sadsad x
asdasd
Abiye Küpe ile Abiye Elbise Uyumu Nasıl Sağlanır?

Abiye Küpe ile Abiye Elbise Uyumu Nasıl Sağlanır?

09 Mart 2022

Katılacağın davetlerde şık olmak, kusursuz gözükmek ve stilin ile beğenilmek herkes için vazgeçilmezdir. Aksesuar seçiminin ise bu konuda tamamlayıcı olarak önemi çok büyüktür. Farklı tarzda aksesuarlar ile giyeceğin abiyeye değişik bir görsellik katabilirsin. Aksesuarlarınla yapacağın doğru kombin seni bir adım öne taşıyacak, güzelliğini ve şıklığını taçlandıracaktır. Küpe, kolye ve bilezik bu aksesuarların tabii ki en başında gelmektedir. Gösterişli davetlerde en sade gece elbisesini bile ışıltılı aksesuarlar ile farklı bir boyuta taşıyabilirsin. Aksesuar seçiminde davetin konsepti, saçının şekli ve tabii ki giyeceğin elbisenin modeli büyük önem taşımaktadır. Bugün ise yüzünüz ve dekoltenizin en güzel tamamlayıcısı abiye küpe modellerinden bahsetmek istiyoruz.

Küpeler her kadının olmazsa olmaz aksesuarlarından biridir. Yüzyıllar içerinde değişen moda akımları ve trendeler ile farklı tarzlara bürünerek biz kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Zarif abiye küpe modelleri ise yine trendlerden etkilenerek bazen uzun ve sallantılı, bazen ise daha minimal modeller olarak karşımıza çıkıyor. Peki abiye elbiseye uygun küpe seçimi nasıl olmalıdır, nelere dikkat edilmelidir gelin birlikte bakalım.

Giyeceğiniz abiye üzerine küpe seçerken ilk olarak katılacağınız davetin konseptini göz önünde bulundurmalısınız. Taşlı, büyük ya da sallantılı küpe tercihinizi daha çok gösterişli davete gidiyorsanız yapmanız daha doğru olacaktır. Yaz davetlerinde ise mini bir elbise ya da daha sade uzun bir elbise ile sallantılı abiye küpe tercih edebilirsiniz. Sade şıklığınıza ışıltı katarak stilini daha çekici hale getirebilirsin. Elbisen ile deneyeceğin farklı küpe kombinleri seni en doğru sonuca götürecektir. Saç modelin ve yüz şeklin yine abiye küpe seçiminde dikkat etmen gereken unsurlar arasında. Kare yüz hatlarına sahipsen keskin köşeli küpelerden uzak durup daha ince uzun küpeler tercih edebilirsin. Üçgen bir yüze sahip isen şanslısın diyebiliriz. Daha iri küpeler yüzündeki orantıyı daha mükemmel hale getirecektir. Yuvarlak yüzlü isen iri halka küpelerden uzak dur deriz. Küçük yuvarlak küpe ise tam sana göre olacaktır. İnce uzun bir yüz şekline sahip isen çok uzun küpeler pek sana göre olmayacaktır. Minik sallantılı abiye küpe modelleri senin için uygun olabilir.

Saç şekline göre abiye küpenin duruşu ve kendini gösterişi de değişecektir. At kuyruğu ile toplanmış saçlarda daha modern sallantılı ya da halka küpe kullanabilirsin. Daha klasik topuz yapılmış saçta ise yine daha sofistike duruşa sahip minimal küpeler daha uyumlu olacaktır. Açık bıraktığın saçlarınla ise iri ve gösterişli modeller deneyebilirsin.

Yuvarlak Abiye Küpe – Düşük Yaka Model Abiye

Yuvarlak abiye küpeler son yıllarda hem günlük hayatımızda hem de davetlerde tercih ettiğimiz modeller arasında. Taşlı yuvarlak küpeler günlük hayattan çok davetlerde tercih edilebilir. Özelikle renkli taşlı yuvarlak küpeler yaz davetlerinde uçuş uçuş şifon elbiseler ile uyum içinde olacaktır. Yuvarlak altın küpe ise daha resmi davetlerde elbisen ile rahatlıkla kombinleyebilirsin. Ayrıca altın rengi desenli, düşük omuz bir elbise ile sallantılı altın küpeler ile gösterişli ve şık olabilirsin. Siyah yuvarlak küpe, iş yemeklerinde sana istediğin klas ve zarif duruşu katacaktır.

Oleg Cassini Yuvarlak Abiye Küpe Modelleri

Taşlı abiye küpe ışıltısı her zaman elbisenize şıklık katacaktır. Büyük ve sallantılı bir küpe olabileceği gibi daha minimal, mücevher görüntülü taşlı küpe elbisenize farklı bir hava katacaktır. Yaz ya da bahar aylarında katılacağın bir davet için çiçek motifli şifon elbise ve gene renk uyumu olan iri taşlı bir küpe ile çok şık bir kombin yapabilirsin.

Oleg Cassini Taşlı Abiye Küpe Modelleri

Taşlı Abiye Küpe – Halter Yaka, Işıltılı Abiye

Günümüzde yoğun ışıltılı taşlı abiye küpeler, göz alıcı duruşları ile bir çok abiyenin en güzel tamamlayıcı aksesuarı olarak karşımıza çıkıyor. Gösterişli bir davete katılacaksan, modern bir duruşu olan halter yaka ve parlak kumaşa sahip elbiseni yine modern bir tasarıma sahip taşlı abiye küpe ile tamamlayabilirsin.

Oleg Cassini Sallantılı Taşlı Abiye Küpe Modelleri

Oleg Cassini Sallantılı Taşlı Abiye Küpe Modelleri

Sallantılı Abiye Küpe – Askılı, Diz Boyu Dar Abiye

Sallantılı abiye küpeler farklı boylarda ve tasarımlarda olabilir. Gösterişli bir duruşa sahip uzun sallantılı bir küpe ince askılı ya da straplez bir abiye elbiseye çok yakışacaktır. Özellikle stras taşlı sallantılı abiye küpe ışıltıları ile göz kamaştırırken en sade elbiseye bile zenginlik ve şıklık katacaktır. Özelikle gümüş ya da altın renkleri tercih edilen sallantılı abiye küpeler her renk abiye ile rahatlıkla kombinlenebilir. Dikkat etmeniz gereken diğer aksesuarlarınız ile uyumlu olması. Uzun sallantılı küpe kullanacağınız zaman kolye takmanıza gerek kalmayacağını düşünüyoruz. Çünkü ikisi bir arada çok fazla olabilir.

Oleg Cassini Sallantılı Abiye Küpe Modelleri

Çiçekli Abiye Küpe – Beyaz Abiye

Özellikle yaz aylarında beyaz abiyeler ile uyum içinde olan ve stilinize tropik bir hava katan çiçekli abiye küpeler farklı çiçeklerden ilham alınarak tasarlanmış. Yapay olmalarına rağmen oldukça gerçekçi duran çiçekli abiye küpeler romantik ve büyüleyici bir dokunuş gibi..

Oleg Cassini Orchid Orkide Çiçekli Altın Kaplama Küpe

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.