve, vitamin, naneli şeker, çikolata ve yeşilçay olan bu kitle misafirlerinize küçük bir hediye verebilirsiniz. Her şeyden önemlisi en özel gününüzde mutlu olmanız ve düğününüzden geriye harika ve unutulmaz anılarınız kalması dileğiyle.. Oleg Cassini Ekibi

Düğün Davetlilerine Hediyelikler

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.